Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Elmeséled hogyan lettél vega?...

Elmeséled hogyan lettél vega? Minek hatására, és mennyi idő az átmenet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Még kisgyermekként. Valójában sosem szerettem a húst, de a szüleim megpróbálták belém erőszakolni. Nekem ez kínszenvedés volt, de úgy kb. 10 évesen eljutottam egy olyan önállósági szintre, hogy ezt nem hagytam tovább. Most 18 éves vagyok, és az elmúlt kb. 3 évben már semmi olyan ételt nem ettem, amiben elpusztult állat teste van.


F

2011. szept. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
csatlakozom, én se szerettem soha a húst, de erőltették. kb. 15 éves korom óta nem eszem egyáltalán, előtte max. egy darab rántott húst, halat, meg felvágottat ettem. azóta semmit. anyukám is vegetáriánus lett (mert meszesedtek az ízületei, és olvasott róla, és átállt - és igen, megszűnt a betegsége), tesóm se eszik (pedig ő imádta), és engem se kényszerít már senki azóta. most 36 vagyok, szóval, nem egy-két év volt.
2011. okt. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2xSü ***** válasza:
78%

Én nem vagyok vega. Amit viszont tudok, hogy többféle vegetáriánus irányzat létezik. (Pl. van aki eszik tejterméket, tojást, van aki ezt is száműzi.)


A vegetáriánus táplálkozás számos egészségügyi előnnyel jár (alacsonyabb koleszterinszint, alacsonyabb vérnyomás), de vannak kockázatai is. Kialakulhatnak hiánybetegségek. Pl.: B12 vitamin, vas, bizonyos zsírfajták hiánya. Helyes étrend összeállítással ezek nagyrészt elkerülhetők. Érdemes jobban utánaolvasni a témának, vagy szakemberek véleményét kikérni.

2011. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 2xSü ***** válasza:

Még annyi, hogy ha egészségügyi okokból szeretnél esetleg áttérni a vegetáriánus étrendre, akkor lehet, hogy jobban jársz helyette egy hússzegény étrenddel. (Pl. egy héten egyszer eszel húst, illetve több alkalommal eszel tejterméket, tojást.)


Amennyiben lelkiismereti, vallási, vagy ízlésbeli oka van a dolognak, akkor meg rajtad áll, hogy mennyire kötsz kompromisszumokat.

2011. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

én 12 éves korom óta vagyok vega. tejet-tojást eszem, bár az utóbbit ritkábban. nem szeretem annyira.

a húst, hát kb imádtam, de amikor láttam, h nagyim vágta a csirkét, és elvágta a nyakát, majd ügyetlenségből az kicsúszott kezei közül, és fej nélkül rohangált a tyúk, na akkor került az i-re a pont...

gusztustalan volt. majd belecseppentem egy disznóvágásba. ahol a malacot úgy nyúzták, meg tartották a tálat a véréért, hát gondoltam magamban, hogy -Hülye vagyok én?? Ezt megenni?- Olyan érzésem volt, mintha bármikor elkaphatnék egy kóbor kutyát, azt kicsit átsütném, és nyamm-nyamm gyere a számba. na ekkor már meg is győződtem arról, hogyha egy embernek húsevés rossz érzést ad, és nemhogy meghozná, elviszi az étvágyát akkor minek eszi? És utána olvastam.

Másnaptól nem voltam hajlandó megenni a húst, és az érveim alapján anyukám is csatlakozott. Most 15 éves leszek, semmi bajom (remélem... :). Azóta sem eszek húst, sokkal változatosabban étkezem, mint bármelyik húsevő ismerősöm, és mellesleg még jól is érzem magam...


Az átállás mindenkinek máshogy megy, van aki fokozatosan, van aki belevág, és van aki el se kezdi.

2011. okt. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szó szerint egyik napról a másikra tértem át erre az étrendre alapos megfontolásból. Nagyobb önmegtartóztatás és tisztább élet miatt, és soha nem tudtam összeegyeztetni az életelveimmel azt, hogy ha szeretem az állatokat, miért eszem meg őket. Azóta jobban érzem magam, és még ritkábban vagyok beteg.
2011. nov. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!