Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukrászok! Ez így szerintetek...

Cukrászok! Ez így szerintetek finom gyümölcsös csokitorta lenne?

Figyelt kérdés

[link]


Szóval egy gyümölcsös csokitortát kellene készítenem. Én úgy gondoltam, hogy csinálok sima kakaós (torta) piskótát, valamint pudingos krémet is (puding + csoki darabok + habosra vert margarin), plusz ezt a narancsos áfonyás krémet, és 5 piskótalappal csinálnám, az 4 réteg krém, tehát felváltva a csokis-pudingos és narancsos-áfonyás krém kerülne az 5 tortalap közé. Kívülről pedig díszíteném valamilyen könnyed tejszínes krémmel, mert a kakaós piskótával és csokikrémmel így is elég tömény lesz, a gyümölcsös krém pedig gondolom könnyítene rajta, de szeretném, ha megmaradna a "csupa csokis" feelingje.


Azonban nem tudom fejben elképzelni, hogy finom lenne-e így ez az összeállítás, vagy nem nagyon illik inkább össze, így inkább megkérdezek itt pár hozzáértő(bb), tapasztalt(abb) embert.



2017. júl. 24. 16:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
U.i.: azért nem a linkelt recept brownie-tésztáját szeretném használni, mert a családban nem nagyon rajonganak érte.
2017. júl. 24. 16:40
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Vagy narancs, vagy áfonya.


Én az áfonyára szavazok, és nyugodtan lehet savanykás a krém - vagy inkább dzsemszerűség, benne darabkákkal :) -, mert nem szeretem a csoki-narancs kombót.


De én a pudingos részt kihagynám.

Csokilapok savanykás áfonyás "szósszal", és kívül tejszínes díszítés már elég lenne.


Bár itt most már lassan teázunk, mert 15 fok van második napja :(

2017. júl. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%

Ha bolti akármilyen pudingról van szó, akkor ne a cukrászokat kérdezd, mert ők ilyennel nem dolgoznak.

Szinte semmi természetes nincs benne, viszont finom lehet azoknak, akik nem ettek még igazit.

Túl van bonyolítva szerintem ettől függetlenül, s nem érzem az egyensúlyt.

A narancsos áfonyás krém színe elég furcsa lenne, s az íze is.

Önmagában nem rossz gondolat az edéset fanyarral kombinálni, de nem így összekeverve.

Ha ragaszkodsz hozzá, akkor legyen külön-külön krém, piskótával elválasztva.

A leírásodban nem értem a csokis-pudingos részt. Nem puncsosra gondolsz?

A puding önmagában nem jelent semmiféle ízt (sőt még édességet sem).

A csokis ízű pudingot akartad írni, vagy csokis-puncsost?

2017. júl. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ha gyümölcsös CSOKI tortáról van szó, miért lenne benne puncsos puding? Szerintem elég érthető, hogy a pudingos rész, zárójelben leírva a készítése (eddig bevált módszer alapján), aztán oda is van írva, hogy CSOKIS pudingos krém...


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2017. júl. 24. 17:16
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Azért, kérlek, mert a csokis-pudingos nem értelmezhető. Ezek szerint csokipudingost akartál írni.
2017. júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szerintem teljesen érthető, feltételezem másnak is, pl az első hozzászóló sem állt neki értetlenkedni és kötekedni, ő nyilván értette, hogy mire gondolok. :)
2017. júl. 24. 17:38
 7/15 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon köszönöm mindenkinek a nulla százalékot!

Ez rovat rosszabb, mint az ezo.

Nem nyelvészkedésről, kötekedésről van szó, csak egyértelműsíteni szerettem volna.

Úgy egyébként ezt félretéve mi rosszat írtam?

Fenntartom, hogy ez túl van bonyolítva, nem harmonikus, túl sokféle íz keveredik.

Értek hozzá, ha nincs is cukrász szakképesítésem.

2017. júl. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Pudingos-margarinos krémnél undorítóbbat el sem tudok képzelni.


A narancsos-áfonyás krém mellé semmi más nem illik, csak sima csokikrém, csokis vagy natúr habtejszín.

2017. júl. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Én csokival legfeljebb kívülről borítanám, s csak egyféle tölteléket tennék bele.
2017. júl. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Ez így valami förtelmes...
2017. júl. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!