Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcso etelek receptjet meg...

Olcso etelek receptjet meg tudnatok velem osztani? (nagyon olcso etelek erdekelnenek)

Figyelt kérdés
2008. okt. 20. 16:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Krumplileves,töltött gomba,sajtos sült virsli,sült padlidzsán,zöldséges omlett,pirítós kenőmájassal,joghurtos uborka sonkával,párolt zöldségek,rizottó,spenótfőzelék,idénytermésből turmixok,főzelékek.


Itt van reggelire is,ebédre is való kaja,meg csak ötletek,ha kicsit is tüdsz főzni,akkor menni fog.

2008. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még a palacsinta, krumplipaprikás, zöldségleves, grízes-vagy morzsás tészta is.
2008. okt. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
koszonom szepen
2008. okt. 20. 17:28
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
Nekem elsőre a tojásleves jutott eszmbe. Rántás + víz + fűszer + tojci (egészben is és belecsurgatva is). Illetve a tészta is jó, valamilyen olcsóbb "feltéttel" vagy éppen ami otthon van. Anyu úgy szokta csinálni, ha tésztát csinál a levéből készít levest, amint ő suttyantott levesnek hív. (nemtudom miért :)) Kell bele még tej meg 1-2 tészta belevalónak.
2008. okt. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Köménymag leves! Egészséges és olcsó! Mehet bele pirított kenyérdarab!
2008. okt. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
33%

reggelire: a legolcsóbb szalonna, kenyér, tej

ebédre: sült kolbász, kenyér, mustár

vacsorára: olcsósonkás szendvics

...és már meg is ettél olcsón egy fél disznót :)

én ellennék vele egy darabig...

2008. okt. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%
Az én kedvencem a héjában sült krumpli vajjal, nyers hagymával. Diákként mindig ezzel húztam ki az ínségesebb időket.
2008. okt. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
95%
Szerintem a tészták (krumplis, káposztás, grízes, tejfölös-sonkás, lekváros) és a főzelékek (borsó, fejtett bab, zöld bab, tök, lencse, sárgaborsó, krumpli) nem drága ételek 3-4 főre max. 500 Ft-ból kijönnek. Levesek közül szintén ugyanilyen áron kihozható a borsó, a karfiol, a zöldbab. A legolcsóbb tényleg a tojás és a köménymagos leves. De én nagyon szeretem a tepsis krumplit (karikára szeletelt krumlit, vékony szalonna szeleteket és hagymakarikákat tepsiben összesütni). Nem írom le a recepteket, írj, hogy melyiket nem tudod és nem találod meg a neten, azt elküldöm.
2008. okt. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
97%

desszertnek, mikor még tejet se tudtunk venni, akkor vakondtúrás volt vacsorára

hasonló, mint a tejbegríz, de ez vízzel készül és az elején meg kell pirítani a grízt

én nagyon szerettem


vacsorára gyerekkoromban sokszor ettünk meleg kakaóba aprított kiflit, vagy kenyeret, ezt is szerettük


finom és olcsó még a paprikáskrumpli, és mindenféle főzelék - feltétként lehet pl tojáspörköltet

2008. okt. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
97%

lemaradt a vége :) tojáspörköltet adni, ez nagyon finom és ha nem fogy el, akkor összetörve pástétomként kenyérre kenve is lehet enni


a tojáspörkölthöz hagymát kell pirítani olajon, kiskanál pirospaprikát belkeverni - rátenni 3-4 kis kockára vágott főtt tojást, kevés vízzel felengedni, só, bors

rottyantani egyet és kész

pl krumplifőzelék vagy zöldbabfőzelék tetejére nagyon finom

2008. okt. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!