Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus vagyok de szeretn...

Vegetáriánus vagyok de szeretnék vegan lenni. Milyen olyan gyakori ételek vannak amiben van tej, tojás (de hus nincs, azt eddig sem ettem)?

Figyelt kérdés

ezeket szeretném kerülni de nem tudom pl. a szójatejet ihatom-e úgy tudom igen.sajna nem nagyon szeretem ezeknek az izét(hosszu i-vel csak nekem nincs ilyen a billentyüzetemen :P)

vegánok kérlek ajánljatok egyszerű és finom zöldség ételeket.


2009. szept. 25. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Hát szinte mindent ehetsz kivéve a húst, vagy amiben találta hússzármazék:)

Én eszek sajtot, tojást, tejet...

Én már nem is figyelem, hogy mit ehetek, mert úgy belémrögződött:)

2009. szept. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Amiben pedig van tej, tojás:

palacsinta

rántotta

sütik

... hát hirtelen nem is tudom de rengeteg mindenben van:)

2009. szept. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

tej/tojás lehet benne: pékáruk, némely kenyér/kalács, sütemények, tészta, ragus és töltött zöldségek ( a raguhoz szoktak tejszínt a tötelékekhez meg néha tojást rakni), rántott gomba-karfiol-cukkini-stb,és bármilyen csokoládé


Azt ugye tudod, hogy így minden fontos aminosavat megvonsz magadtól?

(meg gondolom, ha már vegan akarsz lenni, csak nyuszis logóval ellátott kozmetikumokat használsz...)

2009. szept. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
ha semmilyen állati származékot sem akarsz enni, akkor nagyon pontosan nézz utána vegán étrendeknek, amit szakértők állítanak össze. ugyanis a zöldségben sok a vitamin, rost, kenyérfélékben a szénhidrát, de a vegán étrend nem biztosít sem elegendő zsírt, sem pedig fehérjét. ezek nagyon komoly hiánybetegségeket idézhetnek elő. úgyhogy mindképpen nézz utána a neten vegánoknak szóló oldalakon, mert ott olyan étrendeket találsz, amik legalább nagyjából fedezik a szükségleteket.
2009. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
89%
Hát nem tom én ovo-lakto vegetáriánus vagyok már négy éves korom óta (saját döntés nem a szüleimé) de nem tudnám kihagyni a sajtot a tejet stb... Az a baj h tojás még a tésztában is van meg a legtöbb ételben szóval pl sütemények. Tejet is elég sok mindenbe rakni kell és a túró sajt joghurt mind mind tejalapú. Szóval nagyon egyhangú lenne az étrend és az már nem tesz jót a szervezetednek szóval jól gondold meg h csak zöldséget eszel. A vegánok amúgy még mézet sem esznek tudod a méhecske miatt szóval elég szigorú a határ a vegánoknak. Az a legjobb ha azt eszed, iszod amit szeretsz. Mert ahogy írtad a tejet szereted vagyis abból következtettem h a szójatejet nem és mivel erre asszociáltál gondolom iszol tejet. Szerintem azt edd ami jól esik ne gondolkodj a kategóriákon haen ami jól esik.
2009. szept. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
A legtöbb édesipari termékben van valami állati eredetű. Nem csak tej, hanem színező anyagok, zselatin stb.
2009. szept. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%

sürgősen válts normál étrendre, mert évtizedek múlva olyan beteg leszel, hogy bánni fogod a napot, mióta nem eszel húst

van olyan aminosavak, amit semmi de semmiből nem let pótolni

CSAK a húsban van

2010. márc. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ez nincs így. olvasd el az eu-s és nemzetközi táplálkozási irányelveket
2010. márc. 23. 07:18
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
B12-re neked nincs szükséged?
2010. márc. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
oké engem nem az érdekel, hanem beszélj egy orvossal, anatómussal, biokémikussal, kémikussal, biológussal, élettanásszal, bárkivel,aki valóban tudja mi hogy megy az emberi szervezetben
2010. márc. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!