Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan vendéglátóipari helyekről, ahol felszámolnak a teljes összegre 10% szerviz díjat, de még mellette írják, hogy ha tetszett a kiszolgálás borra való is adható?

Figyelt kérdés
Számomra elég visszataszító, hogy ennyire fejőstehénnek nézik az embert. Ha van szerviz díj akkor nem adok borravalót, és fordítva, ha nincs akkor adok.

2020. okt. 24. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem azt írták, hogy KELL borravalót adni, hanem adható.

Másrészt a szervízdíjat az összes dolgozó közt osztják szét - legalábbis részben -, a borravalót meg a felszolaló kapja, ha elégedett vagy a munkájával.

Ha neked nem tetszik, akkor nem adsz borravalót, ha meg a helyjel van van bajod, keresel másik éttermet!

2020. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
A szervízdíjat belekalkulálják az árba, az így a számlának a része, a borravaló pedig (jatt) azon felül adható.
2020. okt. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
ha ennyire zavar és sajnálod a pénzt, ne járj étterembe, egyszerű.
2020. okt. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

"Ha neked nem tetszik, akkor nem adsz borravalót"


Ennek mi köze a szerviz díjas kérdéshez? Ha nem tetszik, akkor barhol nem adsz borravalót.


Ha azt irják, hogy 5000ft+10% felszolgálasi díj akkor mi a külonbség attól, hogy 5500ft ha nem a borravaló adás? Miért nincs eleve az a 10% a kiírt árban?

Vannak országok ahol nem szokás ez az adóelkerülési forma. Nem fizetek ott se kevesebbet, de legalább leadózzák mint minden rendes ember.

2020. okt. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez korrekt. A 10% az egy átlagos borravaló, ha kiemelkedő a szolgáltatás akkor lehet ennél valamivel többet is hagyni. Szerencsére nem kötelező, és ebben az esetben nem is illetlenség nem adni, még ha a kiszolgálás amúgy okés volt.
2020. okt. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem illetlenség utalni rá, hogy még adjál. Nyilván nem kötelező, de akkor is már érződik az elvárás. Ez nagyon nem elegáns. Normális helyeken nem is láttam soha ilyet.

Egyébként sokat járok étterembe, adok is borravalót, mert a baráti körben is sok vendéglátós van.

2020. okt. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Regen adott az ember borravalót, mert nem voltak rablok a vendeglatosok … manapság szabadrablas van. Aki manapság borravalót ad az egy hulye.
2020. okt. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
#6: Annyiból nem mondanám illetlenségnek, hogy vannak helyek, ahol kifejezetten tiltják a borravaló elfogadását a dolgozóknak. A 10%-ot szétosztják mindenki között, de ha én extra elégedett vagyok az engem kiszolgáló pincérrel, akkor miért ne adhatnék neki? Viszont előfordult már ilyen esetben, hogy nem fogadta el, mert tilos. Ezért szerintem nem baj, ha tudja az ember, hogy ebben az étteremben nyugodtan kifejezheti az elégedettségét így is az ember.
2020. okt. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19%

Tapasztalatom szerint, ahol szervízdíj van, rosszabb a kiszolgálás. Lehet, persze, hogy véletlenül jártam mindig így. Ha nem elkerülhetetlen, nem megyek oda, ahol kötelező a szervízdíj.

Sok helyen akkor is rosszul szolgálnak ki, ha látja/tudja pincér, hogy többé amúgy sem megyek arra.

2020. okt. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!