Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételekt főznétek...

Milyen ételekt főznétek önellátos nyaralás alatt?

Figyelt kérdés
Reggeliznénk,és este vacsira ennénk melegkaját.4 felnőtt + 2gyerek.Olyan dolgokra gondolok,amihez nem kell sok hozzávaló,kb.30 perc alatt kész ,és nem túl drága.S.O.S!
2010. máj. 28. 14:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocs',túl gyorsan irtam:ételeket,és önellátós nyaralás
2010. máj. 28. 14:28
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Országfüggő. Görögországban pl semmi pénzért nem főznék, sokkal olcsóbb elmenni egy egyszerű helyi étterembe, ahová a helyiek is járnak.
2010. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Én soha nem főzök nyaraláskor. Menüket aránylag jó árban lehet enni bárhol.
2010. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát én sem dolgozni megyek, hanem nyaralni. Fagyasztva viszem a dolgokat. Ott max egy zacskós rizst főzök hozzá, vagy valami üveges szószt.
2010. máj. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Mi az ország bármelyik pontjára is megyünk, mindig felcuccolunk egy kis hazaival. Ami itthon megterem azt sose vesszük meg máshol drága pénzért. Például viszünk sonkát, kolbászt, paradicsomot, paprikát, hagymát, burgonyát, tojást. Indulás előtti nap készítünk sülteket, az jó lesz az első napra, mikor megérkezünk, hogy aznap ne kelljen főzni. Lehet főzni még otthon pörköltet, töltött paprikát, ezek sokáig elállnak. Ha lesz elég helyetek a kocsiban, inkább vigyél otthonról több mindent. Ha megérkeztetek mérjétek fel a terepet, ha van a közelben Tesco, akkor ott vegyetek még a főzéshez olajat, sót, borsot, meg ami kell. Egyébként ha ott főzöl főzz valami tartalmas levest, pl. gulyást, az két napra is elég. Másodiknak a rántott ételeket (hús, sajt, gomba, karfiol)tudod gyorsan elkészíteni, vagy bármilyen szószos tésztát. De hidd el, ha több mindent otthonról viszel, és ott olcsó helyen vásárolsz, akkor bele fog férni egy két otthonosabb étterem látogatás is, amit ár szerint ki tudsz választani előre a neten. Strandon és strand környékén ne egyetek, lehúzós és minőségileg kifogásolható. Bocsi, ha hosszú voltam. :)
2010. máj. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Többféle tojásrántotta, lecsó, sajtos (tejfölös) tészta, mákos-diós tészta, fagyasztott sült krumli valami fagyasztott húspogácsával, salátával, hagymaleves pirítóssal.

Én is mindig ilyeneket tervezek be, aztán meleg van és egy bőséges reggeli után elég ebéd gyanánt egy lángos, fagyi vagy egyéb.:)

2010. máj. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm 15.11 és utána következő.

Ha megengedhetném magamnak,akkor nem főzőcskéznék,bár a minőség sem utolsó.Napközben nyilván fogunk venni valamit,de a gyerekeim(is)igénylik a normális főtt ételt,ezért akarok főzni.Beterveztünk 2-3 éttermet is ,de gondoltam kérek ötleteket...Gulyáslevesre,pörköltre ,paprikáskrumplira ,tésztákraén is gondoltam,a fagyasztós kaják(sült krumpli,kész húspogácsák ,zacskós szószok nálunk nem nyerők,)...

2010. máj. 28. 15:32
 8/11 A kérdező kommentje:
Balatonra utazunk...
2010. máj. 28. 15:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Vegyél csirke szárnyakat, combot előre pácold, panírozd fagyasztva kiveszed és gyorsan készvan, vigyetek darálthús konzervet jó magában is vagy melegszendvics krémnek, reggelire vagy vacsira virsli, spagetti, chilisbab.
2010. máj. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15:11-s vagyok, fagyassz le sült és rántott húsokat, pörköltet, gulyáslevest, bekevert darálthúst fasírnak. Így értettem a fagyasztott dolgokat én is így csinálom mindig.
2010. máj. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!