Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ötletes, szép/vicces sütemény...

Ötletes, szép/vicces sütemény receptek?

Figyelt kérdés
Olyan amit egy összejövetelre lehet vinni.Nem túl krémes h könnyen lehessen enni.

2015. szept. 24. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én malacfej alakú kekszeket sütnék. Most nincs nálam a recept, valami ilyesmi:

-20 dkg túró

-6 ek. tej

-8 ek. étolaj

-1 tojás

-1 csipet só

-10 dkg cukor

-1 vaníliás cukor

-40 dkg finomliszt

-1 zacskó és 2 csapott tk. sütőpor


A liszt egy részét darált mandulára szoktam cserélni.


Minden malachoz két körlapot szaggatok, meg egy kisebbet az orrának. Az egyik körlapot kettévágom, az lesz a füle. Ehhez a képhez hasonlóan állítom össze: [link]


De a fülét fordítva teszem rá, tehát az íves fele van befelé. Szerintem úgy csinosabb. Tojással ragasztom oda a füleket, a malac szeme pedig mazsola, de az gyakran leesik.

2015. szept. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Még egy ötlet:

[link]


A kakaó helyett szörppel is meg lehet festeni a tészta egyik felét, ha más színűeket is akarsz. Én málnaszörppel már csináltam, bevált, bár lehet, hogy egy kis ételfestékkel is rá kellett segíteni.

2015. szept. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá a kekszsüni sütire, egyszerűen tüneményes, aranyos és finom.

Másik nagyon mutatós kekszes a dinnyesüti is.

2015. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez gyönyörű, egyszerű és nem is "maszatolós" a fogyasztása:

[link]

2015. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bár az inkább halloweeni, de szerintem vicces a "boszorkányujj" nevű keksz, finom és jól szállítható, persze nem minden alkalomra megfelelő talán.
2015. szept. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

vagy esetleg ha kicsit több időd/türelmed van pepecselni, ezek tök aranyosak sztem:

[link]

[link]

2015. szept. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!