Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért zavarja az embereket...

Miért zavarja az embereket ilyen borzasztóan, ha valaki vegán?

Figyelt kérdés

Nagyon durva, ami ezen az oldalon is folyik.... bárki feltesz egy vegánsággal kapcsolatos kérdést, tizen ugranak kéretlenül a torkának, hogy a vegánság hülye divathóbort, beteg lesz, győzködik, hogy az ember mindenevő, ésatöbi...még egy provokatív kérdés kapcsán csak-csak hagyján, de azoknál a kérdéseknél is, ahol a kédező szimplán kíváncsi valamire a vegánság gyakorlatával kapcsolatban.


És közben mindig megy a szövegelés, hogy a vegánok erőszakosak meg térítgetősek, na én speciel nem nem látom, hogy ők esnének neki a húsevéssel kapcsolatos kérdések alatt a húsevőknek...



2020. aug. 13. 14:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanezt látom, én se értem.

Mondanám, hogy az emberek szeretnek belekötni abba, hogy más valamit máshogy csinál mint ők, na de ha ez lenne a magyarázat akkor a tudomisén random csirkepörkölt-tippkérős kérdés alatt is meg kéne jelennie legalább 3-4 vegánnak mocskolódni, de valahogy ezt meg nem igazán látom jellemzőnek...

2020. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
37%

Mert a vegánság természet ellenes, az ember mindenevő. Szükségünk van a húsokban található tápanyagokra.


Bocsi, ha próbálom ennyivel is segíteni az embertársaimat.


Arról meg már ne is beszéljünk, miért kell a vegánoknak öt percenként elmondani, hogy ők vegánok.

2020. aug. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
60%

#2

Két kérdés, amire még soha nem kaptam választ:

- mik azok a tápanyagok, amik egyedül csakis a húsban vannak?

- ha a táplálkozást arra alapozzuk, hogy mi a "természetes" akkor miért fogyaszt sok húsevő tejet?

Köszönöm ha megválaszolod ezeket, már nagyon régóta érdekel, sok embernek fel is tettem, de valahogy sose kaptam választ egyikre se. :(

Nem vagyok vegán, de ezektől az irreális gagyi érvektől a falnak megyek... :D

2020. aug. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 A kérdező kommentje:

"Szükségünk van a húsokban található tápanyagokra."


És mik azok a tápanyagok, amik kizárólag a húsokban és tápanyagokban megtalálhatóak (a B12-n kívül, amit a jelenlegi gazdálkodás mellett már nem tudunk természetesen felvenni, maguk az állatok sem)? Erre valahogy soha senki nem tud válaszolni.


" miért kell a vegánoknak öt percenként elmondani, hogy ők vegánok."


Ha feltesz egy kérdést a vegánsággal kapcsolatban, akkor mit csináljon, ne írja bele a vegán szót? Vagy nem értem.

2020. aug. 13. 14:26
 5/92 A kérdező kommentje:

Oh, 3-as, egymásra találtunk :D


Én sem vagyok amúgy vegán, de nem tartom egészségtelennek és igen, én sem kaptam még soha választ erre :D

2020. aug. 13. 14:27
 6/92 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem senkit nem zavarnak ezek a dolgok. Inkább arról van szó, hogy egy jó kis veszekedéssel fel lehet pörgetni ezeket az unalmas órákat itt a GYK-n.
2020. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
51%

Vegansag egy ugyan olyan kuloncseg mint a melegseg. Senkit nem erdekel ... de az erintettek raakarjak eroszakolni magukat a kozossegre.

Azt eszel amit akarsz ... miert kell ez a tema kore ideologiat fabrikalni?

2020. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim válasza:
91%

Friss vegánként aki nem szeretne se térítgetni se senkivel vitába keveredni, én is csak csöndben meghúzdva és elborzadva nézem a nagy harcokat :/


#3

A B12 vitamin csak állati eredetű dolgokban van, de amennyire én tudom ők is csak mesterségesen kapják, pl oltás által, így az ember csak közvetetten kerül hozzá, nem közvetlenül. A vegánok ezt vagy napi egy B12-es tablettával pótolják, vagy vígan élik tovább nélküle az életüket. Minden egyéb vitamin és tápanyag pótolható, csak érdemes odafigyelni, mert ha az ember nem tudatosan eszik, csak össze-vissza mindent, akkor kialakulhat hiány, de szerintem ez a normál húsevő étrendre is igaz. Remélem segítettem :D

2020. aug. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
96%

Szigorúan személyes vélemény. A legtöbb embert nem érdekli, hogy a másik mit eszik. Van viszont egy réteg, aki szeret belekötni mindenbe. Ha vegán, akkor abba, ha kék szemű, akkor abba, stb. Ők egy igen hangos kisebbség és itt, a fórum névtelenségében kiélhetik ezt büntetlenül.

A másik oldalról viszont, van egy ugyanilyen réteg a vegánok között is, akik nem bírnak ki 10 percet anélkül, hogy elmondanák, ők vegánok (bármi is a beszédtéma éppen) és mindenki más gyilkos és dögevő. Hiába vannak kevesen, eléggé hangosak és miattuk rossz a vegánság megítélése.

2020. aug. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim válasza:
62%
Nem a vegánsággal van baj, hanem azzal hogy a képünkbe nyomják hogy "nE eGyÉl hÚsT!!44!!".
2020. aug. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!