Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti készültök a vegetáriánus...

Ti készültök a vegetáriánus ismerőseitek számára étellel vagy lakjanak jól a körettel?

Figyelt kérdés
A vegetáriánusok tapasztalatait is várom, hogy foglalkoznak-e az ismerőseitek ezzel az "igénnyel" vagy tesznek rá

2012. jún. 7. 22:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen készülök külön nekik. Sőt. Mivel minden barátom vagy ételallergiás vagy egyéb diétát alkalmaz meg szoktam kérdezni, hogy most épp mi az aktuális menü náluk.:)

(paleo, atkins, diabétesz stb.)

2012. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok vegetáriánus és nem tudok ilyen ismerősről sem, de pl. nekem ételallergiám van, ez talán kicsit hasonló. Úgy értem, nagyon jól esne, ha valaki gondolna rám és külön is készülne étellel. Ha fontos a vendéged számodra, szerintem kedves gesztus külön főzni neki. :)
2012. jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen készülök vega étellel. A köret csak köret, és aki vendégségbe jön, ne maradjon éhesen.

Hasonló bunkóság lenne, mint figyelmen kívül hagyni az ételallergiát. (Sok vega valóban rosszul is lenne a hústól, tojástól.)

Olyan már volt, hogy két vega miatt húsmentes volt az egész menü. A húsevők nem panaszkodtak, és nem kellett kétfelé főzni. :)

2012. jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem külön kaját csinálnék neki (mert 1 drágább 2 melósabb), hanem egyféle hús nélküli menüt készítenék. 1 alkalmat még a legnagyob húsevő is kibír :D
2012. jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a furcsa, ha valaki nem készül. Mindig meglepődök amikor a sógornőm annyira örül neki, hogy én legalább tiszteletben tartom az életmódját.
2012. jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
én vagyok már évek óta vegetáriánus, de mindig elcsodálkozom azon, hogy a rokonaim, akik meghívnak ünnepségre szinte mindig elfelejtik ezt. Általában nekem marad a franciasaláta és a hústalanított vajaskenyér...
2012. jún. 7. 22:39
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez szomorú... én csak ételallergiáról tudok nyilatkozni, de ebben a tekintetben is siralmas a helyzet. A családom lassan, de megértette, hogy sajnos ez változással jár majd, de néha még a barátaim sincsenek rám tekintettel. Ilyenek az emberek sajnos... talán keveset tudnak róla? vagy csak ilyen érdektelenek?
2012. jún. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

én nekem van vegetáriánus ismerősöm és készülök is neki(csak húst nem eszik)

tojássaláta, krumpli, majonézes kukoricasaláta, rakottspenót, öntöttspárga, rakottbrokkoli, csőben sült zöldségek, zöldséglevesek, gyümölcslevesek, rántott gomba, camabert áfonyával, rizs, saláták, töltött gomba túróval, rántott karfiol, krumpli, rizs, különféle tészták zöldségszósszal

zöldséges pogácsák, zöldséges sajtos rakottpalacsinta stb

ilyeneket szoktam csinálni neki

2012. jún. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Szerintem talán ez a legegyszerűbb, mert ők is a húst szeretik, meg a többség is azt eszi. - Ételalergiás élményeket is írhattok,az is érdekel! Gondolkodtam azon, hogy ha mondjuk cukros lennék, azt is elfelejtenék, vagy arra odafigyelnének.
2012. jún. 7. 22:52
 10/24 A kérdező kommentje:
Örülök annak, hogy sokan figyeltek a vendégeitekre! Tényleg!
2012. jún. 7. 22:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!