Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az kemény, hogy a Balatonon 1...

Az kemény, hogy a Balatonon 1 db palacsinta 350-400 forint! (? )

Figyelt kérdés
A lángos még hagyján, hogy a sajtos-tejfölös 800 forint, de egy palacsintán mi kerül 400 forintba?

2018. júl. 31. 19:32
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
85%

Minél több pénzt le akarnak húzni a turistákról.

Érdemes utazás előtt minél inkább bevásárolni és azt enni.

2018. júl. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%

A piacgazdaság nem úgy működik, hogy "mi kerül rajta ennyibe".

Egy márkás ruha előállítási és anyagköltsége kb 50 forint és kerülhet akár 500 ezerbe is.

2018. júl. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
53%
Magyarország jobban teljesít!
2018. júl. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
73%
A lángos azért ennyi,mert elötte abban az olajban megsütöttek 150 kolbászt és 250 balatoni hekket amit a helyi tesco fagyasztójából sikerült kivenni.
2018. júl. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

A hungaroringen meg 3000 egy gyros, 600 fél liter víz.

Gyorsan akarnak sok pénzt lehúzni a vendégekről. Mert a 9 hónap "uborkaszezon" nem hoz sok hasznot.

Lemész valamelyik tóhoz májusban, az éppen nyitva tartó büfében eszel egy gyrost 700 ftért, júniusban (szezonban) visszamész ugyanoda és már majdnem duplája ugyanaz a gyros ugyanabban a büfében.

Valamiből meg kell élni. És kihasználják az emberek azon filozófiáját, miszerint "ha nyaralok, nem főzök" + ha gyerek is van, úgyis addig rágja a szülők fülét, amíg meg nem kapja azt a palacsintát akár 400ftért is.

2018. júl. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
79%

Megmondták,hogy nincs munkaerő ezért emelni kellett a fizetéseket!

Igen ám,de akkor a tulajdonosnak miből lesz új béjemvé,ha elviszi a melós a hasznot?

Meglett a megoldás emeltek az árakon.

Így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad!

2018. júl. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
61%
Egy palacsinta, lángos, gyros elkészítése nem igényel egyetemi végzettséget, bárki megtanulhatja. Ezért is nem tudom, mit képzelnek magukról, akik a semmi "tudásukat" akarják nekem eladni, nem is veszek tőlük. Mások se vegyenek, készüljenek fel előre, hogy vigyenek ételt!
2018. júl. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

Értem én, de azért ez abszurd. Felőlem a gyerekem nyavajoghat palacsintáért, de 400-ért biztos, hogy nem veszem meg. Olyan vékony, mint a papír, töltelék meg "óne'.

A lángost is ki lehet hozni jóval kevesebből, de azzal még ki is békülök.

Valaki itt írta, hogy a lángos előtt sütöttek ugyanabban az olajban már kolbászt, halat. Nem hinném. Akkor érződne az ízén.

Ja, hát igen, a Hungaroring. Az két napig tart max. De ha lemész a Balatonra, akkor ott mindig kitalál az ember a strandon valamit. A palacsinta ára nonszensz.

Itthon bevág belőle az ember 4-5 db-ot, az a minimum. És van, aki tényleg vesz mondjuk 8-10-et egy családban, mert juhé, nyaralunk? Komolyan nem értem, mi kerül 1 palacsinta 400 forintba.

2018. júl. 31. 20:03
 9/50 A kérdező kommentje:
*palacsintában
2018. júl. 31. 20:05
 10/50 anonim ***** válasza:
90%
Szezon. Nyáron jön a sok külföldi turista és megveszik. Reptéren miért 3,20 euró egy fél liter tiszta víz? Mert nincs más és az emberek ígyis-úgyis megveszik.
2018. júl. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!