Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ti hogy adtok borravalót...

Ti hogy adtok borravalót készpénzes fizetésnél ha a számla magától is nagyon felfelé kerekedik?

Figyelt kérdés

Például 950 ft a számla és 1000-essel fizettek. Akkor még benyúltok a tárcátokba és adtok egy 200-ast? Nem fura az?

Mert ha mondjuk 700-800 ft a számla, akkor oké hogy az 1000-esnél azt mondom hogy "Köszi, nem kérek vissza" vagy ilyesmi. De hogy még pénzt adni extrába? (Amit az előbb írtam)


Ezt hogy szokták csinálni?

22/L


2018. márc. 7. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Pont úgy, ahogy leírtad, 1200-at adok. (mondjuk 950-re nem adok 1200-t, csak a te példádat vettem)
2018. márc. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Touchy válasza:
87%
Borravalónak általában a fizetett összeg 10% át illik odaadni.
2018. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1: Köszi, azt hittem ez fura lenne vagy olyan hülyén nézne ki.
2018. márc. 7. 22:17
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Átnyújtod az általad gondolt összeget és azt mondod, "Köszönöm!" egyéb magyarázat nem is kell hozzá.
2018. márc. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Én ilyen esetben amit említettél van,hogy nem adok még külön aprót (főleg ha nincs is nálam...csak azért nem fizetnék kétezressel,hogy azt mondhassam 1100-ből légyszíves)

Ha viszont különösen kedvesek velem, akkor adnék még ez felett (mondjuk ez nem túl gyakori)

2018. márc. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5:


Á, szóval ilyen is van a valóságban. Én is valami ilyesmire gondoltam amúgy. Az mellett hogy mások fentebb máshogy írtak. De legalább elgondolkoztatott.

2018. márc. 8. 09:39
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Sehogy. Általában tudom minek mi az ára és úgy készülök, ha kell, tele aprópénzzel a zsebem és pont kiszámolok annyit amennyi kell. Feltud bosszantani mások pénzéhsége, pláne mikor tudom, hogy az illetőnek annyi van mint a szemét és engem húzz le még a borravalójával is.


A buszon, a vonaton sem adok plusz pénzt mikor jegyet veszek, nem is várja tőlem el , meg senkitől sem a jegypénztáros, a sofőr. Beülsz egy taxiba, oszkárba, már 50 Ft ért is csorog a nyáluk. A bunkóság legtetejének tartottam mikor utaztam valakivel, valahova, a fuvardíj X50 Ft volt. Adtam X00-át, eszébe nem jutott az illetőnek , hogy legalább megpróbálja visszaadni azt az 50 Ft-ot, teljesen egyértelmű volt számára, hogy ő azt megtarthatja xD Nonszensz.

2018. márc. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én odaadnám a 200-ast mellé, nincs benne semmi fura. Nekem is szoktak rendszeresen így fizetni.
2018. márc. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!