Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon savanyú meggyből mit...

Nagyon savanyú meggyből mit érdemes készíteni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a meggy alapból savanyú, de ami nekünk van, az rohadtul savas. Enni nem is igazán jó. Sütöttem meggyes piskótát, kicsit több cukorral, a piskóta finom is, de a meggy savanyúsága elrontja az egészet, pedig porcukroztam is, szokásom ellenére.

Legszívesebben hagynám az egészet, de hátha van valami jó ötletetek.


2019. jún. 23. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Pálinka
2019. jún. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Dzsem
2019. jún. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Süteményekbe nyersen rakom el a meggyet. Ezzel a módszerrel bármilyen savanyú meggyet el lehet tenni.

Az alaposan kiválogatott és leszárazott meggyet a lehető legalaposabban megmosom, és kifejtem.

Ahány kiló a kifejtett gyümölcs, annyiszor 30 dkg cukorral összekeverem, és beleszórok kilónként fél mokkáskanálnyi nátrium-benzoátot.

Jól összekeverem, és 1 napig lefedve állni hagyom. Néha átkeverem, hogy az aljára lerakódott cukrot felkeverjem. Másnapra már nem lesz benne cukor az alján, mert elolvad.

Ekkor kinyomkodom a levét és szorosan üvegekbe töltöm. Kevés lével felöntöm, egy kis tartósítószert szórok a tetejére, rácsavarom a fedőt és mehet a kamrába. A megmaradó lé kiváló szörp.

2019. jún. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
abát meggy, vagy szörp inkább
2019. jún. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!