Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák! Ti nem érzitek hogy a...

Vegák! Ti nem érzitek hogy a "nomális" kaják finomabbak?

Figyelt kérdés
úgy értem egy vegán "csokis" palacsinta és egy normál csokis palacsinta között ég és föld a különbség. vagy aki vega annak jobban ízlik az? én ezt nem értem.
2011. márc. 2. 00:37
1 2
 1/13 anonim válasza:
53%
Nem veszik észre, valami mankó kell az életben.
2011. márc. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én, ha egészségesen akarnék élni (amit nem akarok, mert imádom a gusztustalanul egészséges kajákat), biztos inkább arra törekednék, hogy a csokis palacsintánál egészségesebb édességeket egyek, mondjuk joghurtos gyümölcssalátát mézzel, meg ilyesmit. Tejterméket, tojást mindenképpen ennék, meg tengeri halféléket is a gabonák, zöldségek, gyümölcsök mellé.

De nem fogok ilyet tenni és gátlástalanul eszem két pofára a rántott húst. :)

2011. márc. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

vega nem egyenlő a vegánnal (minden vegán vegetáriánus, de nem minden vegetáriánus vegán) :)


amugy meg nyilván érzik,hogy egy "normál csokis palacsintá"ban tojás és tej is van, ezért nem hinném hogy annyira ízlene nekik, én pl a hústól vagyok rosszul, akkor is ha finom. de néha meg tudom enni.

2011. márc. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nem, mert az állati eredetű dolgoktól mentes kajákat is lehet rendesen ízesíteni, csak fantázia meg tehetség kell hozzá.
2011. márc. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vega, de ha valaki megszokja azt a bizonyos gyakran fogyasztott menüsort, akkor az ízlésvilága is idomulni fog ehhez, és már az nem fog ízleni neki, amit előtte olyan szívesen fogyasztott! Minden szokás, elhatározás, és akarás kérdése! Ha egyszer elhatározza, hogy ő vega életmódot fog folytatni, akkor lesz.rja, hogy finom-e, vagy sem, betartja, és megpróbálja befolyásolni az ízérzékét, úgy, hogy finomnak találja az általa fogysztott ételeket! Tudatosan hat az agyára, hogy finom amit eszek... finom amit eszek....
2011. márc. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én se vagyok vega, de nem is cseszegetek senkit azért, mit eszik és mit nem. Ha feltálalom neked a rántott békacombot, a csigát, a kagylót és társait, megeszed zokszó nélkül? Akkor is, ha nem ízlik, pedig nem vega?
2011. márc. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nem tudom, hogy jön ide a csokis palacsinta, de a vegák csak húst nem esznek nem?
2011. márc. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a vegetáriánusok húst nem esznek. A vegánok semmilyen állati eredetű anyagot sem fogyasztanak.

Azt mondjuk nehezen tudom megérteni, hogy valaki más mért próbálja eldönteni, hogy pl. én miért nem eszem húst, illetve hogy ízlik-e az, amit eszem, vagy csak bebeszélem magamnak. Ez elég vicces... :) Egyébként nekem tényleg ízlik. Ha feltűnt volna, a húsnak valójában nemigen van íze, azt amit szeret benne az ember, a fűszerek és az elkészítés adja. Mielőtt vitázol, kóstolj meg egy só és fűszerek nélküli nyers/főtt/sült húst. :)))))

2011. márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ízlések és pofonok. Miért, neked minden ízlik azok közül, amiket mondjuk a legjobb barátaid esznek? Vagy minden ételt ugyanúgy csinálnak a te szüleid mint az övéké? Nem. Mert máshogy jobban ízlik nekik. Meg ki szabja meg, hogy mi a "normális"? Valakinek a mc donaldsos hamburger az, nekem meg az a normális hamburger, amibe én sütöm a húspogácsát meg olyan zöldséget teszek bele, ami nekem éppen tetszik.
2011. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mindenkinek az a finom, amihez hozzá van szokva.(A többség az egészségtelen kajákhoz).
2011. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!