Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Rosszul számoltam, megoldható,...

Rosszul számoltam, megoldható, hogy ne legyen gond belőle?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a második napom és a szünetben rengetegen jöttek. Egy színház büféjében dolgozok. Sajnos kicsit összekevertem a dolgokat és 2dl borért az 1dl árát kértem. Tudom, hogy ez kb 3-4x fordult elő, így azt is, mennyi hiányt csináltam. Ha legközelebb mondom, hogy ott helyben nem vettem észre, de a borravalómat nem kérem vagy vonják le tőlem, akkor is lehet valami baj belőle. Nem jöttem még bele ebbe az egészbe, nem akartam problémát okozni ezzel, csak itthon jutott eszembe, mikor gondolkodtam, miért néztek olyan furán rám páran. Vendéglátásban is most dolgozok először.
2019. nov. 24. 09:17
 1/4 A kérdező kommentje:
És nem volt ilyen betanulós időszakom se, tegnapelott mikor először mentem, egyszer megmutattak ezt-azt, nem is mindent és utána már nekem is csinálnom kellett.
2019. nov. 24. 09:30
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Visszateszed a borravalóból, vagy a fizetésből levonják.
2019. nov. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Flagstaff ***** válasza:
100%
Ha észreveszik a főnökeid, ismerd el, hogy hibáztál, és ezentúl figyelj jobban, ne kezdj el mentegetőzni, hogy nem akartál problémát okozni, meg hogy még nem jöttél bele. Ne a kifogást keresd, hanem a megoldást, pl. ha van olyan hely a kasszagépen, vagy valahol a pulton, ahol csak Te látod, írd ki, hogy "2 dl 600,- forint" (vagy nem tudom, mennyi) szóval ilyen kis segítségeket tegyél magad elé. És amíg nem megy flottul, nyugodtan legyél lassabb, mond a vendégnek, hogy még csak a harmadik/negyedik napod, nem dől össze a színház! Mindenki volt kezdő valahol, valamikor. Ráadásul én harminc éve vagyok kereskedő, de a mai napig előfordul, hogy hibázok. Mint egyébként mindenki, aki dolgozik. Szóval ne edd magad ezen, de figyelj oda jobban!
2019. nov. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm nagyon, igyekezni fogok.:)
2019. nov. 24. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!