Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Étteremben ha a szakács/konyha...

Étteremben ha a szakács/konyhafőnök egésznap kóstolgatja a kaját, nem lesz kaja undora egy idő után?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nem tudom kinek kell a kiadandó ételt kóstolni, kell e. Valahol azt olvastam, hogy mindet megkóstolja a konyhafőnök, hogy kimehet e- ha igy van, hogy lehet ennyi kóstolgatást birni? Gondolom a napi müszak alatt jópár adag kaja kimegy. köszönöm. (ha hülyeség a kérdésem irjátok meg miért, én nem értek ehhez, csak olvastam vagy tv-be láttam)
jan. 1. 15:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakács..Leginkább kényszerből főzök.De a már többször és ugyanúgy megcsinált ételeket nem nagyon kóstolgatom főzés közben.Ha megvannak az arányok,hogy miből mennyi kell bele,akkor olyan nagyon nem lehet elrontani az ételt.Aki meg ezzel foglalkozik fő állásban évek óta az már bizonyára fejből tudja az arányokat.
jan. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

A szakácsok NEM kóstolgatnak egész nap, amikor egy étel készen van, akkor megkóstol egy fél mokkáskanálnyit - és nem minden kiszállított adagot.

Másrészt egy-egy fogás elkészítésekor csak a legvégén kósolja meg, alapesetben rutinból tudja, milyen lesz.

Én ugyan nem vagyok hivatásos szakács, de különbözö allergiák miatt rengeteg élelmiszert nem fogyaszthatok, még egy mokkáskanálnyi mennyiségben sem, viszont a családomnak fözök ilyeneket is. Gyakorlatilag soha nem kell utána ízesíteniük, csak akkor, ha valaki éppen csipösebben vagy más vayg esetleg több füszerrel kivánja a megszokottnál.

jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kóstolgatnak egész nap, honnan veszed ezt? Szerinted a hagymás rostélyost vagy a bécsi szeletet megkóstolják felszolgálás előtt. Jól is néznénk ki.
jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kóstolgatják az ételeket, rutinból sütnek-főznek.

Kezdő szakácsként nyilván ők is kóstolgatták az ételeket, de akiben nem alakul ki rövid idő után az kóstolgatás nélkül készítse az ételeket, annak nem való a szakács, cukrász szakma.

Pláne nem étteremben, ahol előfordul, hogy rövid idő alatt tucatnyi, különböző ételt kell elkészíteni.

jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

3 mondom nem értek hozzá, olvastam valaHol régen.


Mindenkinek köszi, azt meg hogy minden adagot megkóstolnak azért hittem mert nem tudom hogyan főznek, nem járok étterembe, annak konyhájába meg főleg nem, azt hittem minden rendelésnél főznek 1 kis adagot, és ugye azt megkóstolja valaki.

jan. 1. 17:12
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
És otthon se főzöl, és édesanyádat sem láttad még soha főzni? Vagy nálatok ha apu megéhezik, anyu főz neki egy tányér levest? Egy óra múlva a nagyinak még egy tányérral? Még véletlenül sem főz egy fazékkal, és szed belőle mindenki két napig? :))))
jan. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

1 nem főzök, mozgássérült vagyok.


2 az éttermet nem hasonlitanám 1 otthoni háztartáshoz... (ahol sok helyen két-három napig is ugyanazt az ebédet eszik)

jan. 1. 17:48
 8/24 anonim ***** válasza:
18%
Miért foglalkoztat ez ennyire? Már nem először kérdezed.
jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem irtam ki többször ezt a kérdést, csak mert nem tudtam elképzelni , hogy lehet birni az egésznapos evést. (mégha csak falatok is)
jan. 3. 23:50
 10/24 anonim ***** válasza:
83%
a la Carte üzemben a szoszokat es märtäsokat csak 2-3x kostolom, az illatän erezni, ha nem olyan mint szokott. a husokat is eleg jol be lehet löni szemre... :)
márc. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!