Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen állati eredetű alapanya...

Milyen állati eredetű alapanyagoktól nagyjából mentes, megfizethető vegán/vegetáriánus ételekkel próbálkozzak?

Figyelt kérdés

Elsősorban szeretném lentebb redukálni a húsfogyasztásomat a kb minden étkezésről heti max négy alkalomra, viszont teljesen meg vagyok lőve, hogy miket egyek, ha amúgy nem valami tojásossal helyettesítem a szalámis szendvicset pl. Tejtermékeket nem nagyon fogyasztok, laktóz érzékeny vagyok.

Illetve a lehetőséget korlátozza az, hogy anyagilag nem vagyok eleresztve, kollégista vagyok, koliban csak főzőlap, meg mikró van az étel elkészítéséhez.

Esetleg tudnátok küldeni recepteket?


máj. 11. 01:40
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
A lencse,sárgaborsó az olcsó.És kb. annyi fehérje van benne mint a csirkehúsban.
máj. 11. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Reggelire pl zabkása számtalan ízesítéssel, élesztőpástétom (nincs élesztő íze! nagyon finom olyan májkrém ízű) padlzsánkrém (mikróban megpuhítva 10 percig a felszeletelt padlizsánt, lehúzod a héját, villával összetöröd, só, bors, hagyma, fokhagyma, majonéz) krumplisaláta, házilag ízesített margarin pl akár körözöttszerűen, tortilla (ez csak liszt meg víz) a főzőlapon megsütve, bármilyen olcsó párolt zöldséggel, vagy tojássalátával megtöltheted, palacsinta tej nélkül, én simán vízzel készítem. Zabpehelyből készíthetsz fasírtot feltétnek főzelékekre, burgonykrokett bármilyen mártással, maradék párolt rizsből lehet pirított kínai(szerű) tojásos rizs, vagy olasz(os szerű) fűszeres, rántott rizsgolyók.
máj. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Kb az osszes főzelék vegán, ha habarásnál a tejfölt növényi tejföllel helyettesited. Tészta ételek, paprikás krumpli, lebbencs, tarhonya
máj. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Száraz hüvelyesek, tofu.

Persze macerásabb pl babkrémet csinálni a kenyérre mint rátenni két szelet sonkát, d eezel jár

máj. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
#3 hát a növényi tejfölöket nem mondanám épp olcsó húspótlónak, 550 Ft körül van egy kis 150 grammos doboz.
máj. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

5!


Valóban, a növényi tejföl nem olcsó, az idény zöldségek, hüvelyesek viszont azok. Illetve a habarcs helyett ott a rántás vagy a turmixolassal sűrítés

máj. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

A vegán étrend a lehetö legolcsóbb, ha tényleg csak friss alapanyagokat használsz - nem kell semmiféle "helyettesítö", anélkül is tökéletes dolgokat lehet készíteni.

Pl az említett habarást is el lehet készíteni minden nehézség nélül tejföl helyett vízzel, ami tényleg mindenhol van.

Kérdezö: nem tudom, milyen élelmiszereket nem szeretsz/nem tudsz megenni (a hús/állati termékeken kívül), illetve mennyire szeretsz fözöcskézni.

De rengeteg egyszerü ételt lehet találni.

Csak pár dolog, amit az elmúlt pár héten ettem: paprikás krumpli (kolbász, szalonna nélkül is tökéletes), spenótos tészta, bolgár lecsó, vegyes krumplitál, padlizsán/cukkiniszeletekben sült spárga (elég 5-6 spárga!), húsmentes "húsleves", krumpli-karfiol curry rizzsel, kínai pirított rizs/tészta, brokkolis tészta, zöldséges-ananászos curry (konzern ananász, de savanykás alma vagy narancs/mandarin is jó), padlizsánsteak, töltött padlizsán, rizses bab lecsósan, karfiolos bulgorsaláta, hagymás bab (szalonna nélül, csak sütve), nokedli bakonyi mártással (szalonna nélkül), karfiol "csirkeszárny", zöldséges tarhonya, sárgaépás-káposztás tészta, zöldséges rizotto/rizs, krumplisaláta, bubble and squeek - maradék zöldségek eltüntetésére, tészta sült lecsóval, gombapörkölt, sütötökös tészta, nokedli vegyes párolt zöldségekkel, zöldborsós tészta, rizssaláta, gomba (vagy más zöldség) vegán tempurában (keményítö, füszerek, víz), mindenféle fözelék (vites habarással vagy rántással), stb.

Ha konrét recept érdekel, szivesen megírom.

máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!