Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Páromnak szeretnék vacsorát...

Páromnak szeretnék vacsorát készíteni, garnéla rákhoz milyen zöldség illik?

Figyelt kérdés

Köretként szív formájú durumtésztát fogok csinálni, de arra gondoltam hogy vmi zöldség elférne, de nem tudom mi illene még hozzá, és hogyan elkészítve.


Előételnek mit javasoltok ami könnyű? :)

Vörösbor jó a rákhoz? :)


2017. júl. 14. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Garnélarákhoz fehérbor dukál, nem vörös!! Behűtve természetesen.


Ha zöldséget akarsz mellé talán egy könnyű saláta citrusos/ecetes jellengű öntettel menne hozzá.

2017. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Előételnek finom és könnyű pl sárgadinnyefolyók (kockák) pármai, levegőn szárított sonkával. A tészta és a rák mellé én valami parmezános vagy kékpenészes sajtszószt készítenék, és mindenképpen fehérbort adnék, később egy pohár finom pezsgőt eperszemmel díszítve (addig míg egy üveggel el nem fogy ... :)

Desszertnek tiramisu, vagy valami mascarponés pohárkrém babapiskótával, idénygyümölcsökkel, tejszínhabbal.

2017. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
*... dinnyegolyók... :)
2017. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. júl. 15. 17:43
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Én valami könnyű gyümölcs krémlevest csinálnék, vagy egy hideg gazpachot.

Ha már garnéla, meg tészta, tuti, hogy tejszínes-fehérboros mártást készítenék. Mehet bele, sok petrezselyem, fokhagyma, chili, fehérbors, szerecsendió, citromlé. Azzal a borral főzz, amit inni fogtok, mint írták, a vörös nem igazán megy a halas fogásokhoz, könnyű, száraz fehérbort válassz.

Ha mindenképp szeretnél zöldséget, süss sütőben brokkolirózsákat. Forgasd át őket sütés előtt zúzott fokhagymával, sóval-borrsal, olívaolajjal, kb 20 perc 180 fokon. Vége előtt 5 perccel vedd ki, rázogasd meg a tepsit, és hints bele kicsi mandulát, nagyon feldobja a brokkolit. Utolsó 5 percre kicsit felemelheted a hőt 200 fokra, jót tesz neki, ha minimálisan megpirul a felszíne.

2017. júl. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!