Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha mindenevő ismerőshöz...

Ha mindenevő ismerőshöz mentek vendégségbe, elvárjátok, hogy készítsen vegán fogást is? Ha mindenevő megy hozzátok, készítetek neki húsos fogást?

Figyelt kérdés
febr. 22. 16:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Nem járunk egymáshoz vendégségbe étkezési céllal. Nasit könnyen megoldjuk egymásnak, de a főzés más.

Étterembe járunk, ha enni is szeretnénk.

febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem elvárás, de ha már meghív, akkor jól esik, ha figyel erre, mégha csak aprósággal is tud megkínálni, ami nem húsos pl süti, pékáru. Hozzánk csak mindenevők járnak, általában készítek húsos ételt is. Én vegetáriánus vagyok, tejterméket fogyasztok, így könnyebb dolgom van.
febr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%
Ha kajára hívnak, egy ebédre vagy vacsira és tudja, hogy vegán vagy akkor persze, az a minimum, hogy gondol rád is és készül vegánnal is. Fordítva nem feltétlenül kell, elvégre egy húsevő nyugodtan ehet akármit.
febr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
31%

Aki meggyözödéses vegán, az nem készít állati eredetü élelmiszereket, mert szerinte az "büntény". Kb úgy képzeld el, hogy kannibálok jonnek hozzád, akkor levágsz egy gyereket vagy kerítesz emnerhúst nekik? SZámunkra ugyanilyen fontos dolog!) Szóval értelemszerüen nem készít húsos fogást és nem is engedi, hogy nála ilyet egyen bárki is. Mellékesen rengeteg kifejezetten jó ízü állatmentes fogás van, amit a mindenevök jó ízüen meg tudnak enni és ha nem említik meg,nem is "veszik észre", hogy vegán. Rengeteg hagyományos étel is vegán, csak az emberekben ez nem tudatosul.


Az, hogy vendégségbe menve mennyire várják el, hogy ott készítsenek nekik vegán fogást, igen eltérö lehet, mert egyrészt sok mindenevö nem tartja be a vegán szabályokat, másrészt meg sok függ a vendéglátóvali kapcsolattól. Aki nem eszik állati termékeket, annak egy csalós étel adott esetben kórházat jelenthet, de ha nem is, a legtöbb esetben kifejezetten rosszul lesz, akkor is, ha nem tud a csalásról. Másrészt meg sok olyan vegán étel van, amit nem bonyolult elkészíteni, nem ekll hozzá semmiféle extra élelmiszer (a vegán hús-, tejtermék- és tojáspótló élelmiszerek teljesen fölöslegesek) hétköznapos zöldségfélékböl rizsböl rengeteg jó ízü ételt lehet készíteni tíz perces plusz munkával.


Én egészségügyi okokból nem eszem állati termékeket (minden állati fehérjére túlérzékeny vagyok, több órás fuldokló köhögést okoz a legkisebb bevitel is), szóval belelátok a témába, de nem vagyok fanatikus.

Ha hozzám jönnek vendéket, lehetöleg állatmentesen fözök nekik is, de adott esetben készítek mást is, csak teljesen külön a sajátomtól.

Ha vendégségbe megyek, csak ott eszem állatmentes ételt, ahol biztos vagyok benne, hogy tényleg betartják, mert pl a párolt rizsbe tett vaj, a zsírral készített sültkrumpli vagy a leveskockával készített zöldségleves elég egy rohamhoz. Ahol bizonytalan vagyok, ott vagy ott készítek valamit (ha elég közeli a kapcsolat és a vendéglátónak nincs ellene kifogása, vagy viszek valamit magamnak.

febr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom a vega/vegán ismerős családtaggal. Hogy ha ők is jönnek akkor én/másik családtag akihez megyünk készít külön nekik vega fogást. Ha a család egy évben egyszer megy hozzájuk ők nem csinálnak húsos fogást soha.
febr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

Mindenevő vagyok, ha vegán ismerős jön vendégségbe, akkor teljesen természetes, hogy vegán menüt készítek, amit fogyaszthat.


Ha mi megyünk vendégségbe, mindig készül valami húsossal is a kedvünkért. Egy kérése szokott lenni, fogyjon is el, mert a maradékkal nem tud mit kezdeni.

De mivel élete nagyobb részében maga is fogyasztott húst, mielőtt vegán lett (felnőttként), ezért nem játssza a képmutatót, hogy nem enged be állati terméket a lakásba.

febr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nincs olyan közeli vega ismerősöm, aki járna hozzám enni, de én biztosan készítenék neki vega kaját, ha meghívnám.

Fordított esetben nem várnám el, h nekem legyen húsos étel, mert bár én nem vagyok vega, de nyitott vagyok mindenféle konyhákra, szívesen eszek vega kajákat is.

febr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Annak készítenék csak külön, aki nem eszik meg valamit. Tehát ha én vagyok a vegán, nem főznék mást, de ha a vegán jön hozzám, neki csinálnék mentes kaját.
febr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

Engem kb ez választ el a vega étrendtől, a családom mindig húsos kaját készít amikor megyek, szerintük a vegaság szellemi fogyaték. 🥲

(Amúgy nem etikai vega lennék csak simán nem szeretem a húst)

febr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%

4, fogalmad nincs az allergiás reakciókról, csak mondanod kellett valamit.


Fulladás lehet, de az nem azonos a fuldokló köhögéssel 🤣.

febr. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!