Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tudtok nekem hétköznapi vega...

Tudtok nekem hétköznapi vega ételeket mondani, amiket egy húsevő is fogyaszt?

Figyelt kérdés
gyümölcsök és magvak nem jöhetnek szóba. a párom vegetáriánus és hirtelen nincs ötletem.

2013. júl. 8. 01:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Amit nagyon szeretnek húsevők is az a cukkinifasírt és a káposztafasírt. Így nyáron nincs sok káposzta, de cukkininek többféle változata van, jól fűszerezve akár húsos fasírttal is össze szokták téveszteni.

Borsópörkölt is nagyon jó, én hajdinát eszek köretnek hozzá.

[link]


Vega borscs, zöldségleves, krémleves és más levesek, főzelékek, sült krumpli pl salátával, de nyáron amúgy is érdemes könnyedebb ételeket fogyasztani, embere válogatja.

Palacsinta. Szerintem a palacsinta jobb is vegán változatban, tehát én tej és tojás nélkül készítem, vannak jó receptek. Más zöldségpörköltek, gombapaprikás, stb

2013. júl. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Mennyire vega? Tej, tejtermékek, tojás belefér még?


Pl. a paprikás krumpli teljesen jó vega étel.


Sztrapacska: nincs benne se hús, se tojás, lehet enni pirított káposztával, tejfölösen-túrósan, neked akár szalonnával is.


Jó vega kaja a lecsó, akár a tojást is kihagyhatod, és pont szezonja van.

Gyümölcslevesek, hidegen és melegen, kompótok.


Zöldséges rizs, bármilyen változatban, gombás rizs. Utóbbit is lehet paradicsommal-paprikával feldobni (bácskai gombás rizs).


Rakott zöldségek, a kedvencem ezekből a cukkini: karikára vágva rétegezem egy jénaiba, kevés sajt van két sor között, bors, fokhagyma, a tetejére paradicsom, paprika, és sajt. Oregánót, bazsalikomot szórok a sajtra, be a sütőbe, és mire a sajt megolvad, kész is.

Pirítóssal laktatóbb.


Lebbencs leves: tésztát megpirítod, paprikával megszórod, felengeded vízzel, bele répa, zöldség, fűszerezed, és készre főzöd.


Krumplis lángos, krumplis pogácsa (pirított hagymával is fel lehet dobni).

Krumplis tészta, káposztás tészta, borsóleves....

Sóska, spenót, utóbbi jó fokhagymás pirítóssal az igazi.


Rengeteg hús, tej és tojásmentes étel van a hagyományos vidéki ételek között is. :D

2013. júl. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Fentieken túl még ott vannak a rántott zöldség-félék: rántott karfiol, rántott csillagtök, vagy éppen rántott kelkáposzta, rántott tök-félék

Bár nem vagyok vega, elég sokszor készítek: karfiol-pörköltet, de készíthetsz cukkiniből is. A levét sűrűsísd be: egy kis tejfölbe lisztet, (márha a tejfölt megeszi) és nokedlivel fincsi.

Krumplis-tészta, káposztás tészta, rizskoch

2013. júl. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha gombát eszik, mert van vega, aki azt sem, abból is lehet sokfélét készíteni, amit nem vega is fogyaszt, gombás tészták, rántott gomba, lecsós-gomba, prökölt, saláta, valamint ilyen a hal is, ezt is fogyaszt sok vega finom salátákkal.

Most, hogy sok a friss zöldség én is gyakran csinálok rántott zöldségfélét rizzsel és kapros mártással, de a meleg töltött tojás is nagyon finom.

2013. júl. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Persze a tojás-ételek kismillió változatban, ha megeszi a tojást!

Tojás-pörkölt, töltött tojás, tükör-tojás, főtt tojás tartáros-majonézes hideg salátákba.

De nagyon jó a tojásos tészta, tojásos nokedli, rántotta.

2013. júl. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
túrós,krumplis, káposztás,mákos,diós tészta, nudli,derelye, rántott-gomba,cukkini,karfiol,sajt, az összes főzelék,stb
2013. júl. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

ha eszi a tojást, akkor a zöldséglevesből a zöldséget-répát kirántod.

borsóleves

és tavalyi lereszelt tökből csináltam (lepcsánka-lapcsánka-krumplirecsege)ki hogy ismeri

vagy ugyan ez krumpliból (hagyományosan)

tejtermék mehet? akkor főzelékek, saláták (krumpli sali)

karfiol (rakott, csak a húst hagyd ki belőle, csak karfiol meg rizs, helyette próbálj belerakni mást, vagy csak hagy el egyszerűen)

2013. júl. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
hm sült cukkini, padlizsán krém, levesek én mindig ezt kérem ha vega. vendégségbe megyek persze ha megkérdezik mit szeretnék enni:)
2013. júl. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, tejet, tojást eszi. felírtam az összeset, meg fogom tőle kérdezni
2013. júl. 8. 13:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Én megrögzött húsevő vagyok, de pl. nagy kedvenc vega kajám a ratatouille, vagy francia lecsó. Csak zöldség van benne, vegánok is ehetik, még is az egyik leglaktatóbb és legfinomabb egytálétel amit valaha ettem :)
2013. júl. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!