Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok fogyaszthatnak mézet?

A vegánok fogyaszthatnak mézet?

Figyelt kérdés

2016. dec. 8. 18:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
16%
Ez a vegánok között is vitatott. Aki akar fogyaszt ennyi. Nincs megszabva.
2016. dec. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
63%
Nem, a vegán az állati eredettől mentest jelent. A méz az a méhecske gyomor vagy béltartalma ha jól tudom valami ilyesmi.
2016. dec. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%
Állati eredetű a méz, így nem. Csak a növényvilágot irtják, például a földből kihúzva megölik és megeszik a répát, azt a növényt ami a második év végére tudna csak szaporodni és továbbörökíteni a faját.
2016. dec. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2016. dec. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
29%
Első vagyok. Én vegán vagyok, nem fogyasztok mézet. De vannak akik igen. Hallottam már olyat is, hogy magának termelt mézet aki vegán.
2016. dec. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
68%

előbb voltam méhész, mint vegan... én soha nem füstöltem a méheket, humánusan bánok a méheimmel, egyedül az "etikátlan" amit a királynővel kell tennünk...

De mivel alapjáraton egy pusztuló veszélyeztetett fajról beszélünk, aminek a fennmaradásához mostanra nélkülözhetetlen szükség van ránk méhészekre, úgy érzem ez szükséges rossz... Egyes feltételezések szerint, ha a méhek kipusztulnak (márpedig évről évere egyre több család vész oda a rohadt vegyszerezés miatt) akkor 3-4 éven belül követi az emberiség és a gerincesek nagyrésze...

és igen én módjával, de fogyasztok mézet, főleg repce mézet...

nem hiszem, hogy attól vegan a vegan, hogy görcsösen távol tartja magát mindentől, engem pl kiakaszt, hogy már ránk is kezd ránk telepedni az ipar... vegan cipő, vegan kabát...

szerintem a vegan az aki nem eszik olyat, amiért állatnak szenvednie kellett és minél inkább törekszik az ökológiai lábnyomának a csökkentésére...

de amúgy meg csak egy szó, bárki büntetlenül nevezheti magát vegan-nak...

2016. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%
Ehetsz mézet, de a vegán definíciónak akkor már nem felelsz meg, ez nem a te meglátásodon múlik. Ha mézet is fogyasztasz akkor vegetáriánus vagy nem vegán, ennyire egyszerű. Attól még nem vagy rosszabb, nem értem miért kell ragaszkodni a nyilvánvalóan téves vegán meghatározáshoz ebben az esetben.
2016. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem.
2016. dec. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
26%
Ha definíciót akarsz, a vegan az aki az állatok kizsákmányolása nélkül él... kifejtsem, miért nem zsákmányoljuk ki a méheket?
2016. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
44%
Ez vitatott kérdés, én pl 9 éve vagyok etikai vegán, de az első 1-2 hónapban a már felbontott mézet, lekvárt (amiben volt zselatin azt hiszem), chipset (tejpor volt benne) megettem. A febontatlan dolgokat perzse odaajándékoztam rokonoknak, ismersöknek, barátoknak. Azért ettem meg a maradék mézet és egyebeket (kis mennyiséget), mert etikai vegán vagyok. Pontosan. Az állati eredetű termékek pazarlásánál szerintem nincs etikátlanabb dolog. Ha még felhasználjuk a részeiket, mint az indiánok régen, akkor az még mindig elfogadhatóbb, mintha kidobnánk az állatok felét. Ismerek vegánokat, akik egészségük (fogyókúra) miatt lettek "vegánok", ők a megkezdett állati eredetű ételeiket kidobták, mert berögzült a tudatukba, hogy pl a tej hízlal, azért nőnek akkorára a borjak stb.
2016. dec. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!