Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegán étrend anyagilag...

A vegán étrend anyagilag mennyire megterhelő?

Figyelt kérdés

Csoró egyetemista vagyok, a Z-generáció tagja. Állatira befolyásol, hogy a média ennyire nyomatja a vegánságot és azt, hogy ez milyen jó testileg lelkileg.

Emiatt eljátszottam párszor, hogy áttérnék teljesértékű növényi étrendre.


Aki ezt csinálja mennyire volt neki pénzügyileg megterhelő? Vannak jó szakácskönyvek, könyvek a kezdéshez?



2021. máj. 1. 22:33
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
98%
Attól függ mit eszel. Az, hogy vegan valaki nem jelenti, hogy csak egészségesen táplálkozik, vegan kajak öl is van junkfood és olcsó gyatra gyorsétel. Előre elkészített becsonagolt mikros kaja supermarketekben talalhatsz jó sokat. Zacskós tesztaleves is vegan még akkor is ha sertés ízesítésű.
2021. máj. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
87%
Kajákból
2021. máj. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
90%

Vannak jó facebook csoportok a kezdéshez. De előbb sikerül vegára átállni, semmint vegánságra egyből. Kicsit több utánajárás kell az elején, nyilván, meg sok gyakorlás az új ételekhez.

De nem fogod tudni tartani, ha neked csak a média miatt fontos ez. Nem fogsz kitartani, mert semmi komoly motivációd.

2021. máj. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
80%
Hát ha egészségesen akarsz vegán kaját enni, az azért megdobja a kiadásaidat. Próbáld ki inkább a vegetáriánus étrendet, azzal még spórolhatsz is, és nem is kell annyi mindent kizárnod az életedből.
2021. máj. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
92%
A hüvelyesek elég olcsók, és jó fehérjeforrások a vegán étrendben. Ha az avokádóra akarsz alapozni, akkor meg drágán fogsz kijönni. Szóval sokféleképpen lehet ezt, és nem minden út veszélyesen drága, de vannak olyanok is. Itt is igaz, mint a nem vegán ételeknél, hogy a félkész, készételek sokkal drágábbak, mintha magad főzöl. Házilag tofukrém, babkrém, egyéb kenőkék fillérekből megvannak, készen véve horror az ára (nekem). Csicseriborsó szárazon tök olcsón is kapható, és azt beáztatod, tehát többszörös mennyiség lesz; konzervben jóval drágább (bár azért az simán megfizethető). Biztos lehetne még sorolni a példákat.
2021. máj. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
92%
Semennyire ismerősöm vegàn és konkrétan kevesebbet költ mint én húsra. A hús sokkal drágább mint az okos vegán receptek.
2021. máj. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
76%
Nekem nagyon megterhelő volt. Egészségügyi okokból kezdtem el a vegán életmódot, most már nem táplálkozom így. A családomban nagy hagyománya van/volt a disznóvágásnak, tehát húsra minimálisat költöttünk. Ellenben zöldségekre, gyümölcsökre annál többet.
2021. máj. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
83%
minden attól függ, hogy mit eszel, és abból mit kéne helyettesítened
2021. máj. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem megterhelő, sőt sokkal több pénzt meg tudtam így spórolni :D Pl. szejtánt magamnak csinálok, mert azt drágább készen. Tofu sem drága főleg ha beosztod, szója is olcsó a többi meg csak zöldség! Sokkalta olcsóbb, mint egy drága marhahús vagy csirke. Talán az alpro termékek drágák, de ha nem voltál tejfüggő akkor elengedhető a növényi tej is. Ha extrémebb ételeket akarsz elkészíteni, amibe avokádó, magvak vagy vegán tejföl kell azt drágább fenntartani hosszútávon. De a bab, lencse, gomba stb. fehérjék olcsók :D
2021. máj. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Csak teljes értékű dolgokat szeretnék fogyasztani, semmi készétel nem jöhet szóba. Egyenlőre szerintem a tojást meghagyom majd.

Glutén-mentesen étkezem amúgy is, szóval CH-ként. krumplit és rizat fogyasztok, gabona termékek nem igazán jöttek szóba eddig sem.

Tejet, tejtermékeket már 1 éve nem fogyasztok, és a növényi tejek sem az étrendem részei. Egyedül zsìros kókusztejet veszem a krémleveseimhez. Sajnos ez sem olcsó, szóval nem sokszor szoktam.

2021. máj. 1. 23:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!