Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egy igazi vegán szülhet gyereket?

Egy igazi vegán szülhet gyereket?

Figyelt kérdés

Aki környezettudatosság miatt vegán :) Hiszen túlnépesedés egy égető probléma. Etikus szaporodni ? :D

Félig -meddig komoly a kérdés. Én nem vagyok vegán ,de olvasok néha itt elborult dolgokat arról mi etikus és mi nem,kíváncsi vagyok a véleményekre!


2019. jún. 24. 01:34
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Etikus, mert olyan gyermeket fognak felnevelni, akik a csunya nemvegan emberek gyerekeit jó útra téríthetik.

Hülye kérdés, hülye válasz.:D

2019. jún. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kat von D nem olyan régen szült, úgyhogy miért ne?
2019. jún. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tudok olyan vegán családról (anya és apa is vegán), ahol már 3 gyerek van.
2019. jún. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

"Egy igazi vegán szülhet gyereket?" Csak a fogamzóképes nők.


Az egy főre jutó fogyasztással, és anank melléktermékeivel van a gond, nem az emberek számosságával a Földön. Kedves Kérdező, ha érdekel az emberi társadalom természetalakító tevékenysége, akkor javaslom, nézz utána a carbon footprint nevű fogalomnak.


Szép napot!

2019. jún. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

A veganizmus egy állatjogi mozgalom, alapvetően semmi köze e környezetvédelemhez.

A gyerekszülés igy nem áll összefüggésben a veganizmussal!

Hogy a környezettudatos emberek szülnek e gyereket egy más kérdés.

2019. jún. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

#4: "Az egy főre jutó fogyasztással, és anank melléktermékeivel van a gond, nem az emberek számosságával a Földön."


Az, hogy a Földön élő emberek összesen mennyi táplálékot fogyasztanak, az matematikailag nem éppen az egy főre jutó fogyasztásnak és az "emberek számosságának" a szorzata?

2019. jún. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Környezetvédelmi szempontból egyáltalán nem etikus gyereket szülni. És? Nem lehet úgy élni, hogy az ember mindig mindent etikusan csináljon úgy, hogy ne sértsen meg senkit.

Igen, a környezetnek rossz, ha több ember használja, a gazdaságnak pedig jó. Máris ütköznek az érvek.


Minden tiszteletem azé, aki védeni akarja a környezet. De ezt számtalan módon meg lehet tenni. Aki nagyon vágyik gyerekre, az nem fog emiatt lemondani róla, akár vegán (tehát állatvédő), akár nem. Aki mégis ekkora áldozatot hoz a Föld jövőéért, az becsülendő, de ettől még azt sem kell elítélni, aki más módon próbálkozik, pl. hulladékmentes életmódot folytat.

2019. jún. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akiket ismerek vegán családokat, ott 3-4 gyerek van. Környzettudatosak, mosható pelenkát használnak, stb és példaértékűen szépen nevelik a gyerekeket.
2019. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!