Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánoknak szól! Vegánok...

Vegánoknak szól! Vegánok esznek élesztőt, élesztő felhasználásával készült ételeket?

Figyelt kérdés
És ha már élesztő... Vegánok esznek gombát?

2016. dec. 22. 10:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Mivel a gomba NEM állat, ezért nyugodtan ehetnek.
2016. dec. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
nem úgy hallottam hogy állati eredetű lenne az élesztő
2016. dec. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Emiatt kérdeztem:


"A vegetáriánus szó a vegetabilis (növényi) szóból ered. Azokra az emberekre jellemző, akik kizárólag növényi eredetű élelmiszerekkel táplálkoznak és részben, esetleg teljes mértékben elutasítják az állati eredetű ételek fogyasztását."


Azt tudom, hogy a veganizmus nem egyenlő a vegetarianizmussal, de feltételezem, hogy a veganizmus szó is a vegetabilis szóból ered, csak - szerintem - "szigorúbb" (a veganizmus), mint a vegetarianizmus. Így elképzelhetőnek tartom, hogy nem fogyasztanak gombát, mivel az ugye nem növény.


Gombák: "...kitintartalmú sejtfallal rendelkező élőlények, melyek az élővilág egy önálló országát alkotják, mert a gombák a növényekkel ellentétben, az állatokhoz hasonlóan heterotrófok..."


Igaz, hogy a gomba nem állat, viszont nem is növény!

És olvastam már máshol hogy a vegetáriánusok sem esznek elvileg gombát és a vegánok sem. Emiatt kértem, hogy inkább vegánok írjanak, ők talán tájékozottabbak, mint a kívülállók, laikusok.

2016. dec. 22. 12:53
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

Sőt! Cizet meg ásványi anyagokat is fogyasztunk... fedig azok sem növények...

Mindent fogyasztunk, aminek nincs fejlett idegrendszere, tehát nem érez fájdalmat...

De mondok jobbat, én gyapjú termékeket is használok a saját bárányaim gyapjából...

2016. dec. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Az egyszerűség kedvéért mondják egyesek, hogy növényeket esznek, de ez természetesen nem igaz, az ásványok és a gombák totál vegán ételek...
2016. dec. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy néhányan miért viselkednek ellenségesen, egyszerűen érdeklődöm.
2016. dec. 22. 15:18
 7/15 anonim ***** válasza:
19%
ki volt ellenséges?
2016. dec. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
az élesztő is gomba, de simán ettem vegánként, azóta nem fogyasztom, mióta glutént sem, mivel árpából készül.
2016. dec. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7-es: úgy érzem, hogyha valaki nem érzi azt, hogy a hozzászólók közül ki volt ellenséges, akkor hiába is írnám le, mert úgysem venné magára (komolyan így gondolom, így feleslegesnek tartom megírni).


Annyit azért még írok, hogy engem is sokat piszkáltak az étrendem miatt, így megértem, ha bárkinek beszóltak már ez ügyben - de ez a kérdés tényleg nem kekeckedés, hanem érdeklődés.


Érdemes nem paranoidnak lenni. ;-) Lehet, hogy nehéz megkülönböztetni egy ártatlan kérdést egy rosszindulatútól, de azért lehet normálisan válaszolni.


Köszönöm a válaszokat!

2016. dec. 23. 11:11
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Hát én komolyan egyetlen egy ellenséges választ nem látok itt :)
2016. dec. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!