Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegeteriánus szeretnék lenni!...

Vegeteriánus szeretnék lenni! Hogy kezdjem? Változatos vega étrend?! Vega receptek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 11:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
2011. máj. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
Váhá, első, ez hatalmas!:D:D
2011. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Úr Isten! Mi az a google?
2011. máj. 24. 11:49
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


5 éve vega vagyok, és tök jó nekem. :)


Naszóval:

fokozatosan kezdd. Nem tudom, most mennyi húst eszel. Ha sokat, akkor hirtelen ne állj le vele! Először iktasd ki a sertés, marha és egyéb vörös húsokat, és csökkentsd a napi adagot. Ha napi háromszor ettél húst, egyél csak egyszer, és szárnyast vagy halat válassz.

Ha napi egyszer ettél és sovány húst, akkor léphetsz arra, hogy heti párszor eszel csak. Szóval fokozatosan hagyd el.


Ezzel együtt jobban kell figyelned rá, mit eszel és mennyit. Sok ember akkor hízik el, amikor vega lesz, mert hirtelen vált, és a hús helyett elkezd édességet enni...


Keress recepteket, fedezz fel új ízeket és zöldségeket: padlizsán, cukkini, csillagtök, spárga stb...

Sokan ellenzik a szóját, heti 1-2 alkalom szerintem jó abból is.

Tejet és tejtermékeket, tojást fogyassz, és figyelj a b12 vitaminra, mert az az egyetlen, amit nehezebb növényi kosztból fedezni.

2011. máj. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
14%

Harmadik, a sertés, az fehér hús, nem vörös...


Amúgy én nem értem a sima vegetáriánusokat... Azzal, hogy a tojást, tejet, sajtot elfogyasztjátok nem lesz jobb az állatok helyzete... Aminek még lenne értelme az a vegán, de hát szokták mondani, hogy a növény is érző lélek...

2011. máj. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Én pl azért vagyok gyakorlatilag vega, mert nem szeretem a húst. Se az ízét, se az állagát, semmit:D
2011. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Drága Anonim bajtárs,


a vörös húst a marha után írtam. Marha. ;D



Mellesleg nem csak azért lehet valaki vega, hogy az állatok helyzetén javítson.

1. a vágásra szánt állatok felnevelése hihetetlen mennyiségű erőforrást emészt fel, aminek csak nagyon kis százalékából lesz végső soron táplálék (hús). A takarmány nagy része ugye nem hússá válik, hanem az állat életben maradásához kell. Ilyen értelemben környezetvédelmi szempontból nem igazán előnyös az a típusú eltúlzott és mértéktelen húsfogyasztás, amit ma az ülőmunkát végző városi réteg is művel. Egyszerű paraszt dédszüleim, ükszüleim sose ettek ennyi húst, mint amit ma egy átlag értelmiségi család elfogyaszt. Minek? Ők a földön dolgoztak, egész nap fizikai munkát végeztek, és mégse fogyott el naponta annyi hús, mint ma.

2. Persze a tojótyúkokat és a tejet adó teheneket is el kell tartani, de ők ugye kicsit jobb arányban "adják vissza" a befektetett energiát.

3. Nagyon sokan egészségi okokból vegák - mint én is. Fehérje-intoleranciát mutattak ki nálam, sok választásom nem volt, bár egyébként teljesen jól hozzászoktam az étrendhez, és nem zavar, hogy nem eszem húst, nem hiányzik. Szerencsére a tej és tojás mehet. Allergiás is lehet az ember a húsra, kiskoromban azon is átmentem.

Az egyetlen ami zavar, ha cs***tetnek emiatt. (Tudjátok: "hogy lehet így élni, meghalnék hús nélkül, ez egészségtelen". Én meg örülök, hogy kikerültem a kórházból a húsevés után, és egészséges vagyok.)

4. további csomó ember nem szereti. Ha nem ízlik neki, ne egye, ha egyébként változatosan eszik, akkor mi a baj?

2011. máj. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
2011. máj. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Itt is nagyon jó recepteket találhatsz :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. máj. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
Én csak egy hónapra akarom kipróbálni a vega életmódot. És magam miatt, nem pedig az állatok sajnálatából. De a recepteket én is köszönöm.
2011. máj. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!