Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus szeretnék lenni,...

Vegetáriánus szeretnék lenni, de a szüleim nem engedik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már egy-két hónapja nagyon zavar a húsevés... Múltkor egy olyan oldalra kerültem fel, ami nagyon felzaklatott (állatkínzással kapcsolatos) és egyszerűen gonosznak érzem magam, amikor húst eszek. Mindig is imádtam az állatokat, és egyszerűen... nem akarok semmiféle állatot megenni.

Teljes mértékben le akarok mondani róla. Csak itthon, a szombat-vasárnapi ebédeknél kell ennem mert anya csomószor csinál húst, de nem akarok... És nem értik meg. Azt mondják, a hús fontos nekem mert fejlődő szervezetem van meg minden, és a húst nem lehet pótolni stb... Mit tegyek?

15/L


2011. máj. 15. 17:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
41%
Szerinted egy növénynek nem fáj, amikor kitépik a földből? Ugyanúgy élőlény. És a szüleidnek igaza van a húsban különlegesen fontos fehérjék vannak.Én sose értettem az ilyen vega hozzáállást, hogy mert az állatot kínozzák. A növényt is, az nem baj?
2011. máj. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 anonim válasza:
53%

Szerintem hogyha így érzel, állj ki magadért! Én is akkor váltam vegetáriánussá, amikor annyi idős voltam, mint te. A "fontos fehérjék" szöveg teljesen alaptalan, az olajos magvakban, hüvelyesekben (tojásban, halban ha azokat is eszel) is van fehérje ami bőven elég hacsak nem vagy kétajtós szekrény testépítő. Rengeteg vegetáriánus és vegán örvend tökéletes egészségnek a hús nélkül is. Esetleg a B12 vitaminnal lehet probléma, amit egy egyszerű multivitamin tablettával megoldhatsz.

Azt tanácsolom, próbálj a vegetarianizmus előnyeiről szóló könyveket, cikkeket beszerezni (internet, könyvtár) és próbáld higgadtan meggyőzni a szüleidet. Éreztesd velük hogy ez fontos neked, ha megnyugtatja őked mondd hogy orvosi kivizsgálásra is eljársz majd félévente hogy biztos ne legyen bajod.

Ha nagyon hajthatatlanok, akkor egyszerűen hagyd ott a húst a tányérodon. Bár így nehéz lesz, mert egy vegetáriánusnak oda kell figyelni hogy változatosan egyen: az én anyukám annak idején örömmel csinált nekem szójás ételeket (ugyanazok, mint a húsos ételek - töltött paprika, bolognai spagetti stb csak szójagranulátumból).

Sok sikert!

24/L

2011. máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 anonim ***** válasza:
34%
Igen a növényeknek is ugyanúgy fáj. És tényleg nem jó állatot ölni de az, hogy valamit arra tenyésztenek hogy megegyék és az állatkínzás között sok a különbség! Amilyen állatot te megeszel azt az állatot fájdalom nélkül ölik meg! Nem érzi hogy megölik. Nem szenved!!!!! Egyébkén nem csak azért kell húst enned mert fejlődő szervezeted van, hanem azért mert a húsokban rengetek vitamin van! Nem csak fehérje hanem olyan vitaminok is amiket másban nem találsz meg. Valahol keress utána a neten hogy hány olyan ember van aki belehalt abba, hogy nem evett húst! Rengeteg van. Zsír nélkül nem raktározódnak el más vitaminok sem. Tehát ha nincs benned zsír akkor a c, e, b stb. vitaminok sem tudnak elraktározódni a szervezetedben. Először azzal fog kezdődni hogy egyre többet leszel beteg, utána pedig meghalhatsz. Tehát azáltal, hogy nem eszel húst azáltal saját magadat kínzod meg.
2011. máj. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 anonim ***** válasza:
15%
Nagyon fínom a hús, ha neked nem tetszik, akkor sajna anyukád nem tud jól sütni, főzni. Tanulj meg te szakácskodni és engedelmeskedj a szüleidnek, egy vega étrend 3x annyi mint a normális hússal kiegyensúlyozottabb étkezés. Ráadásúl egészségesebb húst enni, nem kell b12 meg egyébb kiegészítés sem:D
2011. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 anonim ***** válasza:
78%

Ha csak ennyiről szól a vegetáriánusságról szóló meggyőződésed, hogy szegény állatok, akkor hallgass a szüleidre, és egyed szorgalmasan tovább a húst.

Ugyanis igaza van az előttem íróknak. Leginkább a másodiknak (azt hiszem ). A vegetáriánus étrend nem arról szól, hogy nem eszek húst, kímélem az állatokat, és jajj de boldog vagyok magamtól. Tudni kell az élelmiszerekről, hogy melyik mit tartalmaz. Tudni kell, hogy a hús mit tartalmaz, amit ha mellőzöd, akkor minek a fogyasztásával tudod pótolni.

Nekem van vegetáriánus család ismerősöm. Semmi bajuk az egészségükkel attól, hogy nem esznek húst, de ők oda is figyelnek arra, hogy pótolják a húsban levő értékes dolgokat mással.

Majd ha már tudod ezeket a dolgokat, akkor simán meg tudod győzni anyukádékat, hogy nem lesz semmi bajod abból, hogy elhagyod a húst.

2011. máj. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 anonim ***** válasza:
34%
egyé sz*rt
2011. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként szerintetek az egészséges húst jobb enni, vagy a kapszulákat? Szerintetek jó gyógyszereken élni?
2011. máj. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:
20%
Hogyha nem akarod megenni a húst úgy sem fogod ha eléd rakják ne edd meg! De ha nem eszel húst legalább halat egyél mert a húsban vannak olyan dolgok amik fontosak és ezeknek a nagy része megtalálható a halban ezért legalább azt egyél.
2011. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
57%

Nézd, pl. egy macska nagyon aranyos tud lenni, de mikor egérrel találkozik, játszadozik vele (értsd: kínozza),majd megöli, jóízűen elfogyasztja, vagy nem.


Mondhatod a macskára hogy gonosz?


nem hiszem.


Azzal hogy húst eszel, még nem vagy gonosz.

Ezeknek az állatoknak a sorsa már születésük pillanatában megpecsételődött. Remélhetjük hogy normális körülmények között tartották és végezték ki.


Amit viszont nem árt ha megjegyzel!

Az ember zápfogfelülete gumós, (értsd: mindenevő)

Ez az ami kitudott minket emelni az állatvilágból az evolúció során, a szervezetünk is eszerint alakult ki.

Az állatvilágban a gyorsabb, erősebb és okosabb, levadássza és megeszi a nála gyengébbet.


Ez az élet rendje, körforgása. És az hogy mi emberek húst eszünk, teljesen normális és fejlett kulturális dolog.


Ha esetleg elvből nem szeretnél húst enni.

Ezzel másokat le is nézel, ugyanis bolygónk nagy része számára a hús luxuscikként szerepel.

Vannak akik a mindennapi életben maradásért eszik.

Pl.aki a táskádat vagy cipődet egy marék rizsért

csinálta a harmadik világban.


Na csak ennyi.


Szerintem jolgondold meg


Mégvalami


Vegetáriánusnak lenni elég költséges dolog, Szójakészítmények

(hús pótlására? Ha úgy gondolod hogy valamire nincs szükséged azt miért kéne pótolnod?)

nameg bio meg organikus termékek.

Nem azért mert az ilyen termékek előállítása drágább.

hanem azért mert megakarod majd venni. és megis fogod.

Ezzel majd úgy gondolod hogy jobbá teszed a világot.

Holott majd csak kihasználják a "fogyatékosságodat".


remélem meggyőztelek.


Ha valaki nem így gondolja nyugodtan cáfoljon.

2011. máj. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 anonim ***** válasza:
100%
Ki az aki szerint a Hal nem állat?
2011. máj. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!