Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehetne könnyen megtanu...

Hogyan lehetne könnyen megtanulni főzni sütni? Illetve ti hogyan tanultatok meg?

Figyelt kérdés
2018. szept. 6. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elkezded csinalni. Mashogy nem megy. Itt a net, siman meg lehet tanulni sutni, fozni, vagy eloveszel egy szakacskonyvet. Eloszor vmi egyszeruvel probalkozz, aztan fokozatosan menni fog minden. Nem egy atomfizika. A legalapabb dolgokat is megtalalod leirva vagy videon. Ha igy se megy, meg mindig lehet kerdezni szomszedasszonytol, baratnotol, anyukatol, nagymamatol, akarkitol.
2018. szept. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem sose állt messze semmiféle technológia (a megcsinálás tudománya), így a főzés, befőzés, eltevés sem (a sütés kevésbé érdekelt). A anyám mellett megtanultam, ellestem ezt is (férfi vagyok).
2018. szept. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Én elköltöztem, és magamra voltam utalva. Volt egy ajándékba kapott szakácskönyvem, internetem, és édesanyám, akitől megkérdeztem, hogy hogyan szokta csinálni ezt meg azt. Otthon előtte időnként főzőcskéztem, volt, hogy egy hétig én gondoskodtam a barátomról és a húgomról. A szüleimmel nem nagyon tudtam főzőcskézni, mindig beleszóltak és kioktattak, fel akarták dobni a receptjeimet, miközben én az alapokat akartam elsajátítani. Azóta már én is feldobom a receptjeimet mindenfélével :)


Ha megteheted, és működik, főzz a szülőkkel, hidd el, nagyon sokat tanulhatsz tőlük. :)

2018. szept. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A mamamtol szoktam nézelődni hogy hogyan csinálja viszont ő se lesz mellettem örökre most pedig elég rossz passzban van így nem is szívesen kérdezgetnem.
2018. szept. 6. 21:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sutemenyek a legnehezebbek amugy, egyebkent egy levesen max annyit tudsz elrontani, hogy elsozod. Ha izetlen lesz, akkor lehet meg fuszerezni. Mas dolgokat meg szinten elsozni, max leegetni, de nem a vilag vege az se csak oda kell figyelni. Fozelekek esetleg csomosra sikeredhetnek, de attol meg teljesen eheto. Nem kell beszarni, csak fogj hozza, ami tetszik, aztan majd belejossz. Amugy sincs semmi kobevesve a fozesben, ugy alakitasz mindent, ahogy megfelel az izlesednek
2018. szept. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá tuti módszer, van, aki évtizedekig mindig főz a családjának, pocsékul.


Én először anyámtól lestem el dolgokat, majd olvasgattam, kísérleteztem. Egyszerű ételeket elég könnyen megy, ha nem vagy antitalentum... Én ösztönösen főztem, szinte minden elsőre ment, persze hozzávetőleges receptre azért szükségem volt. Ma már nem annyira, kitalálom, hogy mi kellhet bele s érzésre, hogy mennyi, aztán legfeljebb kiderül, hogy picit több paradicsom jobb lenne bele s máskor többet teszek :)

Sütni... Az nagyon nem ment. Annyira, hogy évtizedekre abbahagytam a süteménykészítést. Kenyeret muszáj volt sütnöm, mert a bolti egy ponton igen rossz lett. A kenyérsütőgép rengeteget rontott, azt kihagyva már jóval könnyebben s gyorsabban ment a dolog s kényelmesebb is lett úgy. Innen kis módosítással s receptek nézegetésével, elképzelésével azonnal átugrottam a pogácsákra, az is ment rögtön.

Sütirepertoárom kicsi, de ott is csinálod, próbálkozol, rájössz dolgokra. Én kevert sütiket készítek inkább, az egyszerű.

2018. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj alap dolgokkal. Rántotta, bundás kenyér, palacsinta, stb. Utána jöhetnek az eggyel bonyolultabb (de még mindig tök egyszerű) ennivalók, mint a milánói, lecsó, borsóleves, piskóta... Ezekből tudsz szerezni egy általános tapasztalatot, amivel nekifoghatsz bonyolultabb ételeknek is.


Ha recept kell, ott van a nosalty.hu, vagy a mindmegette.hu, esetleg bármilyen más oldal. Itt elég sok receptet találsz, van köztük hagyományosan készülő, és felújított változat is, leírással. Aztán persze mamádtól is kérdezhetsz majd, ha jobban lesz, tőle jobb forrást meg nem fogsz találni.

2018. szept. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajat magamtol tanultam meg illetve szakacskonyveket bujtam folyton es neten olvasgattam es vhogy ugy erdekelt is mindig a mai napig imadok uj dolgokat ki probalni engem motival az hogy a ferjemnek es gyermekemnek fozhetek imadom oket es azon vagyok hogy a legfinomabb falatokat talaljam elebuk..! Szivbol fozok nalam ez a titok ;)
2018. szept. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon vigyázz a receptkönyvekkel, ha véletlenül kettőt lapozol, úgy járhatsz, mint én a mákos bablevessel. :)


Egyébként , ha valamit csinálok, akkor minden alapanyag mennyiséget pontosan feljegyzek. A következő alkalommal egy kicsit változtatok, de mindig csak egyetlen alapanyag/fűszer mennyiségét változtatom, hogy tudjam milyen változást okoz a kész ételben. Szeretem az állandóságot egy étel ízében. Ha egyszer eltalálom, akkor a receptet "széfben őrzöm".

Eleinte szóról szóra betartottam a recepteket, aztán idővel rájöttem, semmi szükségem rá, mert az évek alatt megszerzett rutint már nem veheti el senki tőled. A titok a gyakorlásban van, semmi más nem kell.

A tuti receptjeimet csak azért veszem elő, nehogy kifelejtsek valamit. Ami még nem tuti, azzal meg kísérletezem. Egy kész recept, amit más alkotott meg, nem ismerheti a Te ízlésedet. Támpont lehet, de a végleges ízt neked kell belőnöd.

Így jártam a párolt káposztával, réteshez. Pároltam-sóztam, kóstoltam, pároltam sóztam, borsoztam, kóstoltam.

Aztán egyszer kimaradt a bors, amit utólag tettem rá már szinte kihűlt állapotban. Sokkal jobban ízlett a káposzta. Sokkal több borsot is teszek rá azóta. Egy főzés közbeni hiba vezetett egy jobb íz felé.

50F

2018. szept. 9. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!