Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » D3 vitamin kiegészítők állati...

D3 vitamin kiegészítők állati eredetűek?

Figyelt kérdés

Hogyan állítják elő? Vehetek olyan multivitamint, amely D3 vitamint tartalmaz?

Nem vagyok vegán, csak vegetáriánus.



2015. nov. 9. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

a hal májából szokták kinyerni a D-vitamint

szedd nyugodtan, ettől még ugyanúgy vegetáriánus maradsz.

2015. nov. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, hogy a D3 vitamint honnan vonják ki, de azt tudom, hogy bármilyen tablettát, kapszulát, vagy rágótablettát veszel, mindben van magnézium-sztearát. A sztearát a sztearinsav anionja, és a sztearinsav leggyakoribb forrása az állat testének zsírjai, persze van szintetikusan előállított is, és növényi zsírokból is ki lehet vonni, de ez a ritkábbik eset, szóval én csak pezsgőtablettát szoktam venni, és azt is átnézem, hogy mi van benne, mert attól még, hogy kis mennyiségben, de van benne megölt állat, és ha rendszeresen szedem, akkor az jelentős mennyiség lesz. És figyelek arra is, hogy a sampon és balzsam, amit használok, ne tartalmazzon semmi állati eredetűt, márpedig a bolti samponok szinte kivétel nélkül tartalmaznak valamilyen sztearinsav származékot.
2015. nov. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Hacsak nem áll a dobozon, hogy vegán, akkor nem az. Ugyanis a D3-vitamin szinte kizárólag állati eredetű. Még a laborban előállítotthoz is gyakran gyapjúzsírt használnak, ami ugye szintén egy állat tartását, majd levágását jelenti.

Viszont a jó hír az, hogy a D2-vitamin előállítása laborban, gombákból történik, tehát minden esetben vegán, és ezt is nyugodtan szedheted D3 helyett, pl. az USA-ban évtizedek óta alkalmazzák a D-vitamin hiány megelőzésére.

Még annyi, hogy ne zselatinkapszulásat vegyél (ugye a zselatin vágóhídi hulladék csontból, bőrből készül), hanem vagy préselt tablettát, vagy olyat, ami cellulózkapszulában van.

2015. nov. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!