Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A családom mindig piszkál,...

A családom mindig piszkál, hogy milyen hülye vagyok, hogy vegetáriánus vagyok. Hogy érthetném meg velük, hogy ilyesmiről szó sincs?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vega. Egyszerűen utálom a húst, a különböző belsőségektől, mint a máj meg úgy ahogy van undorodom. Nem arról van szó, hogy nem eszem egyáltalán húst, a csirkemellet megeszem, néha a milánóiban lévő darált húst is, csak azzal már jártam úgy, hogy túl zsíros volt, amit a gyomrom nem bír, s visszaláttam. Zöldségeket, gyümölcsöket, halat eszem, sőt leginkább csak ilyeneket ennék. De a szüleim állandóan b@szogatnak, hogy milyen hülye idióta vagyok, hogy nem eszem, már amúgy is bizonyították, hogy aki sok fehérjét fogyaszt az sokkal okosabb blablabla. Egy étkezés nem telik el úgy, hogy ne pofáznának bele a kajálásomba. Próbálok minden étkezést úgy intézni, hogy egyedül legyek, mert ha valamelyik ott van, akkor biztos nekiáll papolni. Mit tegyek? Mivel értessem meg velük, hogy az undor miatt nem eszek májat, nem azért mert jaj szegény kis disznó (úgy vagyok vele, hogy nem lesz kevesebb malac levágva ha én nem eszem húst, tehát ez a tény nem oszt nem szoroz). És olyan válaszokat nem kérek ,hogy tényleg hülye vagyok, hogy ilyeneket nem tudok enni, köszönöm!
2012. máj. 8. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
A szüleid a hibásak, ha nem fogadják el,amit mondasz nekik.
2012. máj. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Kérd meg anyukád, hogy kísérjen el dokihoz. Ha ilyen szintű emésztési problémáid vannak, hogy visszajön a darált hús, akkor már nem fog szekálni. Plusz könnyen lehet, hogy ezt az oldalát a dolognak ki is lehet kezelni.
2012. máj. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is évekbe telt mire megszokták hogy nem bírom megenni a sertés és marha húst.Csak a baromfi féltéket:csirke , pulyka , kacsa meg szeretem a halat és a tengeri herkentyűket.
2012. máj. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Én is csak a halat és a csirkét, semmilyen más húst nem eszek meg. Nem hinném, hogy ez betegség lenne, az én gyomrom sem bírja. A férjem orvos, szerinte van ilyen, és ennyi. :) Ne törődj velük, bár furcsa, hogy nem értik meg, nem hiszem, hogy ártasz nekik azzal, hogy nem eszel ilyesmit.
2012. máj. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Béla211 ***** válasza:
Ez olyan mint amikor valaki laktóz érzékeny. Nekem se bírja a gyomrom a zsíros húsokat.Mondjuk nekem apummal volt ilyen bajom h nem igazán értette meg h mért nem eszek húst. De anyum meg értette és főz külön nekem vagy főzök magamnak. Úgy van vele egyek ami jól esik és ha emiatt nem görcsöl a gyomrom és nincsen hasmenésem akkor jó.Apumnak is folyton ezt mondtam.2 év kellett hozzá mire nem mondta azt h hát előtte soha semmi bajod nem volt a hússal. Amúgy meg ha eszel halat meg csirkehúst rendszeresen pótolod azzal a fehérjédet sőt még egészségesebb is mint a disznó. Meg amúgy azt mondják ,h májat nem jó sokat enni meg nem is annyira egészséges. Mert ügye az szűri ki a méreg anyagokat a szervezetből.És amúgy azt is bizonyították h a mediterrán országokban ahol sok halat és zöldséget esznek sokkal egészségesebbek az emberek.Egy kicsit Utána olvashatnál kereshetnél nekik ezzel kapcsolatban szakirodalmat h olvassák el. Hátha akkor nem fognak lehülyézni.
2012. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én problémaelkerülő típus vagyok inkább, ezért szimpatikus az elintézési módod, hogy inkább egyedül, külön eszel. Vegetáriánusként én is kapok állandóan megjegyzéseket, kritikát egyes emberektől. Nem tudom miért, vannak egyes alakok, akiket ez bosszant, zavar, ingerel. Érdekes, hogy ebben a közegben az a figura, aki ezt leginkább csinálja egy alkesz, aki a legolcsóbb, legrosszabb kajákat eszi, de ha van párszáz forint a kezében rögtön elissza. Jómagam nem vagyok térítő típus, egyáltalán nem hirdetem a vegaságot, mégis baszogatnak miatta.

Neked még nehezebb a helyzeted, hiszen nem is vagy vega, csak problémáid vannak a húsfogyasztással és még így is kapsz érte. Beindulnak az emberekben a zsigeri elutasító reflexek; a családod már ezt a "különcséget" sem tolerálja, ez nagy probléma. Nem értenek meg téged, csak kritizálnak. Nem tudom, hogy lehetne igazából segíteni ezen, de fontos, hogy te úgy étkezzél, ahogy neked jól esik. Ne ingereld, ne vágj vissza haragosan. Kérj megértést, ne harcolj ellenük. Remélem idővel tolerálják az étkezési problémádat. Ha gondjaid továbbra is fennálnának, vagy súlyosbodnának kérj szakorvosi segítséget, lehet, hogy szervi oka van a háttérben!


Sok sikert és türelmet!

2012. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy disznóvágást rendezel.
2012. máj. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Epéd rendben van?
2012. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!