Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan tértetek át a növényi...

Hogyan tértetek át a növényi alapú diétára, vega életmódra?

Figyelt kérdés
Az egyik kedvenc youtuber-em növényi alapú diétát folytat és csinált videókat, hogy miket eszik egy-egy nap. Nagyon sok finomságot készített, és tulajdonképpen engem is elgondolkodtatott a dolog. Több helyen is utánaolvastam ennek, hogy pl. a tej miért nem szükséges számunkra, stb, stb. Most éppen fogyókúrázom, és azt tervezem, hogy amint sikerül elérnem a kívánt súlyt, áttérnék erre a növényi alapú diétára, de nem tudom, hogyan kezdhetnék majd bele. 17 éves lány vagyok, semmi tapasztalatom, "tudásom" nincs ilyen téren, ezért is kellene a Ti segítségetek is. Előre is köszönöm szépen! :) (Bocsi a hosszú szövegért.)

2015. júl. 2. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Én lakto-ovo vegetáriánus vagyok 14 éve, 13 éves korom óta. Mindig is "finnyás" voltam, kipiszkáltam a húst a legtöbb ételből, végülis 13 évesen megmakacsoltam magam, és közöltem, hogy többet én olyat nem eszem :)
2015. júl. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most miket eszel? Ha mindent, akkor talán ne ugorj ekkorát... A tej elhagyása nekem elég aprónak tűnik, azt megteheted bármikor. Viszont ahogy egyre több dolgot kizársz, olvass utána, hogy mik a szükséges tápanyagok, amiket meg kell kapnia a testednek... Én sokat kutakodtam már, de nem merném meglépni ezt a lépést, nem mintha esélyem lenne rá, túl korlátozott étrendem lenne úgy, mivel ketogénezek és eszemben sincs abbahagyni (lehet vegán módon csinálni, de esélyes, hogy az már nem teljesen egészséges). Plusz nem szedek kiegészítőket és nem tudok megfelelő növényi B12 forrásról, egy vegán oldalon olvastam, hogy az alga nem jó, hiába van ilyen híre. De itt nem rólam van szó...

Szóval szerintem olvass utána és fokozatosan változtass. A hús és a tejtermékek valóban nem kellenek, de az összes állati fehérje elhagyása már nagy lépés. Sőt, már sok tojás és növények mellett is gond lehet akár a kalciummal is, ha nem vigyázol, mit eszel.

2015. júl. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szia! Én lakto-ovo vegetáriánus vagyok, ha gondolod priviben leírom neked hogy miket fogyasztok.. Sportolok is:) Ha érdekelj dobj egy üzit.
2015. júl. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 lencsefőzelék ***** válasza:
80%

Az úgy kezdődött, hogy rájöttem: valakik szándékosan mérgezik az emberiséget. Kicsit nyomoztam még, aztán 2009 januárjában egyik napról a másikra leszoktam a tejről, a felvágottakról és a fluoridos fogkrémről. Átkutattam a spájzunkat, és kidobtam az összes leveskockát és minden egyebet, amiben nátrium-glutamát (E621) volt. 2010-ben áttértem a cukorról a stevia porra, azóta a lekvárokat is azzal teszem el. 2012 tavaszán leszoktam a húsról, de már előtte is egyre ritkábban ettem.

Minden hétvégén főzök valamit, hol levest, hol másodikat, hol pedig kenyérre kenhető zöldségkrémet. Szinte mindig mást, hogy változatos legyen. Ha tej kell valamibe, mindig növényit használok. A húsról és az állati zsírokról való leszokás egyébként már önmagában is jó fogyókúra, én is ledobtam pár kilót, pedig elég vézna voltam már előtte is...

A múlt hétvégén pedig megsütöttem az első sütit foszfátmentes sütőporral. :)

2015. júl. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

megkérdezhetem, hogy melyik az a youtube-csatorna? megnézném, és köszi előre is a kérdezőnek érte :)


nálam egyébként az volt a paradigmapont, amikor láttam pár videót az állattartásról, no meg a vágóhidakról, stb., és belegondoltam, hogy mi stresszhormont viszek én be a szervezetembe, ha ezek húsát fogyasztom... mert arról már korábban olvastam, hogy a stressz- és egyéb hormonok az izomzatban elraktározódnak, és a feldolgozás során sem bomlanak le, de valahogy nem realizálódott bennem, hogy az állatok milyen és mennyi szenvedést kell megéljenek, mire a vágóhídig egyáltalán eljutnak, és azután meg főleg, míg a saját szememmel nem láttam, és akkor eldöntöttem, hogy én ennek semmilyen módon nem akarok részese lenni többé, és ezzel egyidejűleg meg is undorodtam a hústól... a tojástól pl egy darabig nem, de ez is csak addig tartott, míg nem tájékozódtam tovább a témában, és nem láttam, hogy a tojókat milyen körülmények közt tartják, és innen már nem sok választja el az embert attól, hogy a tejet adó tehenek "fair" módon tartásával se áltassa magát, és vegán alternatívák után kutasson, lehetőleg még aznap... nálam így történt az átállás, szóval kizárólag fejben ;) és azonnal találtam is szuper, többnyire amerikai oldalakat tele jobbnál-jobb ötletekkel, tippekkel, amiket csak azért nem sorolnék most itt fel, mert tényleg százával dobja az ajánlatokat ki rá a gugli, ha odaírod bármilyen kaja-ötletedhez (amit csak megkívánsz), hogy "vegan", gyakorlatilag mindenre ad találatot, nincs olyan, amit ne csináltak volna már meg vegán verzióban a tengerentúlon :)

2015. szept. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elolvastam ezt a könyvet: [link]
2017. ápr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!