Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki vegetáriánus lett majd...

Aki vegetáriánus lett majd visszatért a húsra az miért tette? Mennyi idő után?

Figyelt kérdés

Elég sok ilyet hallani, hogy valaki x évig vega aztán visszatér a húsra. Érdekel hogy ennek mi a magyarázata. És miért lettetek vegák? Divatból? Mert mást nem nagyon tudok elképzelni, normális és rendes vegetáriánust még nem láttam újra húst enni, pedig van körülöttem pár, olyan is aki 40 éve nem eszik húst, de eszében sincs újra elkezdeni.

Szóval érdekelne az indok hogy MIÉRT kezd el egy vega újra húst enni?


2013. márc. 14. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Én vegetáriánusból (volt vagy pár év szigorú, sokkal egyszerűbb, tisztább volt 100%-osan kezdeni - kivéve, amikor a szomszéd disznótorost adott vagy amikor csak és kizárólag húsos paprikás krumpli volt sok km-en belül egy fárasztó nap után - ezeken is sokat gondolkodtam, a disznótoroson speciel napokig :D) lettem majdnem-vegetáriánus. Szeretem nem túlzásba vinni a dolgokat, no. Amikor elkezdtem, akkor otthon laktam, később viszont hozzájutottam olyan húsfélékhez, amiket anyám sosem vett volna, de bennem sem merült fel, hogy vegyek (vad és némely hal, pl. lazac). Most már eszem évi 1-2 kiló húst, de nem iparit, ha egy mód van rá. A halaknál lazább vagyok, azokkal nem érzek együtt, csak durva esetekben, bocs, én ilyen. De a legtöbb halat úgysem szeretem. A lazacot igen. Csirkét nem ennék, az unalmas, marhát sem, a disznó aranyos állat, de roppant finom, ha házi. Na ahhoz nem jutok hozzá. Marad a vad és a jobbféle hal, de nem minden hónapban :D.

Indokaim többrétűek voltak, de a divat nem szerepelt köztük. Nem is tudtam róla, hogy divat lenne, sőt, nem is tudom, volt-e olyan 20 éve itt, fogalmam sincs.

Egyáltalán nem szeretem a legtöbb húst, pokolian zavar, ha gyakran (minden héten vagy hónapban) "kell" ennem akár a kedvesebbekből is (na jó, friss nyers lazacból menne), nem bírom az állatkínzást (a gyilkosság teljesen oké, tök természetes ezen a bolygón állat és állat közt), pár más apróbb oka is van, de alapvetően önző hedonizmusból eszem nagyon kevés húst. Több hely marad a növényeknek :D Bár jelentékeny mennyiségű tojást is eszem (csak házit, ismerős tyúkoktól származót, finomat).


Majdnem-vegetáriánusnak lenni elég érdekes dolog, a bigott vegetáriánusok és a fanatikus húskedvelők egyöntetűen néznek hülyének (na jó, az előbbiek inkább megégetnének), ami engem kicsit sem érdekel.

2013. márc. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

5 évig voltam vegetáriánus, most kismama vagyok. úgy gondoltam, terhesség alatt sem eszem húst, de az első 3 hónapban egyszerűen nem bírtam megenni a szokásos vegetáriánus ételeimet, és majd megdöglöttem a parizerért..gondoltam nem tagadom meg magamtól, ha kívánom, hát kívánom, és most a terhességem alatt eszem húst. nem szándékom a gyermekemet vegának nevelni, de szoptatás után szerintem ismét vega leszek.


hogy miért lettem? mindenféle indok közrejátszott a dologban. meggyőződésem, h egészségesebb és az állatokat is sajnálom amiatt, ahogy tartják őket és bánnak velük.

2013. márc. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy időben én is voltam vega. Nem elvből, nem elhatározásból, egyszerűen csak a betegségem (psoriasis) megfékezése céljából. Viszont egy idő után azt vettem észre, hogy zsírhiányom van. Eygszerűen majd' megdöglöttem egy zsírban tocsogó sültkolbászért. Azóta nem vagyok bigott vega, eszem húst is, mértékkel persze.
2013. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a fenti válaszokból is látszik, hogy azok tértek vissza, akik nem azért "mondtak le" róla, mert ilyen-olyan ideológiai okuk volt rá. én pl. mindig is utáltam a húst, szóval nekem nincsen semmi egyéb magyarázatom rá, nekem az lenne a kínszenvedés, ha meg kéne ennem.
2013. márc. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De, ideológiai okom is van. Azért nem eszem iparit és másmilyet sem sokat, minek, ha megvagyok nélküle, de a hedonista részem miatt néha azért mégis, szeretek nem merev 100%-os lenni a dolgokban, amik nekem beleférnek :D A tengeri herkentyűket máshogyan is tekintem, mint az emlősöket, ez van (a madárféléket pedig nem szeretem).
2013. márc. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én azért tértem vissza,mert tök éhes voltam és,ha leesett a vércukrom el is ájultam.

De így se volt jó,mert mikor visszatértem,a mindennapi még kevés húsevéstől is kiütéses lettem.

Azóta viszont megoldottam ezt a problémát estefelé tésztával keverem el a zöldségeimet és a tészták annyira laktatnak,hogy azóta az a kellemetlen éhségérzet sincsen.

2013. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Liinda, épp akartam írni, hogy ha nagyon éhes voltál miatta, akkor rosszul csináltad. én mindig is utáltam a húst, szóval én soha nem éreztem azt, hogy azzal laknék jól.
2013. márc. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!