Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szerintetek, ha egy négycsilla...

Szerintetek, ha egy négycsillagos hotel a (már előre kifizetett) félpanziós ellátás mellé és minden egyes felszolgálás mellé utólag távozáskor extra szervízdíjat számol fel, az nem etikátlan?

Figyelt kérdés
Sehol nincs feltüntetve a foglalás alkalmával, hogy utólag, a szoba elhagyásakor szervízdíjat fognak még felszámolni minden egyes reggeli, vacsora és egyéb fogyasztás után. Szerintem ez teljesen elfogadhatatlan, illetékes hatóságnál fontolgatom, hogy panaszt teszek. Pár ezer forintról van csak szó ugyan, de becsapva érzem magam. Ennyi erővel bármilyen költség kifizettetésére is kényszeríthettek volna utólag, mint pl. lifthasználat díja. Sehol nincs ez feltüntetve. Jól éreztük ott magunkat, de a távozáskor ez az "arcul csapás" (na még egy kicsit megkopasztjuk a vendégeinket alapon) mindent elrontott. Emiatt biztos, hogy nem megyünk oda vissza többet. Más hotelnél is így van? Ha igen, akkor ott benne is van az információjukban?
2014. aug. 1. 23:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről még nem hallottam, szerintem szánalmas lehúzás.
2014. aug. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Melyik hotel?

Kapjon egy kis ingyen reklámot.

2014. aug. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 bumbi02 ***** válasza:
100%

Attól függ milyen reggeliről és vacsoráról beszélünk.

Ha szobaszervízzel rendelt az ember, természetesen 2-3 ezer forintnyi szervízdíj ÉTKEZÉSENKÉNT felszámolandó.

Sok étteremben az étlap alján kicsivel feltüntetik, hogy + x% szervízdíjat felszámolnak. (tehát egy a'la carte hotel étteremben is előfordulhat ez).


Büfés reggelinél, büfés vacsoránál nem szokványos tényleg, és ha sehol se volt feltüntetve, panaszt lehet tenni.

2014. aug. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Velünk ez Ausztriában is megesett, pedig ott azért korrektek, tehát nem példátlan. De nem esett jól. Ráadásul nem is volt pénzünk, úgy kellett kivenni :s.
2014. aug. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem volt szobaszervíz. A csomagban lévő félpanziós svédasztalos ellátás (büféreggeli és büfévacsora) után számolták fel a szervízdíjat, illetve volt szobaszámra történő fogyasztásunk is egy fürdőhasználatot követően. Esetleg ez utóbbinál lehetett volna egyedül szervízdíj, mert ekkor étlapról rendeltünk (a félpanzión kívül) és ott nem néztük meg, fel van-e tüntetve a szervízdíj. Viszont a félpanzióért minden egyes alkalomhoz külön szervízdíjat felszámolni csalás. Ausztriában nagyon erős a fogyasztóvédelem, ott biztos nem hagytam volna annyiban! Mivel Magyarországon vagyunk,még a hotel nevét sem írom le nyilvánosan. Mint tapasztaljuk, még a mérgezett termékeket gyártó vagy lejárt szavatosságú termékeket újracímkéző gazember cégek nevét sem meri a média nagy dobra verni.
2014. aug. 2. 00:16
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Hát egy névtelen fórumon, amilyen a GYK, tényleg hatalmas kockázat leírni a hotel nevét. Te nem olvasol Tékozló Homárt? Oda nyugodtan beküldhetnéd a sztorit.
2014. aug. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mostmár fogok, köszi :-). Egyébként csak amiatt "lelkizek", hogy szuperül éreztük magunkat, a személyzet is nagyon kedves volt, tényleg minden úgy volt, ahogy elterveztük, jó visszagondolni rá, aztán jön ez az elutazáskor.., kb. olyan, mintha valaki, akiben megbíztál, arról kiderülne, hogy jól becsapott téged.
2014. aug. 2. 00:39
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
jaja, sokkal elegánsabb lett volna, ha eleve beszámolják az árakba, amennyit kérni akarnak, és nem a végén nyúlnak le extra lóvéval. Svédasztalos kaja esetén különösen arcátlannak tűnik a dolog ráadásul.
2014. aug. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Főleg egy négycsillagos hotel esetében kicsinyesség. Én sem értem, miért nem kalkulálják bele a csomagárba és akkor nem érezné úgy az ember, hogy akkor ő most konkrétan át lett verve. Szóval tanulság az, hogy érdemes rákérdezni erre szobafoglaláskor. Inkább tűnök én kicsinyesnek, minthogy a végén hagyjam magam lehúzni. Mert tényleg ennyi erővel, bármit elszámoltathatnának velem utólag.
2014. aug. 2. 00:55
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bennem felmerült volna, hogy azt mondjam, hogy "nem akarok kicsinyesnek tűnni, de kifizettem a számlát, szervizdíjról nem volt szó, úgyhogy osszák be azt."
2014. aug. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!