Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki megtudja, hogy vegetáriánus vagyok, rögtön megkérdezi, hogy "Akkor te csak salátát eszel? "?

Figyelt kérdés
Ennyire végletesen gondolkoznak az emberek?
2008. jún. 26. 08:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Az átlagember nem tudja elképzelni, hogy van étel a haltál után LOL.

Mert a nagy átlag húst eszik krumplival vagy tésztával vagy max rizzsel, de akkor már kínainak hiszi magát. És néha mellé egy kis salátát.

Az átlagember nem ismer sok olyan ételt, amit egy vegetáriánus igen. Anyukám kiröhögött, mikor kölest főztem otthon, hogy azt ők régen a csirkák elé hányták. A csicseriborsó pedig igazi kuriózum még mindig. A hajdinát a tesóm lefujjogta, pedig baromi finom, még nyersen áztatva is! A lencsét el sem tudják képzelni, csak marhapörkölttel...

Nem sorolom rovább, lényeg, hogy egy átlag ember nem ismer annyiféle ételt, mint egy vega, és ezért el sem tudja képzelni, hogy van más kaja is, mint amit ő ismer.

Szomorú, de ez van.

A családom egész jól elfogadta, amikor én főzetm, az igazi ünnep volt, mert mindenkinek kuriózum volt. :) Persze mázlim van, hogy egyéltalán megkóstolják, van ahol meg sem kóstolják ezeket a furcsaságokat, csak lefujjogják. :(

Nyugi, minél régebbóta leszel vega, annál kevésbé fog érdekelni, hogy ki mit gondol.

2008. jún. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Elég régóta vagyok az,nem meggyőződésből, csak egyszerűen nem szeretem a húst.A családom már megszokta,de volt olyan,aki miután meséltem neki a falafelről(mint csicseriborsó-fasírt) azonnal megkaptam, hogy ugye hiányzik a hús, mert fasírt pótlékot eszek...
2008. jún. 26. 09:09
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Micsoda marhaság ez a húspótlékos dolog!!! :S

Nálam általában az van, hogy mondják, hogy honnan kap a szervezetem fehérjét, ha nem eszem húst, és arra mondom a hüvelyeseket, arra általában megnyugodnak...

Hát nem vagyunk egyformák...

Nagyon gáz, hogy sokan még mindig azt hiszik, hogy a húsban van sok vitamin... Van, főleg olyan, amit az állatnak adtak be, hogy legalább a vágókort megélje... :S

Na jó, ez az a pont, ahol már mérgesen néznek rám a húsevők... pedig én is azért nem eszem, mert nem szeretem. Csak hát olvastam sok olyan dolgot, amivevl egyetértek, de nem harcolok, az nem az én asztalom.

Üdv, az első válaszoló.

2008. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Csak húst nem eszel vagy állati eredetü dolgot egyáltalán nem ?
2008. jún. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
húst,tejet,vajat, tejfölt nem,de eszek tojást,sajtot, joghurtot.Nálam ez inkább ízlés dolga, mint tudatosságé:)
2008. jún. 26. 14:32
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Valójában nem vagy vega , csak bizonyos dolgokat nem eszel.Mi eszünk húst sok-sok salátával párolt zöldséggel,ismerjük a csicseriborsót meg mindenfélét,tudatosan próbálunk táplálkozni...

Az egyik ember ilyen a másik olyan.Apám pl rántott húst eszik rántott hússal,de ha viszek neki egy tál salátát úgy megeszi mint a nyúl,ki érti ezt ?! Ha anyám tenné elé hozzá se nyúlna :)

A buta beszólásokkal meg nem kell foglalkozni .

2008. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Szabad kiállni az átlagember meg a húsevők mellett? Én ugyanis mindkettőnek tartom magam. De azért annyit tudok hogy sokféle vega van (aki csak bizonyos fajta húst nem eszik, aki húst nem de állati eredetű ételeket igen, aki csak növényi eredetű ételt, aki csak olyan zöldséget amit nem "bántanak", satöbbi). Én imádom a vegák kajáit, kivéve talán a húspótlókat és a spárgát. És sosem tenne fel egyetlen mvelt értelmes ember sem ilyen kérdést hogy "Csak salátát eszel?" Amit még hozzátennék, hogy a dolog fordítva is működik. Sok vega fújog a húsevőkre, mert azok csak húst meg krumplit esznek, "vagy rizst, de akkor már kínainak hiszik magukat". Hát köszönjük. Sokan egészségi okokból nem lehetnek vegák (pl. én ha nem eszek húst egy hétig, ég a gyomrom és folyton éhes, gyenge vagyok, ez van kiskorom óta). Viszont attól függetlenül hogy valaki eszik húst, falhatja a salátát, és főzheti a zöldségpörkölteket. Lehet lepontozni... Köszöntem...
2008. júl. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos az emberek elég bután gondolkodnak ilyesmiről, és főleg a magyarok többsége nem tudja elképzelni, hogy ne egyen húst. Nem tudják elképzeni, hogy szinte akármilyen ételt el lehet készíteni hús nélkül. Egy húsnélküli zöldséges,szójás spagetti vagy pizza is lehet nagyon finom. Nem muszáj folyamatosan salátalevelet rágcsálni. Unokatesóm is vega és megkérdezték tőle, hogy akkor mit eszel, zsemlét?! :D
2008. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
80%
mert furi. ami nem átlagos arra rákérdez mindenki. :D
2008. dec. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
Tőlem nem kérdeznek ilyet, mert nem eszek húst de dagadt vagyok. Éljenek a szénhidrátok :)
2009. máj. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!