Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért irreálisan drága a...

Miért irreálisan drága a Subway? Miért van mégis fogyasztói bázisa?

Figyelt kérdés

Úgy adta a sors, hogy hajnalban csak egy Subway volt a környéken nyitva, és mivel éhesek és szomjasak voltunk betértünk. A 15 centis szendvics 1000 Ft, a 30 centis pedig durván 2000 Ft. Ez szerintem brutális ár egy SZENDVICSÉRT (legalábbis itthon egészen biztos, hogy az). Ha azt nézzük, hogy 1500 Ft-ért már minőségi 32 cm-es pizzát lehet enni, ami jóval nagyobb és laktatóbb is még érthetetlenebb a dolog.


- Komolyan érdekelne, hogy mi kerül a Subway-es szendvicsen ennyibe? (Pláne, hogy tudtommal semmi speciálisat nem alkalmaznak az ételeikben, nem úgy, mint a többi gyorsétterem, ahol titkos receptek alapján készülnek az ételek, és ezért egyedi ízvilággal is rendelkeznek.)


- Ilyen árak mellett, ki az aki rendszeres vásárlója termékeiknek?



2016. máj. 30. 01:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
37%
Mert külföldi űj 'étterem-hálózat' ezért ki kell próbálni. Az megint más, hogy ki fog mégegyszer odamenni miután egy kis falatért otthagyott egy ezrest.
2016. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
95%

Magyarországon lehet drága, a németeknél nem nagy ügy 4-5€ egy szendvicsért. Nordsee ugyanez, külföldön nagyon jól megy nekik. Otthon szerintem max a fővárosban van rá kereset, ott talán meg tudják fizetni.


Amit meg kellene érteni az az, hogy attól hogy mo-n nyitnak egy boltot még nem csökkenthetik 50%-al az áraikat mert vesztesèges lenne.


Ha fenntartható ilyen árak mellett az üzlet, indokolatlan a csökkentés.

2016. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
61%
A célközönség külföldön az átlag közép színvonalon élő ember , nálunk a menőbb tehetősebb arcok és főként azok mennek be . A hangulata amerikás érzés ami csábító ,aki betér annak az egója kap valami különlegeset . Lébec kitartott egyetemisták is befordulnak , lecsúszott formák balhés arcok igénytelenek nem járnak a közelébe és ezért nyugisabb a sznoboknak . Aránylag még működnek ,de a 90-es években sorba zártak be a drágább étkezdék mint a WENDYS HAMBURGER vagy a DUNKIN DONUTS .
2016. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
52%

"mo-n nyitnak egy boltot még nem csökkenthetik 50%-al az áraikat mert vesztesèges lenne"


Akkor valamit szarul csinálnak, ha ennyi pénzből nem jönnek ki.

Máshol ugyan ez fele ennyiből kijön.

2016. máj. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
99%

Mindenki az áron rugózik, hogy valaki megengedeheti magának, de kezeljük már helyén a dolgot.

Eznem a gyors éttermek Ferrarija, hanem mintha egy polírozott de egyebéként gyári kispolszkit akarnának Ferrari áron eladni nekem. Nem az a baja az embereknek, hogy sokba kerül egy szendvics, hanem hogy ár/érték arányban ráadásul egy nagy(kis) kalap szart kap a pénzéért, ami még igénytelen is. Egy szendvicset már az 6 éves gyerek megcsinál magának ha éhes, szóval még kínálatnak is rossz.

Szerintem akárki, aki megengedheti magának és és itt vásárol, szimplán hülye, mert ennyi pénzért máshol többet és jobbat kap, bármilyen tekintetben.

2016. máj. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
75%
Frissen készítik el előtted és több millió féle képpen lehet kombinálni. Kb heti 2-szer szoktam venni suli előtt.
2016. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
96%
Rendszeresen nem, de szoktam ott vásárolni. Nekem pl nem alternatívája a KFC a mindenféle sült csirkéjével a Subway bizonyos szendvicseinek. Évente 4-5 alkalommal, amikor amúgy is gyorsétteremben ennék, ezt választom.
2016. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
64%

"Akkor valamit szarul csinálnak, ha ennyi pénzből nem jönnek ki.

Máshol ugyan ez fele ennyiből kijön."


Nem arról van szó, hogy nem jön ki olcsóbban, hanem hogy el tudják adni ennyiért is. Akkor miért adják olcsóbban?!

2016. máj. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

#6: Többnyire azonos helyeken található a Mekivel, KFC-vel, stb... Ilyen alapon akkor azok sem az átlagnak vannak, nem? Ferrari: Viszont azt nem is az átlagnak szánják, hanem kimondottan luxusterméknek. De okés, mondjuk azt, hogy a Subway is luxustermék. Mitől lesz az? Csak az árától, nem? De, mert semmi más exkluzivitás nincs benne, nem úgy, mint az általad említett Ferrariban.


"Aki kevésbé ügyes kevésbé húz le, aki ügyesebb jobban lehúz." - Hát, ezzel továbbra sem lettünk beljebb az alapkérdés megválaszolása kapcsán.


"...Gondolod, hogy az a kaja ezerszer jobb minőségű, mint egy olcsó étterem menüje?" - Nem, de ez megint a Ferrari példája. Ilyen éttermekből nincs minden nagyobb plázában legalább egy.


#8: Én pl. olyan vagyok, aki egy nap 5 darab 30-asat is meg tudna enni. Nem olyan nagy az. Ellenben 5 pizzát tuti nem tudnék megenni. És azzal még mindig olcsóbban jönnék ki.


#12: Hagyjuk ezt, hogy más országban olcsónak számít-e.. Én is tudom, hogy külföldön nem számít soknak ez az ár, az ottani fizetésekhez képest, de pl. a Meki tudja igazítani az árakat, a KFC szintén, a Burger szintén, akkor a Sub miért nem? Ez az igazán izgalmas kérdés.


#15: Szerintem itt a pont. " Egy szendvicset már az 6 éves gyerek megcsinál magának ha éhes, szóval még kínálatnak is rossz."


#16: Ez mind szép és jó, de továbbra sem indokolja az irreálisan magas felárat.


#18: Ha olcsóbban adnák, akkor talán többet vennének belőle, nem?

2016. máj. 30. 16:02
 20/26 anonim ***** válasza:
56%

"#12: Hagyjuk ezt, hogy más országban olcsónak számít-e.. Én is tudom, hogy külföldön nem számít soknak ez az ár, az ottani fizetésekhez képest, de pl. a Meki tudja igazítani az árakat, a KFC szintén, a Burger szintén, akkor a Sub miért nem? Ez az igazán izgalmas kérdés."


A subway árai is igazítva vannak! Itt kint 4-5 € a kicsi szendvics otthon ugyanez 850-950 ft között van a Subway oldala szerint. Ez tudtommal 2,7-3€. Egyedül az akciós szendvics 3€ idekint, szóval nagy tévedés, hogy nincs igazítva.


2-3€ kb. 7-8 éve volt idekint a kicsi szendvics.


De ahogy a meki, kfc és társai is, nem adják még 50%-al olcsóbban, hogy semmi profitjuk ne legyen, csakmert a nagypofájú magyarok azt tartanák megfelelőnek.


#15: Szerintem itt a pont. " Egy szendvicset már az 6 éves gyerek megcsinál magának ha éhes, szóval még kínálatnak is rossz."


Oké, de itt keresetről és kínálatról van szó. Én is csinálok magamnak k.va jó hamburgert itthon, még a bucit is magamnak sütöm, de ha úton vagyok, veszek egyet a mekiben és kész. Ugyanígy a subwayes szendvics - és igen, lehet, hogy a blaha aluljárójában 200-ért is kapsz párizsis zsemlét, de vannak emberek, akik inkább kifizetik azt a tetves 850ft-ot és normális, tiszta körülmények között esznek.


Ami pedig nem utolsó szempont: a gyorséttermi láncok vonzereje pont a világszerte EGYFORMA kínálatban van. Ha oda bemész, mindegy hogy Svédországban vagy Olaszországban vagy, ugyanazok a szendvicsek elérhetőek, ugyanabban a minőségben!


"#18: Ha olcsóbban adnák, akkor talán többet vennének belőle, nem?"


Lehet, de nem biztos, hogy több profitot jelentene. Feltételezem, hogy a Subway könyvelői nem teljesen hülyék, és nagyon is ki tudják számolni az adott kereslet mellett milyen áron éri meg hirdetni a termékeiket.


Az a baj, hogy amit ti szeretnétek, az elképzelhetetlen. Már ha csak az alapanyagokat nézzük is reális a szendvicsek ára, a munkaerőről nem is beszélve.


Ha bemész a spárba és veszel egy magvas baguette-et, kifizetsz 150 ft-ot.

Teszel bele 3 szelet sajtot, legyen 100 ft (350 ft kb. egy 125 grammos csomag)

5-6 szelet sonkát az 200-300 ft (és akkor most az 5centi vastagon sült hússal teletömött szendvicsekről ne beszéljünk) - pl. egy csomag sima német sonka amiben 6-7 szelet van 400 ft, és a subwayben 5-6-ot minimum beletesznek egy 15 cm-s szenyába

általában 4-6 szelet uborka, paradicsom, hagyma, olajbogyó, egyéb zöldségek lazán megvannak egy másik 100-200 ft.


Most akkor magadnak készítetted el, és 550-650 ft-nál tartunk. A szószt bele se számoltam. A munkaerőt sem (mert akár hiszed akár nem, a szendvicsbe bizony bele van kalkulálva a dolgozó bére). Nem fizetettünk az üzlethelyiség után rezsit, bérletit, és nem adóztunk - mert bizony mindezt az eladott szendvicsekből kell behozni.


Persze, a subway ennél olcsóbb árakon vásárol be, de mint látod nem kevés profit az, amit be kell hozniuk. Így egyáltalán nem gondolom azt, hogy a szendvicsek ára unfair lenne.


A másik: a mekiben is többszáz ft egy burger, és az még mindig feleakkora, mint egy sub, de az nem gond. Miért?

2016. máj. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!