Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a különbség a vegetáriánus...

Mi a különbség a vegetáriánus és a vegán táplálkozás között?

Figyelt kérdés

Most akadtam erre az oldalra: [link]

és a cikkben szerintem rosszul írja le a különbségeket.

Szerinte a vegán életmód egyenlő a nyers evéssel, holott nem minden vegán nyersevő, és nem is minden nyersevő vegán. A vegetáriánus szóhoz pedig szerintem a szigorú vegetáriánus, vagyis vegán táplálkozást írta le. Jól gondolom, vagy nem? Eddig azt hittem, hogy tudom, de összezavart. De az meg gáz lenne, ha pont egy vegetáriánus étterem keverné a szezont a fazonnal...



2014. márc. 27. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg hülyeséget ír.


Vegetariánius: mindent fogyaszt, ami nem hús, de főleg növényeket.


Vegán: nem fogyaszt semmi állati eredetű dolgot, nem csak az étkezésben, de máshol sem (gyógyszerek, ruha, stb.)

2014. márc. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó megközelítés, de egy kicsit pontatlan az előző válaszoló.

A vegetáriánusságnak is vannak fajtái, lehet valaki ovo-lakto (azaz tejet/tejtermékeket és tojást egyaránt fogyasztó), lakto- (csak tejterméket), és ovo-vegetáriánus (csak tojást). Emellett nem csak zöldséget és gyümölcsöt lehet fogyasztani, hanem rengeteg teljes értékű gabonát, magvakat, stb.


Míg valaki egészségügyi okokból is áttérhet vegetarianizmusra, a vegánság már jóval inkább ideológiai alapokon nyugszik. Egy vegán semmi olyat nem eszik és használ fel, amivel valamilyen szinten kárt okozhat az állatnak. Tehát nem fogyaszt mézet sem, és igen, nyilván nem hord bőrből, szőrből készült ruhadarabokat, vagy nem vesz egy eredeti bőr fotelt a nappalijába.

2014. márc. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ja és bocsánat a cikket nem olvastam el. Amit ott írnak, ők kifejezetten a "nyers vegánok". Ők nyers evők, tehát lényegében semmilyen hőkezeléssel (alacsony hőfokos aszaláson kívül) elkészített ételt nem esznek.
2014. márc. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Engem is tutira összezavart volna. A vegetáriánusok azok az emberek, akik nem esznek húst. De a nagyon ,, elitek" még tejterméket és tojást sem esznek. Ennyi az egész.
2014. ápr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A vega éttermet ezek szerint üzleti okokból nyitotta, nem meggyőződésből. Legalábbis különben biztos nem írna hülyeségeket.
2014. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!