Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hol mennyi borravalót illik adni?

Hol mennyi borravalót illik adni?

Figyelt kérdés

szóval ezt a végösszeggel kell összehasonlítani vagy a hely minőségével vagy egyszerűen úgy hogy ízlett az étel?

pl. egy háromezres pizza és 1000es leves után? vagy ugyanazon a helyen 20000ft után? is annyit mint 4ezer után vagy hogy van ez? konkrétan a borravalókor mit fizetünk? ezzel csak megköszönjük a finom ételt és a jó kiszolgálást? nemis kötelező?


2017. jan. 3. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
10%.
2017. jan. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem kötelező adni.

Általában 10%.

De sokan nem számolgatnak, csak kerekítik az összeget. Pl. legutóbb taxival utaztam, 2800 Ft lett a végösszeg, 3000 Ft-ot adtam és azt a 200-at már nem kértem vissza.

Egyébként van olyan étterem, ahol már beleszámolják a borravalót a végösszegbe, de ez itthon még elég ritka.

Szerintem sok helyen elvárják, vendéglátóhelyeken, fodrászok, kozmetikusok. Hallottam már jó párszor, hogy kibeszéltek valakit, hogy nem ad borravalót.

2017. jan. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

1. Borravalót nem KELL, csak LEHET/ILLIK adni, ha elégedett vagy a szolgáltatással.


2. Viszont a borravaló NAGYSÁGA független a helytöl, a végösszegnek kb 10%-a az, ami szokásos. Ez természetesen nem forintra pontosan értendö és összesen kerek számra szokás megadni.

2017. jan. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%

Aha, tehát 10%-ot köteles vagyok adni alapból, ha hideg a leves, vagy ha úgy vágják hozzám a kaját stb, akkor is...

Szeretnék találkozni azzal, aki ezt kitalálta!


2-3 % BŐVEN elég!

Pl. 10 000 ft-os számla esetén nem fogok még 2000 ft-ot adni, ez értelmetlen és logikátlan.

2017. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4: senki sem mondta, hogy kötelező adni.

Szokásos mértéke kb. 10%. De ez sem kötelező.

És nyilván, ha az ember nem elégedett, akkor nem ad. Ezzel is kifejezve, hogy nem volt megelégedve.

De ha elégedett vagy, akkor sem kötelező adni. Nem is szokott mindenki, mindig, minden esetben.

2017. jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

4-es: Neked komoly problémáid vannak több téren is:


"Aha, tehát 10%-ot köteles vagyok adni alapból, ha hideg a leves, vagy ha úgy vágják hozzám a kaját stb, akkor is...

Szeretnék találkozni azzal, aki ezt kitalálta!"


NEM, nem vagy köteles, ezt már többen írtak, hanem csak akkor, ha elégedett vagy!


"2-3 % BŐVEN elég!

Pl. 10 000 ft-os számla esetén nem fogok még 2000 ft-ot adni, ez értelmetlen és logikátlan."


Számolni nem tudsz, mert 10000 Ft-nak a 10%-a NEM 2000, hanem 1000 Ft.

2017. jan. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

4-es: Hol olvastad, hogy 10%-ot köteles vagy adni?

Amúgy meg ha már a 10%-on hőbörögsz, majd azon, hogy ebben mi a logika, akkor a te logikádat megtudhatnánk? Ugyanis ezt írod:

Pl. 10 000 ft-os számla esetén nem fogok még 2000 ft-ot adni, ez értelmetlen és logikátlan.


A 10 e ft-nak mióta 2000 ft a 10%-a? Vagy milyen logika szerint írtad a 2000-et?


Amúgy kérdező: a borravalót csak illik adni, nem kötelező. És valóban 10%-ot szokás.

2017. jan. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
énis ezt gondoltam h. illik de engem már kibeszéltek hogy nem adtam de engem ez nem érdekel ha jó a szolgáltatás adok ha nem nem:D
2017. jan. 3. 12:59
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Ritkán járok borravalós étterembe de ha jó volt a kiszolgálás akkor 10%-ot szoktam kb hagyni, ha meg nem olyan és még hőbörög is akkor duplán nem érdemli meg ha még el is várná hogy a semmire adjak.

Pizzafutárnak úgy szoktam adni hogy megnézem mennyi apróm van és pár 100-ast, 200-ast hozzáteszek, általában olyan 500 Ft körül, egyébként ennél feljebb alapból nem szoktam menni borravalóban még ha több is lenne a 10%.

Kivétel volt mikor 4. emeleten laktunk, nem volt lift, jó sok kaját rendeltünk és a futár zokszó nélkül felcipelte nekünk, akkor azért egy ezrest általában a kezébe nyomtunk bónuszba.

2017. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
egy ezrest bónuszba? a pizza nem kerül annyiba :D de te tudod és pizzafutárnak taxisnak ilyeneknek sose adtam még csak étteremben adnék.
2017. jan. 8. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!