Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért gondolkoznak így még...

Miért gondolkoznak így még mindig a húsevők?

Figyelt kérdés

Én megértem a húsfogyasztók általános érveit(pl.: én nagyon szeretem, nem tudnék nélküle élni - szükséges az egészséges élethez, a gyermekek fejlődéséhez - én nem hízok el tőle és erő kell a munkámhoz, stb.), és most nem is ezekbe szeretnék belekötni.


Azt nem veszi figyelembe senki, hogy valójában milyen rosszat tesz a világgal. A húsevő állatok többsége ritka, nem él csoportokban és sosem szaporodik el túlságosan. Ha mégis, az éhhalál úgyis megritkítja. Az ember ellenben úgy szaporodik, mint a patkányok, ráadásul itt a nagy jólétben, annyi hús fogy, mint még soha! Irdatlan mennyiségben ontják a vágóhidak a húst, miközben a legelőkön sokszor csak elvétve látni állatot. A sertés- marha- és csirketelepek tárgyként kezelik a jószágokat. A beteg állatok ürüléke szennyezi a környezetet azáltal hogy a földekre és az ivóvízbe kerül betegségekkel és nehézfémekkel szennyezve azt. Emellett a legnagyobb szén-dioxid kibocsájtással és vízfogyasztással járó iparág. Az állatok etetéséhez felfoghatatlan mennyiségű takarmányra lenne szükség, ami kimeríti a hasznos földeket és elveszi a táplálékot az elől a 40000 gyermektől, aki óránként éhenhal. Ha másféle táplálkozásra állna át az emberiség, akkor bőséggel ellátható lenne a teljes népesség, és az energiafelhasználás is sokat csökkenne.


2011. márc. 19. 20:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
68%

Akkor most mondd meg nekem, hogy mi legyen azzal a pár milliárd állattal, amit jelenleg a húsáért, a tejéért, tojásáért tartanak?


Annak meg nézz utána, mit termelnek a felégetett esőerdőkben, cukibogár. Nem tehenet, elárulom.

Pl. szóját, neked.


Keress rá, milyen "jól" járt Ausztrália, hogy pár disznó és nyúl elszelelt, és vadonélő, szabad, szabadon szaporodó állatok lettek. Ökológiai katasztrófát okoztak.


Az ember pedig mindenevő.


De amúgy csókoltatlak, és a biosztanárodat is.

2011. márc. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 anonim ***** válasza:
88%
Ugye, hogy a legnagyobb probléma a világon a túlnépesedés? Szinte minden más abból ered. Egyébként elég fura a kérdés. Azt hiszem, az embernél biológiai meghatározottság, hogy nem növényevő, hanem vegyes táplálkozású lény. Ezt hozta a törzsfejlődés. Ennyi.
2011. márc. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 A kérdező kommentje:
Nem érv hogy az ember minek született - hanem az hogy mivé változik az alkalmazkodás közben. Merthogy erre lesz szükség. Egyébként a szóját nem nekem, hanem az állatoknak termelik... Hogy mi lesz az állatokkal akiket tartanak? Nem fognak(annyian) megszületni. Nem mondom, hogy el kell tüntetni a haszonállatokat, de inkább abba a végletbe essünk, mint amiben most vagyunk! Az 1 főre eső húsfogyasztásnak nem kellene nőnie, miközben mind a népesség mind a lustaság szintúgy nő.
2011. márc. 19. 20:26
 4/96 A kérdező kommentje:
Inkább te pereld be a biológia tanárod, hiszen azt még Gazsi bácsi a Lesz Vigaszban, 6 általánossal is tudja, hogy azok a fajok maradnak fent, amik képesek alkalmazkodni a környezeti feltételekhez! Miből gondolod mégis, hogy ez alól az ember kivétel lenne? Már Darwin is megmondta, hogy az ember is az állatvilágból emelkedett ki, ez középiskolai tananyag!
2011. márc. 19. 20:29
 5/96 anonim ***** válasza:
71%
Az utolsó mondatodra csak annyit,hogy akkor lenne ám csak igazán elnépesedés,mindenki bátran szórná az utódokat.
2011. márc. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 A kérdező kommentje:
Mint ahogy most is. Csak a rossz anyagi háttér gátolhatja meg az embereket a mértéktelen gyerekszülésben, de a többséget még az sem. A jelenlegi rendszeren azért kell változtatni, mert már most válságban van, és lehet, hogy 5 éven belül végleg összeomlik. Jobb lenne, ha már hozzászoknának az emberek, így nem jelentene akkora gazdasági terhelést az átállás... A túlnépesedés ellen nem, de az éhhalál ellen megoldást jelentene. Természetesen a túlnépesedés is fontos probléma, de MOST az élelmiszerválság sokkal de sokkal fontosabb!
2011. márc. 19. 20:38
 7/96 anonim válasza:
91%

Nem lehet csak úgy pikk-pakk átállni más élelmezési forrásra, mert ahogy jó páran írták előttem,az ember mindenevő,a gyerekeknek,nekünk felnőtteknek igenis szükségünk van a hús energiájára,és egyéb részeire.

Éés: vannak csoportban élő ragadozók,és bizony van elszaporodásuk is.Az éhhalál ellen úgy küzdenek, h más területekre mennek,kiszélesítik a vadászterületet.

"A sertés- marha- és csirketelepek tárgyként kezelik a jószágokat", igen ez így igaz,minthogy az elédrakott párizsi is tárgy.

"Emellett a legnagyobb szén-dioxid kibocsájtással és vízfogyasztással járó iparág." ezt szimplán csak nem hiszem el.

"Ha másféle táplálkozásra állna át az emberiség, akkor bőséggel ellátható lenne a teljes népesség, és az energiafelhasználás is sokat csökkenne." hidd el, a növényeket is gyorsan felzabálnánk.

2011. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
95%

Ha nagyon csúnyán akarnám kifejezni magam, azt írnám, hogy nem kell aggódnod, az élelmiszerválság megoldja a túlnépesedést, ha nem lesz túlnépesedés, akkor meg nem lesz élelmiszerválság.

Azt eszel, amit akarsz, és másik is ugyanígy tesznek.

Nem tudom, mi van a középiskolai bioszkönyvben, de biztos vagyok benne, hogy az is benne van, hogy az ember mindenevő, ennek megfelelően alakult ki a fogazata. És a gyomra sem a kérődzőkre jellemző. Ezek biológiai tények, nem ideológiák. A természettel vitatkozni lehet, de nem érdemes. Ilyennek teremtettek minket, ilyennek emelkedtünk ki az állatvilágból.

2011. márc. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 A kérdező kommentje:

Hmm.. Az ember hova fog költözni, a Marsra?


Az élelmiszerválság kapcsán megjelent anyagok már régen foglalkoznak ezekkel a tényekkel. A kaliforniai Berkeley egyetem professzora, Michael Pollan In defence of food című könyvében az élelmiszer helyzetéről ír. A könyv elsődleges üzenete, hogy "egyél minél több növényi eredetű élelmiszert …". A vegetarianizmus kora köszönhet az emberiségre rövidesen - jósolja M. Pollan.


Emellett a vegetáriánus életmódot a legtöbb ország egészségügyi szervezete egészségesnek tekinti, de EKKORA FOGYASZTÁSRA SEMMIKÉPP NINCS SZÜKSÉG, és nem is fenntartható.

2011. márc. 19. 20:51
 10/96 anonim ***** válasza:
90%
Igen az élelmiszerválság elég fontos.Szerinted kit érdekelne az ha holnap se kenyeret se tejet.cukrot se semmit nem tudnék venni a boltban.Éhen halnék.A nagyhatalmak meg csak zsebelik be a lóvét.Nemhogy tennének valamit,vagy valaki ellenük tenne.Jó,mondjuk könnyű ezt mondani,de valahogy mérlegelni kellene a dolgokat,hogy a földi javakhoz mindenki odaférjen.
2011. márc. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!