Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, mennyi fehérjét...

Vegánok, mennyi fehérjét esztek és honnan? Hogy tudját0k tartani a súlyotokat?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta vegán vagyok, eddig szójaprotein izolátummal oldottam meg a fehérjebevitelt, de szeretnék természetesebb dolgokat enni. Az a gond, hogy az általam ismert vegán ételek közül amiben több fehérje van, abban a kalória is elég sok, mégis kevés elhízott vegán van.
2011. okt. 4. 17:25
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
27%
A rák ellenszere a sült oldalas.
2011. okt. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
inkább a rák kialakítója...
2011. okt. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
54%

Ezt a butaságot ki hitette el veled?

Nem odaégetett oldalasról írtam,ami valóban káros.

2011. okt. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%

a vörös húsok bizonyítottan emelik a rák esélyét! onnan vettem:)

ha nem hiszed, erről még a wikipédián is olvashatsz a vörös húsok cikknél (angolul azt hiszem, jóval bővebb).

2011. okt. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Minden bizonnyal de ezt nagyapáink nem vették figyelembe és inkább sokáig éltek.De nyugodran hodd el amit írnak de gondold el,hogy lehet tudományosan igazolni talán születésük pillanatától sülthússal etetik?
2011. okt. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
hát speciel a nagyim elég sok szalonnát evett, és azt mondta az orvos, hogy ez volt az egyik oka, h alzheimer-kóros lett.
2011. okt. 8. 17:48
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A nagyapáid heti max. 2-szer ettek bármilyen húst is, csak úgy szólok.

Akkoriban nem úgy volt az, hogy lementél a boltba és kaptál akármikor. Ráadásul nem is volt se divatja, se szokása - általában a vasárnap és a szerda számított húsevő napnak. A vasárnap nyilván az ünnep miatt, a szerda pedig valószínűleg az arányos beosztás miatt. persze ez azért családonként változhatott.

Szóval nagyapád 90 éves koráig valószínűleg összesen fogyasztott el annyi húst, mint te kb. 25 éves korodra. Ez a káros benne főleg.

2011. okt. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Egyébként neked is nyugodtan módodban áll nem elhinni amit írnak. Sőt, módodban áll az is, hogy ne szekáld a vegetáriánusokat egy vegetáriánusoknak szóló kérdésnél.

Az előbbire visszatérve pedig gondolom hozzá sem kell tennem, hogy a minimális húsfogyasztás ellenére is bírtak a nagyanyáink x egészséges gyereket szülni, és nagyapáinkkal együtt reggeltől estig keményen dolgozni.


Hogy a kérdezőnek is mondjak valami hasznosat: a hüvelyesek pl. bab, borsó, stb. nagyon jó fehérjeforrások. Továbbá a magvak is. Ha pl. a főétel mellé rizibizit készítesz, vagy válogatott magvas rizst, az pl. fedezi is a dolgot nagyjából :) A barna rizsnek egyébként jóval magasabb a fehérjetartalma pl. De ha zöldségeket rántasz, azt is megteheted magvas bundában, hogy a magvas kenyerekről ne is beszéljek (amiket otthon elkészíthetsz kenyérsütőben tej és tojás nélkül).

2011. okt. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Nem szekálni akarom a vegetarianusokat szívük joga úgy élni ahogy nekik megfelelő.De miért kell akkor minden ásványi anyag és tápanyag értékét számolgatni?Szerintem mindenben a mérték a lényeg.
2011. okt. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
azt valahogy mindenki elfelejti, mikor azzal jönnek,hogy nagyanyáink mennyi húst ettek,, hogy egyrészt ugye, nem ettek mindennap (mint ahogy előttem valaki írta), másrészt sokáig éltek? ja, negyven-ötven évesen már mindenféle nyavalyával, meszesedés, görnyedt hát, ilyen korban már nagyon is öregnek számítottak. plusz, az is számít, hogy ők jóval több fizikai munkát végeztek,mint ma egy átlag ember. gyakorlatilag egész nap...
2011. okt. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!