Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ki lehet jelenteni, hogy a...

Ki lehet jelenteni, hogy a teljes növényi értékű (vegán) táplálkozás egészségesebb a vegyes táplálkozásnál hosszú távon, krónikus betegségek terén, úgymint rák, szív érrendszeri betegségek stb. vagy ez jelenleg erősen vitatott dolog?

Figyelt kérdés
2019. márc. 20. 19:10
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szerintem nincsenek erre megdönthetetlen bizonyítékok, egyesek hosszú élete és egészsége lehet más tényezőkkel kombinált véletlen is.
2019. márc. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

A szív és érrendszeri betegségek kockazata sokkal alacsonyabb, ez biztos.

A rákot én nem mernèm kijelenteni, sok esetben fogalmuk sincs miért alakul ki.

Egy jól összeállított, változatos növényi étrend elvileg teljesen megfelelő a szervezet számára. De hogy mi az egészségesebb, arról még sok-sok vita lesz a jövőben a hozzaertok körében.

2019. márc. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Meg nem, nincsenek rá releváns statisztikák stb...

De jelen tudásunk szerint egészségesebb ha jól csinálják.

Aztán hogy a jelen tudásunk okés-e...


Én vegán vagyok, ha emiatt problémám lesz, csak az én hibám lesz, el is könyveltem már magamban.

2019. márc. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én azért nem gondolnám, mert ha megnézzük hol élnek legtovább és hol a legegészségesebbek az japán, mediterrán vidék és az eszkimóiak.

Mind három nemzetnél esznek állati termékeket, húst is elég sokat, főleg halat ez igaz....


(én úgy tudom a hivatalos szakma szerint a legegészségesebb étrend az a mediterrán vegyes táplálkozású étrend)

2019. márc. 20. 19:31
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
A hal tényleg piszok egészséges. DE már annyira szenyezettek a vízenk, hogy nem feltétlenül. Sokszor előfordul higany illetve karcinogen anyag a halban. Ezek a mi szervezetünkben akkumlàlòdnak, nem biztos, hogy annyira egészséges már, mint 100 éve. Nyilván a növények is szenyezettek, de érted mire gondolok
2019. márc. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5. Teljesen értem és ez jogos
2019. márc. 20. 19:40
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

A mediterrán népek és az eszkimók is sok halat/tengeri élőlényt fogyasztanak, de ennek nagy részét régebben a tengerből halászták, ahol ezek az állatok természetes körülmények között éltek és szaporodtak. A szennyezés miatt ma már nem annyira egészséges, mint régen, de még mindig jobb, mint más népek húsfogyasztása.


A régebbi házi termelés talán egészséges volt, de ma már annyi vegyszer, hormon, és mesterséges anyag kerül az iparilag "gyártott" húsokba, hogy egész biztosan nem tesz jót a nagy mennyiségű fogyasztásuk. (Megjegyzem, ez a növényvédő szerekkel agyonkezelt zöldségekre is igaz).


Még a szakértők is vitáznak rajta, hogy melyik egészségesebb. Önmagában attól, hogy eszünk vagy nem eszünk állati eredetű ételeket, még nem leszünk egészségesebbek. Kellő odafigyeléssel pedig mindkét étrend lehet egészséges.

2019. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7. Teljesen értelek de ez ugyanez érvényes a növényekre is. Kezelik őket ki tudja mennyi is milyen vegyszerekkel. Valamint környezet és talajszennyezés révén miket szívnak fel. Talán a saját megtermesztett növény esetleg jó lehet....
2019. márc. 21. 08:01
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
A növényeket meg tudod mosni ill be tudod szerezni vegyszermentes forrásból, az állati termékeket nem.
2019. márc. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A növényeket meg tudod mosni ill be tudod szerezni vegyszermentes forrásból, az állati termékeket nem.


Ez ben nem igaz..... Egy szabadon tartott házi sertés vagy tyúk legalább annyira vegyszer mentes mint egy bio növény

2019. márc. 21. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!