Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mire figyeljek lacto-ovo...

Mire figyeljek lacto-ovo vegetáriánusként?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, nem divatból szeretnék vegetáriánus lenni, hanem nem szeretnék az állatok szenvedéséhez hozzájárulni. Tudom, a tojás is egyfajta gyilkosság, viszont az a sütemények és hasonlók miatt nehéz lenne.

Tejet napi szinten fogyasztok, tojást meg főleg sütikkel meg hasonlókkal, de szoktam lecsóban, nokliban is enni és ugye a tésztafélékkel. Emellett kell-e figyelnem valamire? (vasnál főleg, mert tudom, hogy a menstruációnál is szerepe van)

Kérem, olyanok ne írjanak, akik azt írják, hogy nem szabad leállni a húsevéssel, meg hasonlók, mert nem izgat mert tényleg az állatok miatt szeretnék vegetáriánus lenni.


2012. aug. 14. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

vasat tudsz bevinni céklából, spenótból, hüvelyesekből, sóskából stb

figyelj a fehérjére, tojás, hüvelyesek, túró, tejtermék, cottage cheese-sovány sajtok, magvak

2012. aug. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha az állatok miatt nem szeretnél vegetáriánus lenni, akkor ne legyenek bőr cipőid, táskáid se, illetve zselatint se használj..
2012. aug. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

És az nem gond,hogy felzabálod az állatok elől a sok finom zöldséget?!?

Nézd,tudom nem tetszik,de a kiegyensúlyozott étrendbe igenis bele tartozik a HÚS.

A buddhisták ugye mind vegák.Szerinted a dalai Láma miért nem az?Mert a szervezete nem birja hús nélkül.Hetente egyszer kell húst ennie,orvosi előirásra.


Abban igazad van,hogy amig a (pl) csirke eljut a teleptől az asztalunkig rengeteget szenved.Tényleg.Aki dolgozott már csirketelepen,tudja miröl beszélek.

De erre van egy jó megoldás.Vegyél olyan pipit,ami biofarmról származik,génmanipulálatlan,csirke életét pedig boldogan,kapirgálva töltötte el,amig el nem jött a kaszás.


Valahol kegyetlen,igen.De az nem kegyetlen ha a róka,vagy a szomszéd kutyája marcangolja szét a pipit?

Ja hogy ez a természet rendje?Az is a rendje,hogy húst együnk hetente-legalább-egyszer!


Mindegy,a te dolgot mit csinálsz a kis életeddel,de az állatok védelmének NEM EZ A LEGJOBB MÓDJA!

2012. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Csak arra kell figyelni, hogy kiegyensúlyozottan egyél, mert az egyoldalú táplálkozás nagyon veszélyes. Figyelj oda arra is, hogy vannak olyan vitaminok, amik a húsevéssel jobban fel tud szívódni, mint például a vas. De a neten utána tudsz olvasni, mivel rengeteg ezzel foglalkozó oldal van.

20L -3 éve ovo-lakto vegetáriánus:)

2012. aug. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves első és utolsó! Köszönöm szépen a válaszokat!

Második: azom sincs, semmi állatból készült holmim se. Hát akkor ha a zselatin is tilos, akkor a gumicukorról lemondhatok :{ na mind1, úgyis csak a fogakat rontja.

Harmadik: Kértem mindenkit, hogy az ilyen válaszokat mellőzzék. Ha másért nem, akkor azért, mert offolsz és azt a szabály tiltja.

2012. aug. 15. 07:09
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

A tojás gyilkosság??? Mondja már meg valaki h miért??? Abból a tojásból amit a boltban megveszel, soha a büdös életben nem lesz csibe mert a tyúk sose látott kakast. Max messziről h jobban tojjon de h össze nem került vele az fix. kalcium bevitelére viszont nagyon figyelj.

Ettől fügfetlenül elég butus vagy és vannak dolgok amiket úgy sem tudsz kellőképpen pótolni, de erre majd akkor jössz rá úgy is ha már baj van v elkezdesz fizikai munkát végezni. Addig nagyon jól meglehetsz

2012. aug. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem itt is a legfontosabb a változatosság.


Én is lacto-ovo vega vagyok, én szimplán az évek alatt megundorodtam a hústól, a látványa, az íze, pff... A tojással is vannak némi ellenérzéseim, de ha nem érezni az ízét az ételben, akkor jöhet. A tejtermékek sem kifejezetten egészségesek, de sajnos nagyon szeretem azokat, nem tudok leszokni róluk, de azért próbálok mértéket tartani.


Mondjuk a változatos táplálkozás az mindenkinél fontos lenne, nem csak a vegáknál...

Kell mindent enni, zöldségből, gyümölcsből is minél több fajtát, és a zöld levelekből készült turmixokat se hagynám ki. Érdemes csírákat is enni, nagyon-nagyon egészségesek és sokfélék, ráadásul igazi élő táplálék. A gabonákból is hol ezt, hol azt enni, egymást váltogatva, ugyanez a hüvelyeseknél is.

Megbízható forrásból házi tojást beszerezni. Ez fontos.

Tejtermékekből is lehetőleg házilag készülteket.

Érdemes úgy általában piacon vásárolni, egy helyen mindent megkapni.

2012. aug. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha érdekel a vegaság, és a közelben laksz, akkor menj el a Vegetáriánus Fesztiválra. Tavaly én is elmentem és pár előadás nagyon érdekes volt! [link]


18/L

2012. aug. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. aug. 19. 14:29
 10/11 anonim válasza:
Igen ez a tojás dolog akkor is hülyeség. A bolti tojásból sose lett volna kiscsirke. Ahogy te minden hónapban menstruálsz (vagy majd fogsz) úgy a tyúk is tojik bizonyos időközönként.. Ha megtermékenyült akkor van benne csibe, de amúgy meg csak egy nagy megtermékenyítetlen petesejt..Na ezt veszed te meg a boltban. Tehát a tojás nem gyilkosság
2012. aug. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!