Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy bírják ki a vegetáriánuso...

Hogy bírják ki a vegetáriánusok hús nélkül? Én ha két napig nem eszem húst, már fáj a gyomrom.

Figyelt kérdés
Mármint felmegy a savam és olyan üresnek érzem a gyomrom. Hiába eszem mást pl.krumpli,tojás,zöldség stb. Hogyhogy nincsenek rosszul?
2009. júl. 20. 20:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

Van aki a hús ízét nem szereti alapból, ők biztos kibírják.

Aki azért nem eszik húst, mert nem bírja elviselni, hogy miatta hal meg egy csirke vagy kacsa,stb, az biztos arra gondol, hogyha húst eszik, akkor meghal egy állat


És hallottam még olyanról, akinek azt modták, hogy a hús néhány hónapon belül halálos, mert mérgező anyag termelődik, mikor levágják az állatot (pedig a halak és a szárnyasok húsa ponthogy eészséges normális mennyiségben), ők arra gondolnak szerintem, hogy nem akarnak betegek lenni a hústól...

A maradék vegetáriánusra ötletem sincs, hogy hogyan bírja ki...

2009. júl. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

gondolom nálad is van valami,amit csecsemő korod óta nem bírsz megenni...rosszul vagy a szagától,és a látványától is!

A vegák is így vannak a hússal

Én pl a karalábét a zellert kiskorom óta nem szeretem..igy megsem eszem és jol vagyok nélküle is!

2009. júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
Hát én meg azon csodálkozom, hogy lehet megenni a húst. Tök büdös! Forog a gyomrom amikor a hentesnél megcsap a nyers hullaszag! De a hőkezeléssel is elég orrcsavaró! :S
2009. júl. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 ceri válasza:
70%

Nekem meg a fejem fáj ha egy fél napig nem gyújtok rá.

Ugye ez nem azt jelenti, hogy muszáj, sőt egészséges dohányozni?

Ez csak egy rossz beidegződés, megszokás. Így vagy te is a hússal. Rászoktunk, mert gazdaságosabb, de ugyanakkor silányabb táplálékforrás. Egy csomó betegség forrása a hús, majdnem annyié, mint a dohányzás.

2009. júl. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
25%
Silány táplálékforrás- az évezred vicce,Szeirntem olvasgass kicsit utána!
2009. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 ceri válasza:
78%

Szerintem neked kéne megismerni ezt a témát.


Attól, hogy a hús tartalmazza az összes aminósavat, meg lehet silány nekünk embereknek. Mert mi nem igazán vagyunk húsevők. A hús ugyan a legtöbb fehérjét tartalmazza, de cserébe nagyon sok mérget is kapunk belőle. Ezért mondom, hogy silány.


A minőség is fontos. Én pl. jobban érzem magam egy 30 éves nővel, mint 2 db 60 évessel.

2009. júl. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
54%

és ha te rosszul vagy másnak is rosszul kell lennie?


ez kb ilyen kérdés-

2009. júl. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
Én nem vagyok ugyan vegetáriánus, mert megeszem a tengeri halakat, herkentyűket, a marhahúst, de pl. a vadakat, az édesvizi halakat, pulykát, kacsát nem bírom megenni, a disznóhústól megy egyenesen rosszul vagyok, a drága libamájtól megy a gyomrom fordul fel, nem bírom még a szagát sem. Én a gyümölccsel és zöldséggel vagyok úgy, mint Te, nekem két nap után szabályos elvonási tüneteim vannak. Ilyenkor nagyon jól érzem magam, mert kimegyek a kertbe, leszedek 1-2 uborkát, és nekem az a mennyország. Főleg hogy most érik a nyári almám. Na megyek, eszek is egyet!
2009. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
100%

Vannak emberek, akik nem szeretnek különféle ételeket. Valaki a gyümölcstől kap agybajt, valaki a spenóttól. Én a hústól. Nem tudom megenni, egyszerűen nem, elképzelhetetlennek tartom, hogy valaha lenyeljek egy falatot is belőle. Régen ettem, kiskoromban, hogy anya boldog legyen, de folyton rosszul voltam tőle. Megvagyok nélküle, a fehérjét annyi másból is lehet bevinni.


Az állatokat is sajnálom, igen, de nem ez az elsődleges okom.

2009. júl. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 éve vagyok vegetáriánus, a családom is az.Tudatossan táplálkozunk,és egészségesek vagyunk.Apám 67,anyukám 65,és nem szednek semmilyen gyógyszert,még a háziorvos is megjegyezte,hogy ennyi idősen,ez ritka.
2009. júl. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!