Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogy működik a borravaló adás...

Hogy működik a borravaló adás készpénzes vagy kártyás fizetés esetén étteremben?

Figyelt kérdés
Valaki leírná egy példával az egész menetét?

2017. okt. 13. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Hozza a számlát.


Megnézed, kp-nál adsz x összeggel többet.


Megnézed, előveszed a kártyát és megkéred, hogy x összeget (pl. 2800 helyett 3000-et) üssön be.

2017. okt. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Készpénz esetében fizetsz mondjuk 7280 Ft-ot.

- Adsz 8 ezret és megköszönöd, így nem ad vissza a pincér. Így adtál 720 Ft borravalót.

- Megmondod, hogy 7800-ból adjon vissza. Így 520-at adtál, 200-at visszakapsz.

2017. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Persze első, azrán befizeti az áfát a borravalóra...
2017. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Készpénzes fizetésnél nem gond: rászámolsz párszáz forintot és annyira kerekíted az összeget. Pl 2360-ra mondassz 2500-öt vagy 2600-og, attól függően mennyit szeretnél/tudsz adni ill mennyire vahy elégedetta kiszolgálással. Nem ciki borravaló nélkül fizetni sem,velem előfordul amikor bunkó a pincér,hogy szándékosan hagyom,hogy forintra pontosan visszaadjon.


Ha kártyás a fizetés és van nálad valamennyi apró,akkor kifizeted kártyával és amikor a kártyát visszaadja, adsz neki 200-300-500-1000 forintot,amennyit gondolsz. Ha nincs nálad apró,akkor kénytelen vagya kártyárrl lehúzatni. Bár személy szerint én sosem bízom abban,hogy a főnökség oda is adja neki,ezért hatehete plusz pénzt adok vagy hagyok az asztalon.

Tegnap pl kávézás után elfelejtettem borravalót adni, így távozáskor simánaz asztalon hagytam a tálcán, ahol tuti észreveszi 300 forintot.

2017. okt. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!