Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyibe kerül 2-3 napra főzni?

Mennyibe kerül 2-3 napra főzni?

Figyelt kérdés
Most megyünk albérletba párommal, eddig anyu főzött(de 4 személyre).Mi ketten vagyunk, bár a párom eléggé húsimádó és sokat eszik, én kevéssel is beérem, hamar jól tudok lakni.Mennyibe kerülhet, pl húsleves, babgúlyás,pörkölt körettel,stb?
2010. jún. 24. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Én még sose számoltam ki forintra pontosan, hogy mennyibe kerül egy húsleves, de... egy húsleves nem túl dreága, ha olkcsó húsból, pl farhátból csinálod. Va viszont marhahúsból szereted, akkor már igen. A pörkölt is olcsó csirkecombból vagy sertéshúsvól, marhából vizont 60 deka alatt neki se állj a főzésnek. Egy jó adag marhapörköltnek való hús, amiből két ember kétszer jóllakik, belekerül 2000 Ft-ba is.
2010. jún. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A csirke, pulyka olcsóbb, mint a marha, sertés. Tehát ha pulykaszárnyból is szeretitek a levest (kb 500-800 Ft-ból kijön 8 adag) és megeszitek a pulykacombot sülve, pulykamellet pörköltnek (kb 1000 Ft-5-6 adag), akkor nem kell félni. És hát olcsó kaják a sárgaborsó főzelék virslivel, lencsefőzelék rántott párizsival, palacsinta, krumplis tészta, lángos, mikor nincs pénz, főzz ilyeneket.

Úgy gondolom, átlagban ha jól éltek, kajára elég heti 10000 Ft. Mi 4 felnőtt vagyunk és 16000 a heti bevásárló pénz, de ebben a háztartási kellék is benne van a mosóportól kezdve a fogkrémig.

2010. jún. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!Hát nem tudom mi lesz még,mert én tényleg nem vagyok nagy evő, de páromnak szüksége van főtt kajára(mondjuk még nem főztem sose, csak max olyat tészta és rá valami üveges szósz:-),de az elég drága és kevés.:-(,Nézegettem már újságokat, h. menyibe kerül, hát majd meglátjuk.Bár a párom szerencsére leveses, szóval remélem azzal tudunk spórolni, már csak meg kell tanulnom főzni.:-)
2010. jún. 24. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!