Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tegnap főztem krumplifőzeléket...

Tegnap főztem krumplifőzeléket, du. Fél kettőre főtt meg, és csak este 10-kor tettem be a hűtőbe, mert elfelejtettem. Tapasztalatotok szerint ehető még, vagy már hanyagoljam?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, panellakásban, tehát baromi meleg van, tejföl és tej is van benne sajnos. :/ Igaz, máskor is csak 5-6 körül tudom ilyenkor a hűtőbe tenni, mert addig nem hűl ki, de nem tudom, mennyit számít az a plusz 5 óra... :/ Köszi a választ!

2017. jún. 17. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megeheted. Nincs annak semmi baja. :)
2017. jún. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Majd szagolj bele! A tej, tejföl gyorsan erjedni kezd, és "illatozik", amikor kezd romlani. Majd látod, érzed, hogy megsínylette-e.
2017. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is megeheted. Miután most jön a nagy melegek időszaka, a főzés után tegyél a mosogatóba hideg vizet és állítsd bele a lábost. Cseréld 2-3 alkalommal alatta a vizet és 1 óra múlva hidegen beteheted a hűtőbe a főztödet.

A tanácsom abból az időből származik, amikor MÉG nem volt hűtő minden háztartásban, de hőség és romló étel igen.

Ugye, milyen egyszerű?

2017. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A romlott krumplifőzelék pezseg, felhabozódik.
2017. jún. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megeheted még, azért tegnap nem volt akkora hőség se, meg pár óra nem a világ.
2017. jún. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat, nagyon hasznosak!!

Igen, kicsit bajban vagyok, mert emlékszem, hány napig kidőltem, mikor rossz kínait ettem, és az borzasztó volt. Annyi a baj, hogy nálunk tegnap is volt vagy 27-28 fok a lakásban, mert nagyon átmelegedik a lakás, és nehezen hűl aztán le (legfelső emelet)


11:02-es, írtad, hogy pezseg, felhabzódik --> milyen állapotban? Mikor a hűtött ételt újraforralom? Vagy mikrózás során is? Köszi :)

2017. jún. 17. 11:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha megromlott kint a konyhapulton.
2017. jún. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!