Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szerintetek nem álszentség,...

Szerintetek nem álszentség, hogy az emberek többsége azzal indokolja a húsevést, hogy az igazi ragadozó állatok is ezt teszik?

Figyelt kérdés

Figyelmen kívül hagyva, hogy jól összeállított növenyi étrend egészségesebb nekünk, mint a "mindenevés", ergo nem létszükségletünk. Ráadásul környezettudatosabb, a globális felmelegedés első számú oka a CO2 kibocsátás, ami az állattartásnak köszönhető. És kutatások szerint 2050-re eltűnhetnek a halak az óceánokból.. Meg rengeteg vizet is pazarlunk hogy húst állítsunk elő.

És ott van ugye az állatvédelmi érv is, elég brutális hogy évi 50 milliárd (!) szárazföldi állatot ölünk meg. Tengeri állatok kb ennek duplája.


Az meg csak az én véleményem, hogy azt ahogyan egy oroszlán van napokig nem eszik, aztán amikor végre sikeres a vádasz, szőröstül-bőröstül megeszi az állatot. Mi ezzel szemben bemegyünk a TESCO-ba és leemeljük a polcról a műanyagba vákuumozott csirkemellet. Vicces ezt egymáshoz hasonlítani. Főleg mert az oroszlán túlélésért csinálja, mi meg azért mert szeretjük az ízét. (Pedig nagyon egyszerű manapság húsízű termékeket venni, vagy készíteni, mesterséges anyagok nélkül)


2019. ápr. 2. 20:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Most hallom először ezt az érvet.
2019. ápr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
43%
Az ember ragadozó és húsevő is egyben.
2019. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%

Akkor kedves kérdező hajrá!

Egyél roppant sok egészséges hús ízű nem húst.

Én maradok a minden évesnél, ha kegyetlenség szerinted ha nem.

Azok a szerencsétlen növények sem tehetnek semmiről még is megeszik őket

2019. ápr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
54%
A növények éreznek! Egyél téglát!
2019. ápr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#3 #4

Majd ha bemutatjátok nekem a növények agyát, és központi idegrendszerét, majd elgondolkozok ezen. 🤔

2019. ápr. 2. 20:55
 6/23 anonim ***** válasza:
66%

Ha te ettől vagy boldog egyél nyugodtan húsutánzatokat, hajrá.


De más étrendjébe ne szólj bele, meg ne elemezgesd senki sem kíváncsi az ilyesféle véleményekre....


Akár tetszik neked / nektek, enni fogok húst, mert szeretem. Ez van.

2019. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%

Akkor álszentség, ha megérted.

És nem minden embernek van rá lehetősége megérteni a vegansagot.


Én megértettem: ha én mostantól mindenevő lennék, az lenne álszentség.


De ők tökéletesen abban a hitben vannak hogy ez így jó, ahogy látod is a kommenteket.

Hitler is szentül hitte benne, hogy a zsidók rosszak, a laposfoldesek is hiszik hogy márpedig lapos...

2019. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%

1. Az emberek NEM azzal szokták indokolni a húsevést, hogy a ragadoszók esznek húst, hanem hogy a mindenevök IS esznek, márpedig az ember biológiailag mindenevö.

2. Nézz utána, mit jelent az álszent szó, mert láthatóalag fogalmad sincs róla!

3. Emellett a növények tényleg értik, ha kárt tesznek bennük és tiltakoznak ellene. Az, hogy nem olyan idegrendszerük van, mint az állatoknak, más téma.

4. Húsízü terméket nem lehet elöállítani, csak olyat, ami valamennyire hasonlít, de csak az nem veszi észre a különbséget, aki régóta nem evett igazi húst.

5. A globális felmelegedésnek meg a vízpazarlásnak nincs igazán köze ahhoz, hogy húst is fogyasztanak az emberek, sokkal több egyéb komolyabb ok áll ezek mögött.

2019. ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%
#6. Nem szólunk bele, csak szólunk, hogy tényleg káros a környezetre a húsevés. Az meg érint másokat is, hiszen egy környezetben élünk.
2019. ápr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
22%

Én sem igazán értem, amikor ragadozóknak tartják magukat. Nem kell elejteni az állatot, nem kell megölni.

Bemész a boltban, ott van felvàgva, sokszor befűszerezve. Ráadásul meg is sütjük otthon.. Ha annyira alkalmas húsevésre a testünk és a fogazatunk, amikor miért sütjük meg?

Igazából nem érdekel, ha valaki húst eszik, de az érvek a vegetáriánus étrend ellen nevetségesnek. A növények is éreznek a kedvencem.

Úgy poenkodnak az emberek a vegàkon, mintha nem lenne barbár dolog az àllatokat levàgni. Érző lények, a disznók pl olyan okosak, mint egy kutya. Mégis az a hülye a társadalmunkban, akinek nem veszi be a gyomra.

2019. ápr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!