Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Baristák hogyan tudnak egyszer...

Baristák hogyan tudnak egyszerre annyi mindennel foglalkozni?

Figyelt kérdés
Csúcsidőre gondolok, amikor megállás nélkül jönnek az emberek kávéért. Feltételezhető, hogy nem mindegyik ugyanolyat akar. A baristák hogy a fenében csinálják azt, hogy egyszerre 4-féle kávét főznek le, mindegyiket tudják, hogy melyik rendeléshez tartozik, stb.? Közben figyelni a csapolási időre, hőmérsékletekre, kar tisztítás, stb.?

2021. ápr. 22. 16:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Azért is kérdezem, mert nekem is van karos gépem, mérem a csapolási időt, előkészítés, tejgőzölés, tisztítás, stb. Ez nekem legalább 3-5 percemet elveszi egyetlen adag kávénál. Elképzelni nem tudom hogyan lehet egyszerre 4 kávét lefőzni pillanatok alatt.
2021. ápr. 22. 16:46
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó memória kell hozzá.
2021. ápr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
nagy a rutinjuk. plusz amikor nagy a forgalom, valoszinu tobben is dolgoznak egyszerre, tobb szem tobbet lat, az egyik csak felszolgal, a masik a kavet csinalja stb. bele lehet jonni
2021. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én dolgoztam, ott legtöbbször elvitelre kérték. Gyorsan kellett dolgozni, pl. egyikünk kasszázott, másikunk meg főzte a kávékat. De az ottani kávégépek sokkal jobbak, gyorsan lehet vele dolgozni. Egyszerre lehetett 4 kávét is főzni. Na meg a sok törzsvendég, élből tudtam már ki mit iszik, mire bejöttek már a pulton várta őket, mindig örültek. 😁 Egy idő után belejön az ember, először nekem is rémisztő volt, főleg hogy reggeliző, kávézó és fagyizó volt egyben. Volt már kígyózó sor is, akkor pár órán belül durva bevétel lett, szusszani sem volt idő.


31N

2021. ápr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!