Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A csirke ernyője az pontosan...

A csirke ernyője az pontosan melyik része?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim még használták ezt a kifejezést, de érdekes módon szinte semmit sem találok róla az interneten, egyedül egy húsbolt kínálatában találtam meg :)
2017. nov. 5. 12:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy ez a konkrét húsbolt nyírségi, és én is az vagyok. Talán egy szabolcsi tájszó lenne a csirke ernyője? :)
2017. nov. 5. 12:31
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsivá tettél, mert még én sem hallottam ezt a kifejezést a csirke egyetlen porcikájára sem:)
2017. nov. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szárnya az.
2017. nov. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
Semelyik, nincs ilyen része.
2017. nov. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha belegondolunk, valóban a szárnyát a jószág ki tudja terjeszteni, és akár védelmet is tud nyújtani-akár egy ernyő- a kicsinyeinek.

Tényleg nem lehetetlen, hogy a szárnyát hívják népiesen ernyőnek.

Sok tájnyelvi kifejezés van, amit még csak nem is hallottunk, de attól még létezhetnek, és helyük is van a magyar nyelvben.

2017. nov. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, aki eddig megtisztelt a válaszával (kivéve, aki kategorikusan letagadta, hogy létezne ilyen :D). Szerintem azonban nem a szárnya volt, mert a csirkeszárny szót használtuk. A csirkének valamely kevésbé "nemes" része volt ez emlékeim szerint, amit most az is alátámaszt, hogy egy gasztroblog receptjét is kidobta most a Google, amiben a csirkeaprólék hozzávalók között felsorolták a csirke ERNYŐJÉT is :). "1 csirke "apróléka" (fej, nyak, lábak, ernyője, máj, zúza)". Már írtam is e-mailt a hölgynek, bár kicsit elhagyatott volt a blog, nagyon régi volt az utolsó bejegyzés. Ha kapok választ, Nektek is megírom!
2017. nov. 5. 18:14
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Bár én beregi vagyok, nálunk a csirke ernyője a farrészről leválasztott hát. Az a rész, ahol a bordák vannak, s a nyak egy része is rajta van. A bordák miatt hívják ernyőnek.
2017. nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadom egy autentikus személy válaszát, sőt meg is köszönöm. Mindig tanul az ember valamit, bármennyi idős is :)
2017. nov. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
A csirke ernyője, az a csirke szárnya.
2017. nov. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! :)
2017. nov. 6. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!