Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ki miert vegetarianus?

Ki miert vegetarianus?

Figyelt kérdés
Tegyuk fel meg olnek egy allatot es azt nem eszi meg senki mert tul sokat termeltek,es az karba megy,de ha megenek a vegetarianusok nem veszne semi karba nem olnek le az aranyos pici allatokat.Tegyuk fel ebedelsz es hust is veletlen tesznek az ebededbe akkor te azt mondod hogy nem kell.Akkor vissza viszik,es az a pici aranyos allat hiaba halt meg.Ki dobjak a kukaba.Nem piszkalas kepen,de akkor nezd ebbol a szem szogbol hogy nem hiaba halnak meg hanem erted.Igen en is tudom hogy brutalis de ez termeszeteh.
2011. jún. 22. 20:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Bezzeg a növényeket mindenki megeszi szívtelenül, ők is éltek valaha.
2011. jún. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%

nem szeretem az állatokat csak utálom a növényeket xD

nem vok vegetáriánus de nem eszek sok húst, meg amúgyis ha nem veszem meg úgy is megromlik a boltba aztán kidobják.

2011. jún. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Igen, ez jó érv! És nemcsak az aranyos pici állatokról van szó, hanem arról a mérhetetlen pazarlásról is, amit az emberiség tesz. Belegondoltál abba, mi lesz a kajából amit visszaküldesz, a romlandó élelmiszerből a boltban, ha lejár a szavija???

Régebben ezeket menhelyeknek és pl sertéshízlaldáknak adták, tehát nem ment kárba. Most meg... kidobják. Utána meg sírnak a menhelyesek, hogy nincs a kutyáknak ennivalójuk, de ez már más kérdés..

2011. jún. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
47%

vérbeli húszabáló vagyok..nyammi:P ehehehehe XD

finom,szeretem főzni is..ja,és évezredek óta eszi az emberiség...ennyi.

2011. jún. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Attól még , hogy valaki vegetáriánus , ugyanúgy le kell vágni a disznókat,szóval nemtudom mi értelme van ennek a "divatnak".Hogyha valaki meg ettől boldogabb mert ő nem eszik húst és így biztos különleg lesz...legyen ő dolga.=)
2011. jún. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:

Ha én meglátok egy szaftos oldalast, összefut a nyál a számban, és nem azon kezdek el gondolkozni, hogy az ő(alanyom) tesókáját, hogy lökték a kukába, mert már megromlott, vagy bármi más egyéb miatt. És szerintem más nem vegetáriánus ember is így érez. Nem bunkóságból mondom de ez így van, az ember felsőbb rendű az összes állatnál, és ezt ki is használja.

Engem konkrétan az jobban zavar, hogy gazdagéknál mekkora fényűzést csapnak egy mindennapos vacsorából, vagy éppen százezreket fizetnek egy ruháért, nem beszélve a milliókat érő köveket magában foglaló ékszerekről. Ezzel szemben Afrikában éhen és szomjan halnak a gyerekek, és felnőttek egyaránt. Patakzik a könnyem, amikor akár egy képet is meglátok arról, ahogyan szerencsétlen egynehány éves kis gyerek a kiálló bordáival és 'felpuffadt' hasával kuporog a földön, és rágcsál valamilyen gyümölcs foszlányt.

De kit mi szomorít el.

2011. jún. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
A hústermeléssel nem bajlódna senki, ha nem lenne rá igény. A vágóhidakat abból a pénzből működtetik, amit a húsért kifizetünk.
2011. jún. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Akkor te pedig nézd abból a szemszögből, hogy, ha megszüntetjük az igényt a húsra akkor egy idő után kevesebb állatot fognak megölni (hisz kinek éri meg, ha nem kell az embereknek) és ezzel, ha hosszú távon is, de volt értelme ott hagyni azt a húst.

Igen az ember magasabb rendű, de a világon a legundorítóbb dolog, ha ezt kihasználja.

2011. jún. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Nos, én sem piszkálásból mondom, de elég rossz a hozzáállásod!

Egyrészt: ha például lisztérzékeny vendéged lenne, neki odaadnád gondolkodás nélkül a kenyeret?

Másrészt: Sajnos tipikus téves gondolkodás amit tanúsítasz. Manapság egyre többet találkozom ezzel, de nem csak a vegetarianizmussal kapcsolatban. Egy hasonlat: ez olyan, mintha érvként hoznád fel a belsőégésű motorok környezetbarát volta bizonyítására, hogy a már kitermelt benzin kárba veszne, ha a környezetvédők nem használnák el.


A háborúban harcoló katonák hiába halnak meg: akár a győztes, akár a vesztes oldalon álltak, a világ semmit nem nyer általuk. Mégis a mai napig oda küldjük őket! Most már érted, miért mondta Lev Tolsztoj "Amíg vágóhidak lesznek, addig háborúk is lesznek."?


Amit nehezen tudok elfogadni, az az konzervatív gondolkodás, amit sok húsevő megnyilvánulása tanúsít. Én magam soha egyetlen húsevőt sem próbáltam megtéríteni, pedig okom lenne rá. Csupán akkor fejtem ki az álláspontom, ha valaki érdeklődik iránta. Ezzel szemben rengeteg húsevő minden ok nélkül gyalázza itt azokat a vegetáriánusokat, akiket nem is ismer. Ebben a viselkedésben vastagon benne van, hogy betegesen féltik a rögeszméiket, amiket nyilván még a szüleik tanítottak be nekik. Hozzáteszem, ez a húsevők között csak egy kisebbségi réteg, de gyakran a normálisak is melléjük állnak! Természetesen ez a jelenség nem csak ebben a témakörben jelenik meg, hanem az élet minden más területén. Őszintén remélem, hogy ezek az emberek egyszer majd felszabadulnak! Elvégre nincs sok különbség a rasszizmus és a szpécieszizmus között! Sokan nem tudják elfogadni a vegetarianizmusra való hajlamot, holott az összes mindenevő állat körében előfordul, még a halaknál is. Erre nem mondhatod, hogy nem természetes.


Igen, valóban természetes a húsfogyasztás valamennyi mindenevő és ragadozó állat, így az ember esetében is. Azonban az embert leszámítva ez minden esetben a vadon élő állatokra(illetve az ember környezetében élő állatokra) vonatkozik. Egy oroszlán soha nem nevelne fel embertelen körülmények között, mozgás nélkül és egészségtelen ételen egy gazellát, hogy aztán levágja, hónapokra a hűtőbe tegye majd agyonfűszerezve megegye. Képtelen is lenne ilyen ételt megemészteni. Viszont az ember sem képes megenni a többi ragadozó és mindenevő állat által fogyasztott nyers húst. Kijelenthetjük, hogy az ember táplálkozás tekintetében nagymértékben különbözik a többi mindenevő állattól. Ha tudatosan táplálkozol, figyelembe kell venned ezeket a dolgokat.


Ha szerinted egy állatot elpusztítani nem nagyobb bűn, mint egy növényt, akkor nagyon tévedsz: az állatot élete során növények tömkelegével etetik, ráadásul a bennük lévő tápanyag jóval kisebb hányada hasznosul a húson keresztül, mint ha közvetlenül az ember fogyasztotta volna el őket. Tehát milliószor akkora bűn egy állat elpusztítása, mint egy növényé. És a közhiedelemmel ellentétben a bűnök alól nem lehet semmilyen módon feloldozást nyerni, és azokat megváltani sem lehet semmilyen módon. Minden bűnnek vannak következményei, amiket kénytelen leszel elszenvedni. Egy dolgot tehetsz: képességed szerint élheted a lehető legbűntelenebb életet! Emellett gazdasági problémákat vet fel: a takarmányigény miatt sokkal nagyobb földterületre van szükség a hús termesztéséhez, és a vízigénye is nagyobb. A takarmány szállításához rengeteg üzemanyagot füstölnek el. Mint tudjuk, az élelmiszerválság főbb okai az egyre romló és csökkenő termőföldterület, a vízhiány és az üzemanyagár emelkedése. Ezen gondolkozz el, ha azt szeretnéd, hogy a gyermekeid és az unokáid ne haljanak éhen!


F/18

2011. jún. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Feienn: attól, hogy a gazdagok több pénzt költenek egy ruhára vagy vacsorára, a szegényeknek nem lesz több ételük. Ugyanis az ételmenyiség adott, és bizony csak x főnek jut elég. A pénz csak azt határozza meg, hogy ki lesz az x fő.


Viszont ha az előző hozzászólásomat elolvasod, világossá válhat, hogy valójában miért éheznek Afrikában!

2011. jún. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!