Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetarianizmus lényegében...

A vegetarianizmus lényegében egy vallás?

Figyelt kérdés

-A vegetarianizmus egészségességére nincs tudományos bizonyíték, csak áltudományos és morális. A morális és áltudományos érvek érzelmi, vallásos vagy mágikus gondolkodásra utal


-A vegetarianizmus megkérdőjelezhetetlen dogmákra épül


-Az olyan országokban, ahol elterjedtebb dolog a vegetarianizmus (pl. Amerika, Anglia) a vegetáriánusok egy fősodratú társadalomtól elszeparált közösségben élnek, amely közösségnek megvannak a saját hagyományaik, szokásaik, morális nézeteik


-A vegetariánussá váláshoz szükséges dolog az, hogy valaki olyan dolgokat higyjen el létezőnek, amire nincsen tudományos bizonyíták


2011. dec. 11. 20:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem jó dolog vegetáriánusnak lenni bár én nem vagyok az én tisztelem őket.Sajnos Magyarország a szűk látókörű , gyöpös emberek földje ahol a vegetáriánusokra úgy néznek mint az értelmi fogyatékosokra.
2011. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésre válaszoltál.
2011. dec. 11. 20:49
 3/21 A kérdező kommentje:

"Sajnos Magyarország a szűk látókörű , gyöpös emberek földje"


El lehet menni Nyugatra, ha nem tetszik, ez itt a Kelet!

2011. dec. 11. 20:51
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
nem, nem vallás
2011. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%

Én sem fogom megválaszolni a kérdést, viszont néhány megállapítást fontos tenni.


Ez itt nem Kelet-Európa, hanem KÖZÉP. Ezzel a kis fogással is folyamatosan degradálják a büszkeségünket, egészen addig, amíg már nem is beszélhetünk büszkeségről. Mindenkinek meg kell értenie, hogy fizikai értelemben a kontinens kellős közepén vagyunk, tehát ergo nem lehetünk keleten. Ideje lenne más aspektusokból is a középpontban elhelyezkednünk.


Az első válaszolónak üzenem: a vegetarianizmus az abszolút butaság egyik letéteményese. A fajunk és annak felépítése a mindenevőség köré csoportosul. Valami tévelygő idealista borzalom az, hogy mindent beleképzelünk a húsba; talán még azt is, hogy élt. Érdekesen konstatáltam, hogy szűklátókörűségről beszélsz Magyarország kapcsán, mikor nyilvánvalóan még írni sem tudsz helyesen. S szerintem ott kezdődik a szűklátókörűség, ha a szülők ezt az idióta szokásukat ráerőltetik gyermekükre, amikor mindenki tudja, hogy nekik a korai időkben szükségük van húseredetű ételekre is. Ebből a szempontból azt gondolom, hogy Magyarország nem egy súlyos beidegződést cipel a hátán, hanem a napnyugati civilizációk közül talán utolsóként tud gondolkozni.

2011. dec. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
78%
A vegetáriánus életmódnak különböző indítékai vannak.Egy hithű muzulmán számára valóban vallásának következménye.Ők állati fehérjét tojással,tejtermékkel sem vesznek magukhoz.Van aki a humánum jegyében utasítja el a hús evését.Ma már nem kell feltétlenül ölni ahhoz,hogy egészségesen táplálkozzunk.
2011. dec. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

".Egy hithű muzulmán számára valóban vallásának következménye.Ők állati fehérjét tojással,tejtermékkel sem vesznek magukhoz."


A muzulmánok csak disznóhúst nem esznek, meg pár másikat ami a vallásuk szerint "haram" azaz tiltott, de marhát, birkát stb. esznek.

2011. dec. 11. 21:06
 8/21 anonim ***** válasza:
70%
Magyarország meg a civilizált emberek?!Na ne viccelődj.Te magad is a szűk látókörűség egyik példánya vagy mivel nem bírod felfogni hogy valaki más mint te , mások a szokásai , más az értékrendje , neki más a jó.Magyarország éppen ilyen idiótán áll rengeteg dologhoz mint a vegetáriánus életmódhoz.Érdekes az én keresztanyám is vegetáriánus évek óta és semmi baja , sőt egészségesebb és fiatalosabb mint a korban hozzá hasonlók.
2011. dec. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
31%
nem lennék vega,mert nem hiszem hogy jót tesz,elvégre is disznók vagyunk,mindenevők. :D A kérdés meg érdekes,miért lenne vallás?Hisznek az atyában,a fiúban meg a sárgarépában vagy mi? :)
2011. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%

Nos, a vegetarizmus egészségügyi szempontból egy nagy baromság.

Nem egy "vega" ismerősöm van, mind úgy néz ki mintha kihipózták volna, és kb. 20 kilóval kevesebb a testsúlya a normálisnál.


Én nem mondanám vallásnak, inkább a divathoz kötném...

Lényegében abban sincs semmi értelmes, aztán mégis mindenki megy utána :)

2011. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!