Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan legyek vegetáriánus?

Hogyan legyek vegetáriánus?

Figyelt kérdés
Vagyis nem teljesen vegetáriánus, mert a halhúst szeretem. De nem szívesen eszek húst, tojást. Most is húsvétkor már hányingerem volt. Nem szeretem. Jobban szeretem a zöldségeket, gyümölcsöket, könnyű kajákat. Gondolkoztam már ezen korábban is, de nem csináltam semmit, mert nem tudok erről az egészről semmit, úgy gondolom macerás. Mit javasoltok?

2012. ápr. 11. 11:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Persze azt sem akarom, hogy valami hiányom legyen, de gondolom a halhús is hús, szóval nem hinném hogy kötelező ennem csirkét, disznót, kacsát, tojást stb.
2012. ápr. 11. 11:44
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem elég lenne hetene egyszer húst enni. Mondjuk hétvégén halat. Nem hiányzik.
2012. ápr. 11. 11:48
 3/12 Tiktaalik ***** válasza:
én is csak a halat fogyasztom(kagyló és társai persze..)illetve a tojást ritkán-van benne valami,ami bántja az epémet-illetve sajtokat ritkán. ha akarsz nagyon finomat enni,készítsd el a pangasiust diós-mogyorós bundában. úgy,mint egy normál rántott hal,csak a zsemlemorzsi helyett darált dió+mogyi...hmmmmmmm:))))
2012. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Ne egyél többet húst, ha nem kívánod, és ennyi.

Semmi nem fog változni, mármint nem lehet hiánybetegséged egy ilyen diétától.


Nem leszel vega, csak halevő, ez rendben is van, így jobban is jársz :)

2012. ápr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A húst simánn mellőzheted, nem fog nagyon hiányozni! Rengeteg nagyon jó étel van, amihez nem kell hús! A tojást viszont szinte lehetetlen, ugyan is az ételek többségében megtalálható. Pl. Palacsinta, kalácsok, torták, tésztafélék, stb...
2012. ápr. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A tojást lehet helyettesíteni pl lenmag őrleménnyel a sütikben.
2012. ápr. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
én is vega vok már nem is tom több mint 10éve(23L)nem nehéz áttérni aki nem akarja megenni a hust az nem is eszi meg.én is undorodom tőle...igaz a husba is vannak olyan "anyagok" amikre a szervezetnek szüksége van és másba az nem található meg...azt mással kell pótolni.mondjuk a zöldség ,gyümölcsel nem lehet jól lakni,de legalább egészséges.:)
2012. ápr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14%

Itt kijavítanálak, ugyanis te vegetáriánus vagy, nem vega!!


Hitler bácsi vega volt, ő csak és kizárólag zöldséget fogyasztott, te viszont - mint mondtad - gyümölcsöt is...

2012. ápr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 19 évesen kb óvoda közép csoportos korom óta vagyok vega, és teljesen normális a vérképem :)
2012. máj. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A vega és vegetáriánus ugyanazt jelenti, nem? Húsmentes életmód.

A vegán pedig a legszigorúbb, amikor semmilyen állati eredetűt nem fogyaszt, sem tejet, sem tojást.

2012. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!