Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus étlapon az hogy...

Vegetáriánus étlapon az hogy mutat, hogy Frissensültek? Nem láttam még soha ilyet. Ehhez hogy viszonyultok vegetáriánusok, vegánok?

Figyelt kérdés
Lenne az étlapon több olyan dolog ami olajban és vagy kókuszzsírban lenne kisütve. Ennek mi lenne a legjobb "gyüjtőnév" számotokra?

2017. jan. 9. 21:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
A frissensültek szerintem nem lenne jó, mert ez másra van "fenntartva", és az húsos ételekre utal.
2017. jan. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Egyszerűen zsiradékban sült (nem tudom mennyire bizalomgerjesztő a zsiradék szó) vagy szimplán , sült ételeink?
2017. jan. 9. 21:13
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

Zsiradék a növényi is nem?


Más kérdés, hogy most vegán vagy vegetáriánus?


Egyébként vegetáriánusban egyre többet látok Veggie-kolbászt, meg vegi fasírtot. Meg nem mondanám hogy nincs hús benne.

2017. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem teljesen felesleges ilyesmit kínálni, a vegák 99%-a pont falra mászik attól hogy rántott sajttal/gombával akarják kiszúrni a szemét egy étteremben...
2017. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

"Meg nem mondanám hogy nincs hús benne."


Hát, ha menzakoszton nőttél fel, akkor el is hiszem. :)

De különben már illatról megállapítható, hogy egy ételben van húsféle vagy nincs húsféle. Ezért is nem vagyok híve a mindenáron húst pótolni akaró vegetarianizmusnak.


A szója az szója, a csicseriborsó az csicseriborsó, stb, de egyik sem műhús. Mindegyik nyersanyagból nagyon jó hagyományos kaják készíthetők, anélkül, hogy a húsra akarnának hasonlítani.

2017. jan. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Én sem eszem ilyesmiket, mert a ...tele van vele, hogy mindig rántottgombarántottsajtrántottkarfiol és társai vannak. Bármit, csak ezeket ne...légyszi.
2017. jan. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Külön vega étlapod lesz? Ez szuper!

Lehet, hogy a frissensültek kifejezést kerülném, inkább úgy jeleníteném meg, hogy olajban sült ételeink - már csak azért is, mert ezt sok vega kerülné, de lehetne ellensúlyozni sütőben sült vagy hasonló kategóriával, és akkor az egy igazán komplett étlappá álhatna össze. Esetleg mesélsz még róla, hogy mit tervezel bele? igazán érdekesnek hangzik!

2017. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pár válaszoló félreértette, nem arról van szó, hogy bő zsiradékban sült ételek lesznek csak a vega kaják, hanem arról, hogy van egy komplett étlap vegáknak, amin belül lesznek ilyen ételek is. Mivel sokan szeretik.


Kérdező!

A frissensült is rendben van, bár frissen nem csak bő zsiradékban lehet sütni, hanem roston, natúron is.


Tekintve, hogy bő zsiradékban nem jellemző a natúron sütés, mert sok olajat magába szív, gondolom ezek az ételek bundázottak lesznek.

A bundák variációjának meg csak a fantázia szab határt, akár mindnek lehet másféle.


Szóval életképesnek tartom a "bundázott... valamik" elnevezést is.


(Megjegyzem ez leginkább a szakács, esetleg az üzletvezető dolga, akik ezért -is- kapják a fizetésüket. Jó, mondjuk ez még sehol nincs ahhoz, mint amikor valaki itt akarja megíratni az étlapját, vagy komplett üzleti tervet kér... :D )

2017. jan. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szuper.Az utolsó hozzászólónak azért csak leesett :)

Igen szeretnék egy kiszállító céget már megvan hozzá sok minden a logó a weboldal és mindenkire gondolok ebben.Épp ezért kérdeztem hátha valaki tud segíteni de időközben megtaláltam a megfelelőt.Nem csak karfiol lesz meg sajt , hanem szejtán is és társai :)

2017. jan. 9. 22:22
 10/19 A kérdező kommentje:
azaz az utolsó kettőnek esett le :)
2017. jan. 9. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!